چه نوع محافظ هایی برای قفسه بندی وجود دارد؟

چه نوع محافظ هایی برای قفسه بندی وجود دارد؟

در یک وضعیت ایده آل در یک انبار، سیستم های ذخیره سازی هیچ گونه تاثیر خارجی را متحمل نمی شوند و تنها وظیفه آنها پشتیبانی از باری است که بر روی آنها گذاشته می شود. با این حال، تجربه به ما می‌گوید که ساختار قفسه‌بندی پالت‌ها در فرآیندهای بارگیری و تخلیه، انتقال مواد یا مانورهای داخل انبار متحمل تأثیرات خارجی معمولی می‌شود که می توان با قرار دادن یک محافظ برای قفسه ها این خطرات را کاهش داد.

عوامل زیادی بر ایمنی و حفاظت از سیستم های ذخیره سازی تأثیر می گذارد. داشتن یک ماده اولیه با کیفیت، انجام بازنگری دوره ای و نگهداری مناسب سازه، اجرای برنامه آموزشی مستمر برای کارکنان انبار و داشتن تیمی از مهندسین مجرب در محاسبه و توسعه سازه ها، دارای اهمیت حیاتی است. سیستم ذخیره سازی که به بهترین وجه با شرایط هر پروژه سازگار است.

علاوه بر فرآیند محاسبه ساختار پیچیده، تعدادی لوازم جانبی یا مکمل های ایمنی اضافی برای محافظت بیشتر از قفسه های صنعتی ما، محافظ ها وجود دارد. در زیر انواع محافظ های ما ذکر شده است:

محافظ قائم

محافظ های قائم بر روی هر یک از پایه های خارجی واحدهای قفسه بندی راک پالت نصب می شوند. آنها از نصب در برابر هر گونه آسیب ناشی از ضربه لیفتراک محافظت می کنند. مدل های مختلفی برای انطباق با هر نوع یا اندازه قائم وجود دارد و طراحی آنها می تواند صاف یا راه راه باشد. این نوع محافظ ها شامل محافظ گوشه ای است که از پایه های بیرونی نیز محافظت می کند و روی زمین محکم می شود.

محافظ عمودی تقویت شده

محافظ های قائم تقویت شده در تاسیسات قفسه بندی صنعتی استفاده می شود که در آنها قائم باید در ارتفاعی بالاتر از ارتفاعی که محافظ قائم به آن می رسد محافظت شود. آنها می توانند ورق فلزی یا پلاستیکی باشند و هر دو مدل روی خود قائم محکم شوند.

محافظ قاب کناری

محافظ های قاب جانبی از قفسه پالت در قسمت پایینی آن محافظت می کند. این حفاظ‌های C شکل روی قاب‌های خارجی قرار می‌گیرند که بیشترین ضربه‌ها در آن‌ها وجود دارد. آنها معمولاً برای اثربخشی بیشتر به محافظ های عمودی متصل می شوند. محافظ های چوبی جانبی نیز وجود دارند که همین کار را انجام می دهند.

چه نوع محافظ هایی برای قفسه بندی وجود دارد؟

در پایان می توان گفت که بهترین راه حل برای داشتن یک سیستم ذخیره سازی ایمن و محافظت شده این است که اطمینان حاصل شود که کاربران به درستی آموزش دیده اند، برنامه های بازنگری دوره ای وجود دارد، تعمیر و نگهداری خوب انجام می شود، سطح کیفیت مواد و مصالح ساختار عالی است و طراحی آن توسط تیم فنی مجرب نظارت شده است. انواع حفاظ های ذکر شده که آسیب احتمالی به سازه تولید شده در عملیات روزانه یک انبار را به حداقل می رساند را نیز باید در نظر داشت.

در ادامه خلاصه‌ای از مراحلی را که باید برای اطمینان از استفاده و نگهداری صحیح از قفسه‌بندی صنعتی در انبار دنبال کنید، ارائه شده است.

مراحل اصلی که کاربر نهایی باید دنبال کند عبارتند از:

  1. قوانین اروپایی و محلی را بشناسید و اعمال کنید.
  2. تعیین یک PRSES: بر اساس EN 15635، کاربر باید یک PRSES، شخصی که مسئول ایمنی تجهیزات ذخیره سازی است، نام ببرد.
  3. بازرسی های منظم: PRSES منصوب باید یک برنامه بازرسی منظم با توجه به خطرات نصب ایجاد کند.
  4. آموزش: اپراتورها باید در استفاده و نگهداری تجهیزات ذخیره سازی آموزش ببینند.
  5. کارکنان آموزش دیده: این وظیفه کاربر نهایی است که از آموزش اپراتورها در استفاده از تجهیزات جابجایی اطمینان حاصل کند.
  6. تعمیر و نگهداری: استفاده و نگهداری از تاسیسات در شرایط خوب. هر گونه ناهنجاری شناسایی شده باید برای بررسی به PRSES اطلاع داده شود. هر گونه آسیب به قفسه ممکن است منجر به خطر جدی ریزش سازه شود و در نتیجه ایمنی افراد را به خطر بیندازد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید