جا به جایی مواد ضروری موجود در انبار

جا به جایی مواد ضروری موجود در انبار

بدون ابزار و تجهیزات مناسب، کار در انبار و داشتن یک انبار دورنمای خطرناکی است. تجهیزات جابجایی مواد به کارگران شما ابزار لازم را می دهد تا خود و دیگران را از حوادث، آسیب های محل کار و سایر موقعیت های جدی در امان نگه دارند. استفاده از تجهیزات موثر و مناسب نیز تضمین می کند که محصولات شما آسیب نبینند.

وقتی صحبت از انبار می شود، معمولا وظیفه اصلی آنها ذخیره اقلام و جابجایی آن ها در صورت لزوم است. هر چه بتوانید حمل و نقل کالا را در انبار خود کارآمدتر و ایمن تر کنید، کارگران شما بهره وری بیشتری خواهند داشت. برای تضمین اینکه تجهیزات مناسب برای کارکنان خود دارید، باید روی سه حوزه خاص تمرکز کنید که باید تجهیزات قابل قبولی داشته باشید. شما باید تجهیزاتی داشته باشید که به کارمندان شما کمک کند اقلام موجود در انبار را بلند، ذخیره و بسته بندی کنند.

چه تجهیزاتی در انبار مورد نیاز است؟

در بیشتر موارد، همه انبارها به تجهیزاتی نیاز دارند که به کارکنان آن ها کمک می کند تا محصولات را در انبار بلند کرده و جابجا کنند. انواع مختلفی از تجهیزات جابجایی مواد در انبارها وجود دارد که کارکنان شما باید هر روز از آنها استفاده کنند.

آنها باید بتوانند با خیال راحت تا آنجایی که ممکن است به طور همزمان وسایل را بلند کنند. هنگامی که آنها اقلام را در اختیار داشتند، کارگران شما به یک مکان محکم و قابل اطمینان برای نصب آنها نیاز خواهند داشت، بنابراین آنها در مسیرهای پیاده رو نیستند. در نهایت، هنگامی که شخصی کالا را خریداری کرد، شما کارگران باید بتوانید اقلام را از انبار خارج کرده و آنها را برای ارسال آماده کنید.

تجهیزات بالابر انبار

در یک انبار، اکثر کارگران شما وقت خود را صرف بلند کردن و انتقال محصولات از یک منطقه یا قفسه انبار به منطقه دیگر می کنند. جابجایی سریع و کارآمد محصولات بهره وری را افزایش می دهد و عملیات انبار شما را به طور کلی روان تر می کند. برای جلوگیری از صدمات جدی و حمل و نقل تا حد امکان سریع و آسان، می خواهید در مجموعه وسیعی از ماشین آلات بالابر انبار سرمایه گذاری کنید:

چرخ دستی بالابر

این چرخ ها محبوب ترین شکل دستی حمل و نقل موجود برای یک انبار است. انتهای چرخ را زیر وسیله ای که باید حرکت دهید بلغزانید، آن را با تسمه های جغجغه ای ببندید، بلند کنید و چرخ کنید تا به مقصد برسد.

کامیون پالت ها

کامیون های پالت راهی ارزان تر و دستی برای جابجایی پالت ها در یک انبار هستند. اگر اکثر پالت های شما روی زمین هستند، جک های پالت به خوبی کار می کنند تا آنها را در اطراف زمین حرکت دهند.

 

جا به جایی مواد ضروری موجود در انبار

 

لیفتراک

لیفتراک یکی از بهترین تجهیزاتی است که می توانید در هر انباری داشته باشید. آنها به راحتی اقلام را در قفسه های بالاتر بلند کرده و ذخیره می کنند و شما می توانید آنها را با سهولت بسیار زیاد حمل کنید.

بالابرهای هیدرولیکی:

این بالابرها مانند لیفتراک کار می کنند، اما به جای اینکه شما را به جایی که باید بروید، ببرد شما آن مسیر را پیاده می روید. این ماشین‌ها هنوز قابلیت‌های لیفتراک را دارند، اما برای رساندن آن‌ها به جایی که باید بروند، به نفوذ انسانی بیشتری نیاز دارند.

تجهیزات انبارداری

داشتن تعداد زیادی از تجهیزات بدون داشتن مکان مناسب برای نگه داری آن ها به معنای عدم وجود آن هاست. شما باید مطمئن شوید که فضای کافی برای ذخیره سازی دارید که فضای مناسبی برای حمل و نقل داشته باشید. حال راه حل های ذخیره سازی انبار را بررسی کنید:

قفسه ها، سطل ها و کشوها: در بیشتر موارد، شما به شدت به استفاده از قفسه ها، سطل ها و کشوها متکی هستید تا محصولات خود را مرتب نگه دارید و از هر گونه ترافیکی دور نگه دارید. شما می خواهید از مواردی استفاده کنید که به راحتی مونتاژ می شوند و می توانند محدودیت وزن بیشتری را تحمل کنند.

پالت: پالت ها روشی عالی برای ذخیره سازی حجم بیشتری از محصولات شما هستند. شما محصول خود را روی پالت ها قرار می دهید و از لیفتراک برای جابجایی آنها استفاده می کنید. پالت ها همچنین برای حمل و نقل بسیاری از اقلام سنگین به طور همزمان کار می کنند.

قفسه های پالت: اگر از پالت ها بیشتر از سایر تجهیزات ذخیره سازی استفاده می کنید، باید از قفسه پالت استفاده کنید. این قفسه ها یک راه عالی برای سازماندهی انبار شما و دسترسی آسان به پالت های شما هستند.

انباشتن قاب ها: هنگامی که اقلام را روی پالت ها قرار می دهید، آنها تمایل دارند وزن اقلام را در بالای خود تحمل کنند. با این حال، در موارد شکننده، می‌خواهید از قاب‌های انباشته استفاده کنید، که به شما امکان می‌دهد با خیال راحت اقلام شکننده را روی یکدیگر قرار دهید.

تجهیزات بسته بندی انبار

هنگامی که اقلام شما وارد کامیون تحویل می شوند، از کنترل شما خارج می شوند. بسته بندی صحیح اقلام برای تحویل، برای ایمن نگه داشتن شما از آسیب های تصادفی ضروری است. برای اطمینان از اینکه اقلام شما در همان حالتی که رفته اند به مقصد می رسند، باید روی تجهیزات بسته بندی مناسب سرمایه گذاری کنید.

 

تجهیزات بسته بندی انبار

 

میزهای بسته بندی

برای برخی از اقلام کوچکتر، کارمندان شما به یک ایستگاه کاری تضمینی برای بسته بندی و بسته بندی اقلام مورد نیاز برای تحویل نیاز دارند. این ایستگاه های مفید باید همه چیزهایی را که کارکنان شما برای بسته بندی ایمن یک مورد نیاز دارند، داشته باشند. هر ایستگاه به مجموعه ای از منابع نیاز دارد تا تا حد امکان کارآمد باشد. برخی از لوازمی که باید در نظر بگیرید عبارتند از: نوار بسته بندی، بسته بندی حباب دار، جعبه، تفنگ نواری و کاغذ بسته بندی.

ترازوهای صنعتی

قبل از اینکه بتوانید کالایی را در مسیر خود بفرستید، باید یک برگه بسته بندی برای آن تهیه کنید و این ترازو به وزن دقیقی نیاز دارد. اگر فقط بر روی موارد کوچک و سبک تمرکز می کنید، می توانید از ترازوی دیجیتال سنتی استفاده کنید. با این حال، برای اقلام بزرگتر، به چند ترازو صنعتی نیاز دارید که بتواند وزن هر کالا را به دقت نمایش دهد تا از حمل و نقل مناسب اطمینان حاصل شود.

دستگاه‌های بسته‌بندی کششی

پالت‌ها در هنگام بسته‌بندی به ظرافت بیشتری نیاز دارند. شما باید اقلام را روی پالت محکم کنید و از جابجایی آنها در حین حمل و نقل جلوگیری کنید. دستگاه های بسته بندی کششی از یک فیلم پلاستیکی قابل کشش برای نگه داشتن اقلام روی پالت تا حد امکان ایمن استفاده می کنند. از افتادن و آسیب دیدن آنها در طول سفر جلوگیری می کند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید