اصول چیدمان محصولات فروشگاه

اصول چیدمان محصولات فروشگاه

داشتن یک چیدمان عمدی فروشگاه خرده فروشی برای به حداکثر رساندن درآمد برای فروشگاه های آجر و ملات مهم است. با ایجاد یک طرح چیدمان مؤثر، خرده‌فروشان می‌توانند به‌طور استراتژیک خریداران را به سمت محصولات با اولویت بالا هدایت کنند، انگیزه‌های فروش را هدایت کنند، جریان مشتری را مدیریت کنند، سازمان‌دهی شده بمانند و تجربه مثبتی برای مشتری ایجاد کنند.

برای یادگیری نحوه اصول چیدمان محصولات فروشگاه با تک قفسه همراه باشید.

 

انواع چیدمان فروشگاه ها

بزرگ یا کوچک، اکثر فروشگاه‌های خرده‌فروشی از یکی از شش نوع اصلی چیدمان فروشگاه‌های خرده‌فروشی استفاده می‌کنند: شبکه‌ای، حلقه، جریان آزاد/مختلط، مورب، مسیر اجباری، و زاویه‌ای. نوع چیدمانی که استفاده می کنید به فضای شما، تجربه خریدی که می خواهید ایجاد کنید و محصولاتی که می فروشید بستگی دارد.

به یاد داشته باشید، اصول چیدمان محصولات فروشگاه شما، قرار دادن محصول را راهنمایی می‌کند، جریان مشتری را هدایت می‌کند و ظاهر و احساس کلی فروشگاه شما را مشخص می‌کند، بنابراین نحوه چیدمان قفسه فروشگاهی شایسته تفکر فراوان است.

 

چیدمان شبکه ای

این نوع اصول چیدمان محصولات فروشگاه که به آن چیدمان مستقیم نیز می گویند، از آرایش شبکه مانند برای ایجاد یک سری راهروها و نمایشگرهای موازی استفاده می کند. اگر کالاهای زیادی داشته باشید عالی هستند، زیرا هر اینچ از فضای کف موجود، از جمله گوشه‌ها را به حداکثر می‌رسانند.

آنها به راحتی برای مشتریان و صاحبان فروشگاه ها دسته بندی می شوند و پوشش های انتهایی و ویژگی های دیواری برای اقلام تبلیغاتی و محصولات فصلی ارائه می دهند.

 

چیدمان طبقه

حلقه ای که گاهی به آن چیدمان پیست مسابقه می گویند، تجربه خرید هدایت شده تری را نسبت به پلان شبکه ای یا جریان آزاد ایجاد می کند. این دارای یک مسیر تعریف شده در سراسر فروشگاه است که مشتریان را در معرض هر کالای به نمایش گذاشته شده قرار می دهد.

در چیدمان حلقه ای، دیوارهای محیطی بسیار قابل مشاهده هستند و می توانند انواع نمایشگرهای دیواری و قفسه بندی را داشته باشند. نمایشگرها و وسایل دیگری در سرتاسر فضا قرار داده شده اند تا مسیرهای خرید مشتریان را راهنمایی کنند.

این پلان طبقه بسیار قابل تنظیم است و پایه ای عالی برای ترکیب چیدمان ها فراهم می کند. با آن، بخش مرکزی فروشگاه می تواند از یک طرح شبکه یا جریان آزاد یا حتی ترکیبی از این دو استفاده کند.

 

چیدمان آزاد

یک اصول چیدمان محصولات فروشگاه با جریان آزاد یا ترکیبی از انواع نمایشگرهای مختلف در سراسر فروشگاه استفاده می‌کند. هیچ مسیر مشخصی وجود ندارد که به مشتریان اجازه می‌دهد آزادانه خرید کنند. این طرح در میان خرده فروشان تخصصی مورد علاقه است زیرا حداکثر خلاقیت را ممکن می کند، به راحتی تغییر و به روز می شود و یک تجربه خرید اکتشافی را تقویت می کند.

این خطوط دید باز را در سراسر فروشگاه ایجاد می کند و فضای دیوار شما را بسیار قابل مشاهده و برای ویژگی های نمایش آماده می کند. خطوط دید باز همچنین هدایت مشتریان را به سمت مناطق خاص کالا با استفاده از رنگ‌های برجسته و گروه‌بندی محصولات آسان می‌کند.

 

چیدمان مورب

تنوعی از چیدمان شبکه ای هستند که از راهروهایی استفاده می کنند که در زاویه ها قرار گرفته اند تا دید مشتری را افزایش دهند و کالاهای جدید را در معرض دید قرار دهند. نسبت به طرح‌بندی‌های شبکه‌ای احساس بازتری دارند، که دید را بهبود می‌بخشد و مرور بیشتر را ارتقا می‌دهد.

 

چیدمان طبقه ای

این نوع چیدمان با مسیر اجباری یا هدایت‌شده، چیدمان‌های فروشگاهی هستند که در آن یک ورودی باز در جلوی فروشگاه وجود دارد، سپس یک مسیر که مشتریان را در طول فروشگاه راهنمایی می‌کند و آن‌ها را در قسمت تسویه‌حساب رها می‌کند.

این طرح‌بندی‌ها اغلب در فضاهای بزرگ مانند انبارها یافت می‌شوند و مانند یک تور یا موزه با راهنما عمل می‌کنند.

 

چیدمان زاویه ای

از نمایشگرهای کوچکتر زیادی در مرکز فروشگاه استفاده می کنند تا یک تجربه خرید پویا ایجاد کنند که تعداد کمتری از محصولات را برجسته می کند. نمایشگرهای میز به طور خودکار توجه مشتری را به خود جلب می کند، که این چیدمان را بسیار جذاب می کند و تعامل با تمام محصولات روی زمین را ارتقا می دهد.

با این حال، فضای نمایش بسیار محدودی ایجاد می کند. در نتیجه، بیشتر طرح‌های زاویه‌دار را در نمایشگاه‌ها، بوتیک‌های گران‌قیمت، و فروشگاه‌های طراحان با مجموعه‌های بسیار ویرایش شده یا سرپرستی پیدا می‌کنید. این نوع فروشگاه ها همچنین به فضای موجودی قابل توجهی در خارج از طبقه فروش برای ذخیره اقلام موجود و اندازه های اضافی نیاز دارند.

 

اهمیت به جریان ترافیک و رفتار مشتری

یکی از بزرگترین چیزهایی که چیدمان فروشگاه شما بر آن تأثیر می گذارد، جریان مشتری است. چیدمان فروشگاه شما باید با روش‌های طبیعی کار کند که خریداران در فضای شما جریان می‌یابند تا از ایجاد ناراحتی و ایجاد تجربه مثبت مشتری جلوگیری کنند. چیدمانی که با عادات خرید طبیعی مشتریان شما کار می کند به شما کمک می کند طرحی راحت و طبیعی ایجاد کنید و فروش شما را افزایش دهد.

 

اطمینان از در دسترس بودن محصولات فروشگاه

برای اطمینان از اینکه فضای شما برای همه قابل دسترس است و برای جلوگیری از جریمه های پرهزینه، باید مطمئن شوید که از دستورالعمل های تعیین شده توسط قانون آمریکایی های دارای معلولیت پیروی می کنید. قوانینی وجود دارد که خرده فروشان باید از آنها پیروی کنند تا اطمینان حاصل شود که فضاها برای مشتریان که دارای معلولیت هستند راحت است یا خیر.

 

نحوه قرار گیری محصول با استفاده از حداکثر نور

هنگامی که طرح کف خود را ترسیم کردید، زمان شروع نقشه برداری محصول فرا رسیده است. هنگام قرار دادن محصولات خود، این کار را به گونه ای انجام دهید که تعامل مشتری را ارتقا دهد، تجربه مثبتی ایجاد کند و فروش شما را افزایش دهد.

  • فروشندگان برتر یا محصولات کلیدی را شناسایی کنید: باید محصولاتی را بشناسید که مورد علاقه مشتری هستند یا قطعات امضا شده برندتان را بشناسید تا بتوانید آنها را به طور برجسته نشان دهید و از آنها برای ایجاد علاقه به محصولات دیگر استفاده کنید.
  • بخشی برای نمایش کالاهای فروش حک کنید: می خواهید مطمئن شوید که یک منطقه مشخص برای فروش کالا دارید. توصیه می‌کنم بخش فروش خود را در پشت فروشگاه قرار دهید و آن را نسبتاً کوچک نگه دارید تا مردم را در فضای خود جذب کنید و از توجه به نمایشگرهای با قیمت کامل خودداری کنید.
  • فضایی برای محصولات فصلی و با در دسترس بودن محدود ایجاد کنید: می‌خواهید اقلام جدید، محدود یا فصلی را برجسته کنید، بنابراین مطمئن شوید که فضای خوبی برای این محصولات دارید که چشم‌ها را به خود جلب می‌کند و تعامل را افزایش می‌دهد.

 

از فضا نهایت استفاده را ببرید

آخرین نکته ای که برای شما داریم این است که از هر فضای مغازه حداکثر استفاده را ببرید. چه فروشگاه شما دو طبقه باشد یا یک پاپ آپ باشد، طراحی شما باید چشم نواز باشد و تجربه مشتری همچنان باید خوب باشد. این اشتباه را مرتکب نشوید که در طراحی داخلی خود سست شوید زیرا فضای کوچکتر یا موقتی دارید.

 

چیدمان قفسه های فروشگاهی با تک قفسه

اکنون که ایده خوبی دارید که در مورد طراحی داخلی خرده فروشی خود چه نکاتی را در نظر داشته باشید، به کسی نیاز دارید که در ساخت و اجرای پروژه به شما کمک کند. ما به شما کمک کرده‌ایم تا به اینجا برسید پس با ما تماس بگیرید و ما خوشحال خواهیم شد که شما را با افراد مناسب برای این کار مرتبط کنیم.

ما کارشناسانی هستیم که می توانیم به شما در یافتن بهترین راه حل برای انواع چیدمان کمک کنیم. اگر بخواهید میتوانید امروز با اعضای تیم فروش تک قفسه به شماره  2-02165610031 تماس بگیرید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

تماس با ما