قفسه صنعتی انبار

نحوه انتخاب قفسه صنعتی مناسب برای انبار

انبار بسیار بیشتر از یک فضای ساده برای نگهداری کالاها است. مدیریت خوب یا بد کلیه عملیات در انبار (دریافت و ارسال کالا، آماده سازی سفارشات، نگهداری، ذخیره سازی…) چیدمان و نوع قفسه صنعتی انبار مستقیماً بر عملکرد یک شرکت یا تجارت تأثیر می گذارد.

انبار باید در مکانی برنامه ریزی شده و ساختار یافته باشد. اولین کاری که پس از تملک زمین و ساختمان باید انجام شود، تهیه طرح یا چیدمان انبار مناسب برای کسب و کار با در نظر گرفتن مناطق اصلی انبار است. ذخیره سازی می تواند در سطح کف بدون هیچ نوع نصب و پشتیبانی یا روی قفسه بندی صنعتی باشد که این بهترین گزینه برای اکثر بارها است. اما انواع مختلفی از قفسه های صنعتی برای بارهای سنگین وجود دارد که ویژگی های آنها پاسخگوی نیازهای مختلف و خاص است.

 

انتخاب قفسه بندی صنعتی مناسب برای کسب و کار شما

کارایی یک انبار، مرکز توزیع یا کسب و کار دیگری که نیاز به ذخیره سازی مواد، از جمله رستوران ها و خرده فروشان دارد، فقط به اندازه سیستم های قفسه بندی صنعتی مورد استفاده است. قفسه صنعتی انبار قفسه بندی رایگان و پر زرق و برقی است که در فروشگاه های انبار مشاهده می کنید. استفاده صحیح از قفسه بندی صنعتی می تواند هزاران دلار در هزینه های ذخیره سازی شما صرفه جویی کند.

با قفسه صنعتی انبار، می توانید یک انبار یا محیط ذخیره سازی با اندازه متوسط ​​را به یک سیستم ذخیره سازی کارآمد و موثر تبدیل کنید. حتی می تواند به معنای تفاوت بین گسترش یا عدم گسترش به ساختمان دیگری برای ذخیره سازی باشد. با این نوع پول در خط، مهم است که نوع قفسه مناسبی برای کار تهیه کنید. در زیر معرفی مختصری از قفسه انباری صنعتی و نحوه استفاده از آن برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی کلی کسب و کار شما آورده شده است.

 

قفسه پرچ

اگرچه خیلی زیبا نیست، اما قفسه های پرچ یکی از قابل اعتمادترین، بادوام ترین و به راحتی قابل استفاده ترین قفسه بندی های صنعتی است. این نوع قفسه بندی همچنین به عنوان قفسه بندی بدون پیچ و مهره شناخته می شود. قفسه بندی پرچ از یک سری پرچ های به هم پیوسته و گرانش برای ایجاد یک پلت فرم برای مواد استفاده می کند. پرچ ها به قفسه چسبانده می شوند و به شکاف های پیش ساخته روی قفسه می لغزند. تنها چیزی که نیاز است چند ضربه از یک پتک لاستیکی است و آنها در جای خود قفل می شوند. گرانش بقیه کارها را انجام می دهد.

 

قفسه بندی سیمی

قفسه سیمی نوعی قفسه فلزی است که از مش سیمی تشکیل شده است که توسط یک قفسه فلزی پشتیبانی می شود. با توجه به ساخت آن، قفسه بندی سیمی در مقایسه با سایر انواع قفسه های سرقتی وزن نسبتاً سبکی دارد. قفسه های سیمی به دلیل مساحت کوچکی که در برابر زنگ زدگی و کپک زدن دارند، معمولاً در مکان هایی که نیاز به محیط های تمیز دارند، مانند انبار مواد غذایی استفاده می شود.

روکش سیمی که در قفسه بندی سیمی استفاده می شود، ذخیره اقلام کوچکی را که ممکن است از میان شکاف های سیم بیفتند دشوار می کند و برای اقلام بزرگتر یا اقلام موجود در جعبه ها مناسب است.

 

قفسه های پالت

اگر تجارت یا انبار شما از پالت ها یا سایر اقلام بزرگ استفاده می کند، ممکن است بخواهید به سیستم های قفسه پالت نگاهی بیندازید. سیستم‌های قفسه پالت، سیستم‌های قفسه‌بندی صنعتی بزرگ و سنگینی هستند که در طول و ارتفاع برای نگهداری پالت‌های لیفتراک و اقلامی که روی آن‌ها قرار می‌گیرند، طراحی شده‌اند. قفسه پالت امکان ذخیره سازی آسان و سریع کالاهای پالت را فراهم می کنند به گونه ای که پتانسیل ذخیره سازی را به حداکثر می رساند.

 

قفسه سیار

این نوع قفسه دارای تمام طرح های ذکر شده در بالا به استثنای قفسه های پالت است. واحدهای قفسه سیار دارای محفظه چرخ های همه جهته هستند که امکان جابجایی آسان و پیکربندی مجدد فضای ذخیره سازی شما را فراهم می کند. علاوه بر این، آنها یک راه عالی برای جابجایی وسایل سنگین بدون خطر آسیب هستند.

 

قفسه بندی صنعتی

لیفتراک تامین کننده اصلی راه حل های قفسه بندی صنعتی شماست و تمام نیازهای قفسه بندی صنعتی شما را به شما ارائه می دهد. ما طیف وسیعی از گزینه‌ها، سیستم‌ها و قطعات قفسه‌بندی را حمل می‌کنیم. از جمله قفسه‌های پالت، قفسه‌بندی سطل، قفسه‌بندی سیمی، قفسه‌بندی بدون پیچ و مهره و قفسه‌بندی پرچ.

 

ویژگی های محل یا ساختمان انبار

ابعاد انبار یک عامل تعیین کننده در هنگام انتخاب یک سیستم ذخیره سازی یا دیگری است. یعنی ارتفاع انبار بدون شک باید اولین عاملی باشد که باید در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال، برای انباری با ارتفاع بیش از 12 متر، راه حل مناسب ذخیره سازی برای بهینه سازی کامل آن عمودی و برای یک انبار با سطح افقی کاهش یافته، اولویت ممکن است ذخیره سازی با تراکم بالا برای ذخیره حداکثر تعداد بار واحد به جای دسترسی مستقیم به کالا باشد. در چنین مواردی، سیستم ذخیره‌سازی مناسب، راه‌حل فشرده‌ای مانند سیستم‌های قفسه‌بندی درایو/درایو، قفسه‌بندی پالت زنده (FIFO) یا قفسه‌بندی برگشتی (LIFO) یا سیستم‌های شاتل پالت خواهد بود.

 

نوع کالا یا محصول برای ذخیره

فرض بر این است که یک سازمان تجاری به طور کامل محصول خود و هر چیزی که مربوط به بازاریابی آن است را می شناسد. همه بارها را نمی توان در هر قفسه صنعتی ذخیره کرد.

وقتی صحبت از اندازه می شود، بارها می توانند کوچک یا متوسط، بزرگ یا بسیار بزرگ باشند. به عبارت دیگر، بارهای واحد کارتن هایی هستند که می توانند به صورت دستی توسط یک شخص حمل شوند. به احتمال زیاد قفسه ای که به بهترین وجه با آن بار سازگار است، قفسه بندی طولانی یا سیستم قفسه جریان کارتن باشد.

با این حال، اگر بارهای واحد بارهای پالت بزرگ باشد، گزینه های مختلف قفسه بندی پالت صنعتی باید در نظر گرفته شود.

بار نیز ممکن است بسیار حجیم یا طولانی باشد. در این حالت، قفسه بندی قفسه ای برای نگهداری این نوع کالاها که ممکن است لوله، تیرآهن و غیره باشد، بسیار مناسب در انبارهای بیرونی است. به طور خلاصه، دانستن نوع بار و مدیریت تجاری آن معیارها و عواملی هستند که باید هنگام پیکربندی درنظر گرفته شوند.

 

جریان کالا و چرخش

معیار دیگری که باید در هنگام طبقه‌بندی کالاها در نظر گرفت، که می‌تواند انتخاب بعدی و نصب قفسه‌بندی صنعتی را تعیین کند، چرخش انبار است. زیرا برخی از سیستم‌های ذخیره‌سازی به دنبال چرخش سریع‌تر از سایرین هستند. به عنوان مثال، محصولات فاسد شدنی یا لوازم جانبی مد دارای چرخش بسیار سریع هستند. زیرا باید در مدت زمان کوتاهی ارسال شوند تا خراب یا منسوخ نشوند.

آنها طبق روش مدیریت FIFO کار می کنند. یعنی اولین محصولی که وارد می شود اولین محصول است. بنابراین دسترسی فوری به محصولی که باید تخلیه شود وجود دارد.

این بدان معنا نیست که چرخش سریع همیشه برای همه شرکت ها ایده آل است یا هدف انبار است. دسترسی مستقیم به کالاها یا داشتن قفسه بندی صنعتی با حاشیه بیشتر برای سازگاری در آینده ممکن است گزینه دیگری باشد.

 

نیازمندی های ویژه

بسیاری از کالاها را می توان در یک محیط خشک در شرایط محیطی معمولی نگهداری کرد. اما برخی از محصولات به محیطی که در آن نگهداری می شوند نیاز دارند تا شرایط بسیار خاصی را داشته باشند تا خراب نشوند و در نتیجه باعث ضرر و زیان نشوند. به عنوان مثال، اقلام خاصی از بخش مواد غذایی، که به محیط یخچال یا انجماد یا واکسن و بسیاری از محصولات دارویی دیگر نیاز دارند.

در انبارهای دارای سردخانه یا اتاق‌های انجماد، یافتن سیستم‌های ذخیره‌سازی که امکان یکنواختی دما و گردش هوای سرد را فراهم می‌کنند بسیار رایج است. این انبارها نیز عموماً دارای راهکارهای ذخیره سازی فشرده و چگالی بالا برای بهره برداری از هر متر مکعب هستند و هزینه انرژی کاملاً بهینه شده است.

همچنین ممکن است نیاز به نگهداری محصولات ظریف یا خطرناک وجود داشته باشد. به عنوان مثال، هنگام نصب قفسه های صنعتی در جایی که قرار است مواد شیمیایی ذخیره شوند، آگاهی از سازگاری شیمیایی محصولات به ویژه مهم است. این نشان می دهد که تا چه حد یک ماده شیمیایی می تواند با دیگری بدون ایجاد خوردگی یا تبادل منفی در ویژگی های آنها تماس داشته باشد.

 

منابع انسانی و مکانیکی

چه در مورد یک انبار جدید صحبت کنیم یا یک طراحی مجدد در نظر گرفته شود، مشخصات حرفه ای افرادی که در انبار کار می کنند و منابع مکانیکی و تکنولوژیکی که در اختیار خواهند داشت باید در نظر گرفته شود. لیفتراک، جرثقیل استکر و غیره. اولاً برای امر ساده برنامه ریزی عملیاتی و ثانیاً عواملی هستند که نیاز به سرمایه گذاری خاصی دارند.

به عنوان مثال، سرمایه گذاری اولیه در یک انبار معمولی یا یک انبار خودکار (چه برای پالت و چه برای کارتن مانند سیستم مینی بار) که در آن جریان کالا 100٪ به ماشین آلات خودکار بستگی دارد، یکسان نخواهد بود.

همچنین لازم است اقدامات ایمنی کارکنان برای نگهداری و جلوگیری از قفسه بندی صنعتی و منابع مکانیکی به منظور جلوگیری از هر گونه حادثه و همچنین افزایش عمر مفید سیستم های ذخیره سازی انجام شود.

 

نتیجه گیری

اگر قصد نصب قفسه بندی صنعتی یا طراحی مجدد انبار خود را برای بهینه سازی کامل فضای خود دارید، لطفاً از اینجا با ما تماس بگیرید تا تیم تک قفسه مناسب ترین راه حل را به شما توصیه کند.

تک قفسه برای تمام قفسه های انبار شما و همه آن چیزهایی را که برای ساختن یک انبار موثر نیاز دارید، دارد. از قفسه بندی پالت گرفته تا قفسه بندی صنعتی و موارد دیگر. ما کارشناسانی هستیم که می توانیم به شما در یافتن بهترین راه حل برای نیازهای انبار فردی خود کمک کنیم. اگر بخواهید میتوانید امروز با اعضای تیم فروش تک قفسه به شماره  2-02165610031 تماس بگیرید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

تماس با ما