استفاده از قفسه های کنسول و مزایای آن

موارد استفاده برتر برای قفسه های کنسول

یک قفسه کنسول می تواند انواع مختلفی از محصولات را از سبک و متوسط تا سنگین و فوق سنگین ذخیره کند. در نتیجه، این امکان وجود دارد که قفسه کنسول خود را به روش‌های بی‌شماری پیکربندی کنید تا متناسب با هر نیاز ذخیره‌سازی باشد. فرقی نمی‌کند برای فضای داخلی یا خارجی به قفسه‌بندی نیاز داشته باشید، قفسه‌های قفسه‌ای یک راه‌حل ذخیره‌سازی انعطاف‌پذیر برای قطعاتی است که نگهداری آنها با روش‌های سنتی چالش‌برانگیز و دست و پا گیر بوده است.

قفسه کنسول چیست؟

این قفسه ها واحدهای قفسه بندی سنگینی هستند که برای نگهداری اقلام طولانی و حجیم طراحی شده اند. بازوهای قفسه‌ها از قاب‌های فلزی گسترش می‌یابند تا سطوح قفسه‌های مختلفی را ایجاد کنند که برای ذخیره‌سازی الوار، تخته سه لا، PVC، لوله‌های آهنی، ورق‌های فلزی، استوک میله‌های فولادی و موارد دیگر استفاده می‌شوند. یک سیستم قفسه قفسه‌ای با وزنه سنگین از اجزای زیر تشکیل شده است:

 • قائم: ستون و پایه قائم اجزای اصلی سازه هستند و در پیکربندی های یک یا دو طرفه موجود هستند.
 • بازوهای قفسه ای: بازوهای قفسه ای قابل تنظیم یا راسته سطوح قفسه مورد استفاده برای نگهداری اقلام را تشکیل می دهند.
 • مهاربند قفسه ای: هر دو بریس افقی یا x-braces قفسه را به صورت جانبی تثبیت می کنند و فقط باید برای اتصال و مهاربندی قائم ها در یک ردیف استفاده شود.
  این اجزا باید با هم کار کنند تا جایگاه ها و ردیف های ذخیره سازی بزرگتری برای کاربردهای مختلف ایجاد کنند.

قفسه های کنسول برای چه مواردی استفاده می شوند؟

هنگامی که به طور موثر استفاده می شود، چگالی ذخیره سازی با قفسه های کنسول می تواند بسیار بالا باشد. در نتیجه، قفسه کنسولی سنگین و فوق سنگین کاربردهای زیادی دارند، به ویژه برای نگهداری الوار و لوله. در همین حال، قفسه‌های قفسه‌ای سبک عمدتاً برای نگهداری مبلمان استفاده می‌شوند و سیستم‌های قفسه‌ای با کارکرد متوسط، دسترسی به موتورسیکلت، قایق، جت اسکی و سایر وسایل نقلیه را آسان‌تر می‌کنند.

به این دلایل، بسیاری از صنایع از قفسه های کنسولی به عنوان یک راه حل ذخیره سازی انقلابی برای مواد یا محصولات خاص خود استفاده می کنند.

قفسه های ذخیره سازی الوار

مجموعه ای از قفسه های چوبی کنسول می توانند بارهای قابل توجهی از الوار و تخته سه لا را پشتیبانی کنند، زیرا می توانید مصالح ساختمانی با هر ابعاد یا وزنی را بر روی تیرهای I-سازه ای سنگین ذخیره کنید. این قفسه ها برای ذخیره سازی چوب و تخته سه لا عالی هستند زیرا طوری طراحی شده اند که وزن را به طور مساوی تقسیم کنند.

 

استفاده از قفسه های کنسول و مزایای آن

 

به طور خاص، قفسه های ذخیره سازی چوب و تخته چندلای تجاری می توانند مواد مختلف ساختمانی دیگر را نیز ذخیره کنند، از جمله:

 • روکش های چوبی
 • الوار
 • میله ها
 • تیرها.
 • میلگرد
 • شیتروک
 • دیوار خشک
 • گچ تخته
 • پوشش دیوار

یک قفسه چوبی سنگین می تواند به راحتی بیش از شش سطح قفسه را در خود جای دهد. فاصله بازوی پشتیبانی انعطاف پذیر تضمین می کند که می توانید قفسه چوبی کنسول را برای هر ارتفاع قفسه ای که نیاز دارید پیکربندی کنید. در همین حال، طول بازوهای قابل تنظیم به حداکثر رساندن فضای کف کمک می کند. علاوه بر این، قفسه‌های ذخیره‌سازی چوب می‌توانند از پایه‌های یک یا دو طرفه استفاده کنند که به کاربر این امکان را می‌دهد تا در صورت لزوم، مواد را در هر دو طرف قفسه با قفسه‌های اضافی ذخیره کند.

برای ذخیره سازی الوار در فضای باز، ساختار سقف سقفی اختیاری را در نظر بگیرید تا از مواد در برابر باران، برف، یخ و آسیب خورشید محافظت کند. پایه های کنسول می توانند سازه های سقفی مختلف را پشتیبانی کنند، از جمله طرح های زاویه دار که می توانند به طور موثر آب بریزند.

قفسه های ذخیره سازی لوله

قفسه‌های لوله‌ای با وظیفه سنگین، راه‌حل ذخیره‌سازی ترجیحی برای لوله‌های پی وی سی، لوله‌های آهنی و میله‌های فولادی است زیرا:

 • آنها می توانند بارهای قابل توجهی از وزن را تحمل کنند.
 • آنها از تیرهای I ساختاری قوی استفاده می کنند.
 • آنها دارای طول بازو قابل تنظیم هستند.
 • آنها فاصله بازوی پشتیبانی انعطاف پذیر را ارائه می دهند.
 • آنها می توانند شش سطح یا بیشتر قفسه را در خود جای دهند.

 

استفاده از قفسه های کنسول و مزایای آن

 

اغلب، قفسه‌های ذخیره‌سازی لوله برای رسیدگی به لوله‌ها، میله‌ها یا لوله‌هایی که می‌توانند کف تأسیسات را به هم ریخته و منجر به خطرات احتمالی شوند، استفاده می‌شوند. خوشبختانه، به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی و نگه داشتن این مواد طولانی و حجیم از کف با قفسه های ذخیره سازی لوله عملی آسان است. در مقایسه با ورق های فلزی، قفسه های کنسول بهترین گزینه هستند.

قفسه های نگهداری مبلمان

در انبارها، قفسه‌های نگهداری مبلمان به بازیابی فضای کف کمک می‌کنند و عملیات را برای سفارش‌دهندگان سریع‌تر و آسان‌تر می‌کنند. این گزینه‌های ذخیره‌سازی می‌توانند به شما کمک کنند موانعی را که مانور دادن در اطراف آنها دشوار است را از بین ببرید و دسترسی لیفتراک به مواد ذخیره‌شده را بهبود بخشد. به علاوه، می‌توانید به سرعت مبل‌های بلند و کابینت‌های حجیم را روی قفسه‌ها قرار دهید بدون اینکه چیزی جلوی آن را مسدود کند.

سایر روش های قفسه بندی ممکن است دسترسی به مواد ذخیره شده را محدود کند، از استفاده از لیفتراک جلوگیری کند و زمان لازم برای انجام کارها را افزایش دهد. ردیف های کنسول تضمین می کند که کامیون های بالابر می توانند مبلمان را بدون آسیب رساندن به اثاثه یا لوازم داخلی جدا کنند.

از آنجایی که هیچ انسداد عمودی وجود ندارد، قفسه های مبلمان کنسولی نگهداری آن را آسان می کند:

 • مبل و کاناپه
 • میز و میز
 • تخت و تشک
 • کابینت و کمد
 • سایر وسایل منزل

این قفسه ها همچنین به عنوان واحدهای ذخیره سازی و نمایش رول فرش و قالیچه کار می کنند. آنها پارچه را از تماس با کف و دور از هرگونه گرد و غبار، کثیفی و زباله محافظت می کنند.

قفسه های ذخیره سازی نجات

استفاده از سیستم های قفسه حیاط نجات را به عنوان یک راه حل بهینه سازی فضای ذخیره سازی برای خودروها و مواد بازیافتی در نظر بگیرید. آنها دسترسی و ردیابی موجودی را برای موارد زیر کارآمدتر می کنند:

 • محوطه های نجات
 • مراکز بازیافت
 • کارگاه های آشغال یا بازیافت ضایعات فلزی
 • بازیافت قطعات
 • هر کسب و کاری که نیاز به ذخیره سازی عمودی دارد

از لحاظ تاریخی، وسایل نقلیه و اجزای بازیافتی در محوطه‌های نجات در ردیف‌هایی مستقیماً روی زمین ذخیره می‌شوند. با کمیاب‌تر شدن فضا، زباله‌دان‌ها شروع به چیدن همه چیز از ماشین‌ها، کامیون‌ها و موتورسیکلت‌ها روی هم کردند. این روش ذخیره سازی دسترسی به اکثر وسایل نقلیه را محدود می کند و جمع آوری اجزا را ناکارآمد و وقت گیر می کند. خوشبختانه، قفسه‌های ذخیره‌سازی نجات یا قفسه‌های ذخیره‌سازی خودکار، جایگزینی برای نگهداری وسایل نقلیه هستند.

خودروها زمانی که در بالای سطح زمین نگهداری می شوند، عمر طولانی تری دارند، زیرا شرایط آب و هوایی، رطوبت، علف های هرز و جوندگان کمتر به وسایل نقلیه نگهداری شده در قفسه های ذخیره سازی آسیب می رسانند. زمانی که خطر خرابی و آسیب کمتری وجود داشته باشد، محوطه‌های نجات می‌توانند قطعات بیشتری را از خودروهای خود جمع‌آوری کنند و آنها را برای مدت طولانی‌تری عاری از زنگ‌زدگی نگه دارند.

استفاده از قفسه های ذخیره سازی کنسول باعث افزایش سازماندهی و کنترل موجودی بهتر می شود. پایه‌های ایستاده در طیف وسیعی از ظرفیت‌های ارتفاع و وزن در دسترس هستند و به یاردهای نجات امکان می‌دهند تا حداکثر چهار وسیله نقلیه را بسته به نیاز خود به صورت عمودی ذخیره کنند. علاوه بر این، انبارهای قایق، تفرجگاه ها و مراکز تعمیر ممکن است از قفسه نگهدارنده قایق برای دستیابی به مزایای مشابه در هنگام کار با قایق های متعدد یا جت اسکی استفاده کنند.

مزایای قفسه های ذخیره سازی تجاری

استفاده از قفسه‌های قفسه‌ای برای کسب‌وکار تجاری شما می‌تواند مزایای متعددی داشته باشد:

 1. پیکربندی آسان: به راحتی بازوها و سایر قطعات را پس از نصب اضافه، حذف یا پیکربندی مجدد کنید.
 2. صرفه جویی در فضا: فضای افقی را تا حد امکان به حداکثر برسانید تا مواد را از زمین دور نگه دارید.
 3. زمان کارآمد: به سرعت مواد را از قفسه ها ذخیره یا حذف کنید و کنترل موجودی را بهبود بخشید.
 4. لیفتراک مناسب: لیفتراک ها را به راحتی و بدون هیچ مانعی در جلوی قفسه در اطراف انبار مانور دهید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید