کفپوش انبار

گزینه های کفپوش در انبار لجستیک: اهمیت و انواع

اهمیت داشتن کفپوش خوب در انبار بسیار زیاد است، زیرا پایه ای است که تمام کارهای روزانه ما بر روی آن انجام می شود و قفسه صنعتی که کالاهای شرکت را در آن نگهداری می کند، بر روی آن تعمیر و نصب می شود. بنابراین مواد مورد استفاده برای ساخت این باید برای هر نوع کار انجام شده در هر انبار مناسب باشد.

کفپوش انبار چیست؟

اینها موادی هستند که برای ایجاد کفپوش های صنعتی استفاده می شوند. تمام فعالیت‌های انبار روی کف‌پوش انجام می‌شود، بنابراین بسیار مهم است که با دقت آن چیزی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با هر انبار سازگاری دارد، زیرا هر یک از آنها بارهای مختلف، سایش کم و بیش، محصولات مختلف و مواد شیمیایی را که می‌تواند به آن آسیب برساند، تحمل می‌کند. ، و غیره.

همچنین ضروری است که کفپوش همیشه برای کارگران و تجهیزات جابجایی ایمن باشد و از کیفیت خوبی برخوردار باشد تا درازمدت دوام بیاورد و سرمایه گذاری های انبار مستهلک شود.

اهمیت کفپوش در عملیات انبار

قبل از ساخت انبار، جدای از طراحی صحیح چیدمان آن، باید کفپوش مناسبی را انتخاب کنیم که با آن تکمیل شود، زیرا این پایه ای است که بقیه تاسیسات روی آن ساخته می شود.

کفپوش انبار باید وزن قفسه ها و کالاها و همچنین حمل و نقل مداوم ماشین آلات و کارگران را تحمل کند، بنابراین کیفیت آن حیاتی است. قفسه های متنوعی همانند قفسه راک، قفسه انباری و… در انتخاب نوع کفپوش تاثیرگذار خواهد بود.

یکی دیگر از جنبه های مهم پایان کف است. این باید توسط یک ماشین خاص که آن را با نیازهای هر انبار تطبیق می دهد به درستی تراز شود. اما همه انبارها به کفپوش و مواد یکسان نیاز ندارند.

هر سوراخ کوچک در کف انبار ما می تواند باعث بروز حادثه و کاهش ایمنی کارگران، کالاها و ماشین آلات شود. بنابراین جدا از انتخاب کفپوش باکیفیت، بازرسی های دوره ای از آن را انجام خواهیم داد.

انواع بارهای تحمل شده توسط کفپوش

در نظر گرفتن انواع بارهایی که کفپوش انبار تحمل می کند ضروری است که این بارها به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

بارهای استاتیک

بارهای ساکن در سراسر کف انبار توزیع می شوند و روی سطح خاصی متمرکز می شوند که در آن قفسه قفسه با کفپوش تماس پیدا می کند. آنها بارهای ایستا هستند، حرکت نمی کنند یا مکان را تغییر نمی دهند، اگرچه بزرگی آنها ممکن است در طول زمان کمی متفاوت باشد.

بارهای دینامیکی

آنها بارهایی هستند که اندازه و مکان آنها در طول زمان متفاوت است. آنها عمدتاً لیفتراک ها و سایر تجهیزات جابجایی هستند که عملیات روزانه خود را در راهروهای انبار انجام می دهند.

ویژگی های اساسی کفپوش با کیفیت

برای اینکه کفپوش به درستی عملکرد خود را در انبار انجام دهد، باید شرایط زیر را برآورده کند:

بهداشت

معمولاً به دلیل همه فرآیندهای مختلف در انبارها، کثیفی زیادی در انبارها انباشته می شود، اما این مواد از آنجایی که به راحتی تمیز می شوند و بسیار بهداشتی هستند، تمیزی عالی را ارائه می دهند.

مقاومت

ویژگی بارز این مواد این است که در برابر هر نوع ضربه، دما یا مواد شیمیایی بسیار مقاوم هستند. پس نیازی نیست دائما نگران وضعیت آنها باشیم.

تسهیل و ساده سازی

طراحی و سادگی آنها شرایط فضای کاری مطلوبی را فراهم می کند و کل فرآیند را ساده تر می کند، مانند سر خوردن با ماشین آلات یا تمیز کردن سطح. همچنین دارای ویژگی های ضد لغزش و ضد آب برای جلوگیری از تصادف هستند.

ایمنی

آنها مزایای ایمنی بی شماری را ارائه می دهند. این به این دلیل است که نحوه استقرار و نحوه ایجاد آنها به این معنی است که آنها می توانند موادی باشند که در برابر هرگونه بلایایی مانند آتش سوزی، رطوبت، سیل و غیره مقاومت کنند. این اطمینان و محافظت زیادی را هم برای کارکنان انبار و هم برای کالاها فراهم می کند.

سازگاری و تطبیق پذیری

آنها با هر نوع نیازی سازگار می شوند، صرف نظر از اینکه فضاهایی هستند که به بهداشت بیشتری نیاز دارند یا در معرض مواد شیمیایی قوی یا دماهای پایین و بالا هستند.

 

کفپوش مناسب برای انبار، کفپوش مناسب برای قفسه بندی راک در انبار، کفپوش مناسب برای قفسه های فروشگاهی در تک قفسه

 

انواع کفپوش

طیف گسترده ای از کفپوش ها برای یک انبار موجود است. در طول سال‌ها مواد پیچیده‌تر جدید با ویژگی‌های بهتر پدید آمده‌اند که تضمین می‌کند انبارها سطح مناسبی برای نصب امن سیستم‌های ذخیره‌سازی با ظرفیت بار بالا دارند.

در زیر تعدادی از رایج ترین کفپوش ها در یک انبار ذکر شده است:

  • کفپوش اپوکسی

این ماده با رزین اپوکسی ساخته شده است که یک ماده بسیار مقاوم است که از ایجاد اتصالات روی زمین جلوگیری می کند و به کاهش تجمع کثیفی کمک می کند و نظافت را آسان تر می کند. همچنین از استحکام و دوام بالایی برخوردار است و در نتیجه نگهداری طولانی مدت کمتری دارد.

از مزایای آن می توان به خاصیت مقاوم در برابر شعله و همچنین عدم لغزش و توانایی تحمل بارهای عظیم سیستم های قفسه بندی صنعتی اشاره کرد.

  • کفپوش پلی اورتان

پلی اورتان به دلیل مقاومت بالا در برابر دماهای مختلف مشخص می شود. برای مناطق بیرونی یا سردخانه‌ها مناسب است، زیرا می‌تواند دماهای بسیار بالا و پایین را بدون آسیب‌دیدگی تحمل کند. از ویژگی‌های اصلی آن می‌توان به مقاومت در برابر سایش و ضربه‌های قوی و مقاومت در برابر اشعه‌های خورشیدی و فرابنفش اشاره کرد.

  • کفپوش پلی اورتان سیمان

این ماده که نوعی پلی یورتان است استحکام و دوام زیادی برای کفپوش انبار فراهم می کند زیرا در برابر مواد شیمیایی قوی و تغییرات حرارتی بسیار مقاوم است. این کفپوش به طور خاص برای انبارها و مراکز توزیع اختصاص داده شده به بخش های غذایی، دارویی و شیمیایی طراحی شده است.

  • کف برای اتاق های تمیز

این نوع کفپوش به گونه ای تهیه می شود که فضاها را کاملا سالم نگه دارد. در فضاهایی که نیاز به تمیزی فوق العاده و بدون هیچ گونه پسماندی دارند استفاده می شود. به طور معمول برای انبارهایی با کالاهایی مانند دارو، لوازم آرایشی، مواد غذایی و … استفاده می شود. از مزایای آن می توان به آلودگی کمتر، مقاومت در برابر تغییرات دما، قیمت مناسب و تمیز کردن بسیار آسان آن اشاره کرد.

  • کفپوش بتنی صیقلی

این ماده بیشتر به دلیل زیبایی ظاهری است تا مقاومت آن. این در طرح های مختلف با رنگ های چشم نواز عرضه می شود و جلوه آینه ای آن حسی نوآورانه را به آن اضافه می کند. از دیگر ویژگی های آن می توان به قیمت مقرون به صرفه، ضدآب بودن، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و تمیز شدن آسان آن اشاره کرد.

مطالب مرتبط:

نورپردازی انبار تجاری

استاندارد ایزو در انبارداری

بررسی هزینه نصب انواع قفسه های پالت انبار

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید