معرفی قفسه راک سنگین و مزایای آن

قفسه بندی راک سنگین

انبارها از دیرباز تا اکنون مورد استفاده برای صنایع مختلف بودند و بسیار پرکاربرد و با اهمیت اند. بنابراین قفسه ها نیز نقش مؤثر و مفیدی را در این زمینه ایفا می کنند. قفسه راک سنگین، به دلیل مقاومت و استحکام بالا در برابر ضربه و فشار، همچنین تحمل وزن بالا به نسبت سایر قفسه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

در مقاله های دیگر به معرفی انواع قفسه ها پرداختیم و با کاربرد هر یک از آن ها آشنا شدیم. قفسه های دیگر، تحت عنوان قفسه راک انبار شناخته شده است، که تحمل وزن بالایی نسبت به سایر قفسه فروشگاهی و انبار دارد. صنایع مختلفی که دارای وسایل سنگین می باشند، برای نگهداری و ارسال محصول به این متریال وابسته و نیازمندند.

طراحی و ساخت قفسه راک انبار

برای استحکام و مقاومت قفسه ها از تقویت کننده های مایل، عمودی و افقی استفاده می شود. نصب این محصول بسیار ساده و قابل تغییر در فضای مورد استفاده می باشد. به صورتی که در ساخت قفسه های راک از دو روش بدون پیچ و همرا پیچ بهره برده می شود. برای متصل کردن ستون ها در مدل پیچ دار، از پیچ و مهره استفاده می شود، اما در مدل بدون پیچ، ستون ها بدون پیچ و با طراحی خاص در هم متصل می شوند.

قطعات تشکیل دهنده قفسه ها راک را ستون، ناودان، بازویی و تقویت کننده ها تشکیل میدهند. چیدمان قفسه های سنگین راک همچنین قفسه های دیگر باید به گونه ای باشد که فواصل بین آن ها استاندارد باشد. زیرا محصولات انبار توسط لیفتراک جا به جا می شوند و باید فضای کافی در راهرو برای گذاشت و برداشت کالا وجود داشته باشد. هم چنین هنگام بارگذاری کالا رعایت نکات ایمنی جهت جلوگیری از ریزش قفسه ها و سقوط محصولات الزامی می باشد.

انواع قفسه راک انبار

قفسه راک انبار به سه نوع سبک، سنگین و نیمه سنگین تقسیم می شوند. این قفسه ها دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی نسبت به سایر قفسه ها می باشند و از تحمل وزن بالایی نیز برخوردارند.

 • قفسه راک سبک: این قفسه ها برای فروشگاه ها و انبارها مناسب است زیرا برای بارگذاری کالاهای سبک با حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرد و امکان طراحی و ساخت این محصول متناسب با فضای مورد استفاده امکان پذیر است.
 • قفسه راک نیمه سنگین: این نوع قفسه بندی در انبارهایی با وزن نیمه سنگین کاربرد دارند و نسبت تحمل وزن این قفسه کمتر از قفسه راک سنگین می باشد.
 • قفسه راک سنگین: این نوع قفسه ها برای کالاهای سنگین و انبارهای بزرگ که امکان جا به جایی با لیفتراک امکان پذیر است، مورد استفاده قرار می گیرد. امکان بارگذاری تا ارتفاع هفت متر امکان پذیر است و با توجه به نیاز مصرف کننده قابل تغییر است.

مزایای قفسه راک سنگین

 • تنوع بالا
 • مقاوم و مستحکم در برابر فشار و وزن زیاد
 • قابلیت نصب شدن تا ارتفاع هفت متر
 • قیمت خرید بالا
 • هزینه بالای نصب
 • قابلیت طراحی و نصب متناسب با محیط مورد نظر

 

معرفی قفسه راک سنگین و مزایای آن

 

انواع قفسه های راک سنگین

 • قفسه بندی پالت درایو: این نوع قفسه بندی که فضای بسیاری را می طلبد، دارای تحمل وزن بالایی می باشد، هم چنین دو برابر قفسه پالت راک است. این محصول که به نام درایوین و خود راهرو نیز شناخته میشود، بیستر در نگهداری و ذخیره سازی نوشیدنی ها و صنایع غذایی کاربرد دارد و در سردخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • قفسه بندی راک غلتکی: در این نوع قفسه بندی از سینی های غلتکی استفاده می شود. که مخصوص کالاهای دارای گارانتی می باشد. و بهتر است برای نگهداری کالاهایی با ضمانت طولانی مورد استفاده قرار نگیرند. بهتر است از سینی هایی با طول زیاد استفاده نشود، چرا که انتهای آن خالی می ماند. هم چنین با طولانی بودن ریل امکان کنترل لرزش وجود ندارد. این نوع قفسه بندی دارای هزینه بالا و نصب دشوارتری نسبت به سایر قفسه ها می باشد.‌ و در ایران برای این سیستم قفسه بندی برنامه ای وجود ندارد.
 • قفسه پانل راک: این نوع قفسه بندی به دلیل استفاده از کف پوش در ساخت آن به راک کفپوشدار نیز معروفند و برای نکهداری و ذخیره ی کالاهای سنگین و نیمه سنگین مناسب اند. اجزای تشکیل دهنده این نوع قفسه بندی رابط، پالت ها، نگهدارنده، بازویی، محافظ قاب، محافظ ستون، تابلو راهنما و کفپوش پانل راک می باشد.
 • قفسه فلزی راک: این نوع قفسه بندی در حیطه ی قفسه بندی سنگین و صنعتی قرار می گیرد. بازو که یکی از اجزای تشکیل دهنده این قفسه بندی می باشد، به دلیل افزایش میزان بارگذاری دارای اهمیت بسیاری می باشد. قاب، روا فرمی و کفپوش از دیگر اجزای تشکیل دهنده قفسه بندی فلزی راک به شمار می رود.

قفسه فروشگاهی

تجهیزات فروشگاهی

قفسه سوپر مارکتی

قفسه فلزی

استند فروشگاهی

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید