چگونه قفسه پالت را ایمن کنیم، ایمنی قفسه راک پالت

نحوه ایمن نمودن قفسه پالت

قفسه های پالت راه حل های عالی برای ذخیره سازی و سازماندهی برای انبارها در هر اندازه هستند. قفسه پالت یک راه راحت و بسیار مقرون به صرفه برای ذخیره و دسترسی به پالت ها ارائه می دهد و معمولاً پیکربندی آن ساده است. گفته می شود، قفسه های پالت نیاز به لنگر انداختن و بازرسی های منظم دارند تا احتمال تصادفات خطرناک به حداقل برسد. قفسه های پالت باید به دلیل توزیع بیش از حد یا ناهموار وزن، الزامات فردی محل کار یا قوانین محلی ساختمان لنگر شوند. درباره الزامات لنگر قفسه پالت، بهترین راه برای ایمن سازی قفسه انبار و نکاتی برای انجام بازرسی های منظم از سیستم قفسه پالت بیشتر بیاموزید.

آیا قفسه های پالت باید لنگر داشته باشند؟

بین اینکه آیا قفسه های پالت باید لنگر داشته باشند یا خیر بحث های متفاوتی وجود دارد. به طور خلاصه، اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) به طور خاص لنگر انداختن را به عنوان یک الزام فهرست نمی کند، اما این بدان معنا نیست که توصیه یا ضروری نیست.

خطرات قفسه های پالت غیر ایمن عبارتند از:

 • عدم سازماندهی
 • نقض احتمالی قوانین ساختمانی محلی
 • محصول گم شده و آسیب دیده
 • تعمیرات پرهزینه
 • جراحت یا مرگ پرسنل

برای جلوگیری از این خطرات، با سازنده یا یک متخصص قفسه پالت کار کنید تا سیستم قفسه بندی خود را به درستی نصب و لنگر بیاورید.

الزامات لنگر قفسه پالت OSHA

OSHA به طور صریح به انبارها دستور نمی دهد که چگونه قفسه های پالت را ایمن کنند – بنابراین آیا قفسه پالت باید به کف پیچ شود؟ پاسخ کوتاه بله است. اگرچه OSHA استاندارد مشخصی برای لنگر انداختن قفسه‌های پالت ندارد، بسیاری لنگر زدن را تحت یکی یا هر دو استاندارد زیر قرار می‌دهند:

مواد نباید خطری برای کارمندان ایجاد کند:

بخش وظیفه عمومی OSHA بخش 5(a)(1) بیان می‌کند که همه کارفرمایان موظفند یک فضای کار امن برای کارمندان خود فراهم کنند، که شامل ایمن کردن خطراتی است که می‌تواند باعث مرگ یا آسیب جدی شود. با توجه به اندازه و وزن یک قفسه پالت با بار متوسط، لنگر انداختن مناسب برای رفاه همه کارکنان ضروری است. این استاندارد همچنین می تواند برای بازرسی های منظم قفسه پالت و رعایت محدودیت های وزنی برای ارتقای ایمنی مداوم اعمال شود.

همه مواد در طبقات باید ایمن شوند:

در اکثر محیط‌های انبار، قفسه‌های پالت با محصولاتی روی هم چیده می‌شوند که در صورت فروریختن قفسه‌ها می‌توانند آسیب جدی به همراه داشته باشند. استاندارد ساختمانی OSHA 1910.176(b) مستلزم آن است که تمام موادی که در طبقات روی هم چیده شده اند، قفسه بندی، مسدود یا به گونه ای دیگر ایمن شوند تا از سقوط، لغزش یا فروپاشی خطرناک جلوگیری شود. حتی بدون دستورالعمل ضمنی، قفسه های پالت لنگر برای ایمنی کارکنان و محصولات انبار شما ضروری است.

نکاتی برای نحوه ایمن کردن قفسه انبار

بهترین روش برای لنگر انداختن قفسه پالت به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • سن و نوع سیستم قفسه پالت شما
 • محدودیت وزن و ظرفیت بار هر قفسه
 • محیط انبار، از جمله مصالح کف و چیدمان
 • الزامات خاص سازنده قفسه پالت

برای لنگر انداختن ایمن قفسه انبار، باید یک برنامه عملیاتی داشته باشید، تمام دستورالعمل های سازنده را درک کرده و از آنها پیروی کنید و بررسی کنید که همه اتصالات محکم هستند.

قفسه فلزی

قفسه راک

قفسه فروشگاهی

چگونه قفسه پالت را ایمن کنیم، ایمنی قفسه راک پالت

ایجاد یک طرح

قبل از نصب سیستم قفسه بندی انبار خود، یک طرح طراحی داشته باشید. اگر انبار شما به اندازه کافی بزرگ است، ممکن است برای تعیین بهترین راه برای استفاده از فضا با یک مهندس همکاری کنید. هنگام پیش نویس طرح اولیه، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. آیا قصد استفاده از قفسه های پالت نو یا دست دوم را دارید؟
 2. چه راه حل های اضافی ذخیره سازی را در انبار خود گنجانده اید، مانند قفسه بندی؟
 3. چه کدهای ساختمانی محلی را باید رعایت کنید؟
 4. آیا قفسه های پالت قابل تنظیم برای فضای شما منطقی است؟
 5. ابعاد فضا با در نظر گرفتن مجاری بالای سر و صاعقه چقدر است؟
 6. آیا فضای زیادی در دو طرف قفسه های پالت برای راه رفتن ایمن و دسترسی راحت به لیفتراک باقی می گذارید؟
 7. آیا برای ایمنی بیشتر به حفاظت راهرو نیاز دارید؟
 8. فاصله نقطه تخلیه تا سیستم قفسه پالت چقدر است؟

همچنین باید یک برنامه آموزشی مداوم برای آموزش روش صحیح استفاده از قفسه راک پالت به کارگران و مدیریت داشته باشید. استفاده نادرست از قفسه پالت می تواند منجر به آسیب جدی و از بین رفتن محصول شود. همه کارکنان فعلی را در مورد روش‌های ذخیره‌سازی مناسب، از جمله نحوه نگهداری و ایمن کردن اقلام روی قفسه‌ها، نحوه بازیابی اقلام به صورت دستی یا با لیفتراک و هر گونه اقدامات ناایمنی که باید در نزدیکی قفسه‌های ذخیره‌سازی انجام ندهند، آموزش دهید. این برنامه تمرینی باید شامل دستورالعمل هایی برای حفظ محدودیت وزن در هر قفسه و جلوگیری از آویزان باشد.

برای یک فرآیند ساده تر، یک سیستم برچسب گذاری و ثبت را اجرا کنید. هر قفسه ذخیره سازی را با مواد برچسب زنی بادوام برچسب بزنید، بنابراین یافتن و بازیابی کالا در آنجا آسان تر است. سیستم ثبت هر گونه حادثه، نگرانی یا پیشنهاد کارگران را نگه دارید. همچنین باید یک سیستم هشدار و پیامد برای کارگرانی که در استفاده مسئولانه از قفسه های پالت کوتاهی می کنند وجود داشته باشد.

هر کارمند جدید باید در مورد این رویه ها آموزش ببیند، و آموزش باید به روز شود و در صورت بروز هرگونه تغییر یا مشکل، دوباره درگیر شود.

دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید

تمام سیستم‌های قفسه‌بندی و ذخیره‌سازی پالت با دستورالعمل‌هایی از سازنده ارائه می‌شوند که شامل محدودیت وزن، دستورالعمل‌های نصب، توصیه‌های ایمنی و سایر اطلاعات مفید است. از آنجایی که هر سازنده قفسه‌ها را متفاوت طراحی می‌کند و می‌سازد، ضروری است که این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید و از راه‌حل‌ها یا میانبرهایی که خودتان انجام می‌دهید خودداری کنید. با پیروی از تمام دستورالعمل های سازنده، از نصب سطح، پایدار و عملکرد در هر ضمانت بالقوه اطمینان حاصل می کنید. اگر قفسه‌های پالت و راه‌حل‌های ذخیره‌سازی چندین تولیدکننده را ترکیب می‌کنید، دستورالعمل‌های ارائه شده در هر کدام را دنبال کنید. اگر سیستم قفسه پالت دست دوم را انتخاب کرده اید، بهترین کار را برای یافتن پروتکل نصب و توصیه های لنگر در وب سایت سازنده انجام دهید. همچنین می توانید از راهنمای rack ID استفاده کنید تا به شما کمک کند بفهمید با چه نوع تجهیزاتی کار می کنید.

این دستورالعمل‌های سازنده جایی است که الزامات و توصیه‌های خاصی را برای نحوه محکم کردن قفسه پالت روی زمین، از جمله بهترین روش برای لنگر انداختن و لوازمی که باید استفاده کنید، پیدا خواهید کرد.

اتصالات را سفت کنید

هنگامی که سیستم قفسه بندی شما نصب شد، قبل از شروع استفاده از قفسه ها برای ذخیره سازی، زمانی را برای سفت کردن همه اتصالات و لنگرها، از جمله اتصالات روی تیرها، قفسه های کف و عرشه اختصاص دهید. این مرحله نهایی هر قسمتی را که ممکن است در نصب اولیه نادیده گرفته شده باشد را پوشش می دهد. توجه داشته باشید که این اتصالات را مرتباً بازبینی و سفت کنید، زیرا ممکن است با جابجایی و خارج شدن محصولات از قفسه‌ها هر روز شل شوند.

نصب لوازم جانبی قفسه پالت را در نظر بگیرید که می تواند از سیستم شما محافظت کند و تعداد دفعات نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات را به حداقل برساند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید