انواع قفسه های فروشگاهی

معرفی انواع قفسه های فروشگاهی

امروزه استراتژی میزان فروش بالاتر در هر فروشگاه را علاوه بر ظاهر جذاب و دکوراسیون شیک، سیستم و فضاسازی مناسب قفسه ها تعیین میکند. یک طراحی مناسب برای انواع قفسه های فروشگاهی در فروشگاه های بزرگ و یا حتی سوپرمارکت ها تاثیر مستقیم در میزان فروش خواهد داشت.

بدین صورت که چیدمان منظم و سازماندهی قفسه ها باعث جلب توجه مشتری شده و نقش زیادی در نمایش محصول ایفا میکند. با دیده شدن هرچه بهتر محصولات مشتریان راحت تر به محصول مورد نظر دسترسی می یابند و حتی توانایی تبدیل آنها به مشتریان دائمی را خواهد داشت.

 

تقسیم بندی قفسه بندی

در صنعت عموما قفسه ها به دو دسته کلی قفسه بندی فروشگاهی و قفسه بندی انبار دسته بندی می شوند. اما به صورت کلی با توجه به موارد استفاده این قفسه ها در اماکن مختلف از جمله فروشگاه ها، سردخانه ها، انبارها و … از جنس های مختلف چوب، فلز و یا پلاستیک و همچنین در سایزهای گوناگون تهیه و توزیع می شوند.

انواع قفسه های فروشگاهی دارای نام های متفاوت اداری، مشبک، فروشگاهی،کفپوش دار و پالتی آماده و تولید گردیده و هر یک ویژگی خاص و منحصر به فرد خود را دارند. این حوزه نیز همگام با گسترش علم و فناوری پیشرفت کرده و از سایرین مستثنی نبوده است.

امروزه برای سهولت در کار و دسترسی آسان و سریع به لوازم قرار گرفته در قفسه ها، به دیوار نصب و آویزان می گردند.

 

تعریف قفسه فروشگاهی و معرفی اجزای آن

از عوامل تاثیرگذار دیگر در استفاده از انواع قفسه های فروشگاهی ایجاد و ساخت سالن ها و مسیر های مناسب و راحت برای مشتریان است به طریقی که مشتریان را در راهروها از حرکت واداشته و ترغیب به خرید محصول فوق نماید.

وسوسه خرید محصول همواره از نکات بسیار مهم و حائز اهمیت اصول بازاریابی بوده و همچنین رابطه مستقیم با فروش بالا و سود آوری دارد. همچنین این قفسه ها در ابعاد گوناگون و متناسب با وزن های متفاوت قابل ارائه میباشند و اجزا آن شامل کتیبه جلو، پوشش پشت،بازو، پانل کف، ستون و قسمت عقبی آن می باشند.

 

مدلهای مختلف قفسه های فروشگاهی

هر فروشگاه می بایست با توجه به نوع کسب و کار، میزان فضای در دسترس، فرمت و حجم محصولات خود و وزن آنها اقدام به انتخاب مدل های مختلف تجهیزات و قفسه های فروشگاهی نماید. انواع قفسه های فروشگاهی در بیشتر کسب و کارها از جمله تره بار، میوه فروشی، داروخانه ها و یا حتی لوازم التحریرو کتابخانه ها قابل استفاده اند.

از تجهیزات مورد استفاده در قفسه های فروشگاهی میتوان به جداکننده فضای طبقات، تغییر ارتفاع طبقات، تغییر شیب شلف ها،

وجود محافظ برای جلوگیری از ریزش محصول و جایگاه درج اتیکت قیمت محصول اشاره کرد.

با توجه به استقبال روز افزون از قفسه های فروشگاهی میتوان آنها را به چند دسته زیر تقسیم بندی نمود:

 1.   گرد
 2.  خود ایستا
 3.   یک طرفه دیواری
 4.   دوطرفه

 

قفسه گرد

سیاست استفاده برخی از قفسه های فروشگاهی با هدف گذاری مخصوص به منظور نمایش و چیدمان کالایی خاص طراحی شده اند. با توجه به ساختار سازه ای که اینگونه قفسه ها دارند به نسبت سایر قفسه ها نیاز به فضای بیشتری دارند ولی به نسبت سایرین با توجه به مونتاژ طبقات و قطعات و همچنین سهولت در حمل و نقل در حین بارگیری فضای کمتری را اشغال می کنند.

جنس این قفسه ها از دو نوع امی دی اف و فلز می باشند. نحوه چیدمان در این قفسه ها میتواند با توجه به نوع سیاست فروش از پایین به بالا و به صورت کاهشی باشد و یا کالاهای تخفیفی برای جذب و فروش بهتر در آن قرار داده شوند.همچنین آنها میتوانند بسته به فضای فروشگاه در راهروهای پرتردد و نقاط خاص نیز قرار گیرند.

 

قفسه یکطرفه خودایستا

قفسه های فروشگاهی علاوه بر زیبایی از استانداردهایی برای ساخت تشکیل شده اند. این نمونه از قفسه ها پرکاربردترین آنها می باشند. این قفسه ها با نام گاندولا نیز معروف هستند. نوع نام گذاری آنها به دلیل نحوه اتصال آنها و طریقه نصب طبقات به روی محور آنها بوده است. از این قفسه ها عموما در پشت پیشخوان سوپرمارکت ها و یا راهروهایی از فروشگاه ها که تردد مشکل است استفاده میکنند و به دلیل عمق کمتر نسبت به دیگر نمونه های خود، کالاهایی با ابعاد کوچکتر چیدمان میکنند.

از ویژگی های قفسه های یک طرفه خود ایستا می توان به قابلیت استفاده از نور و نمایش محصول، تغییر فواصل دلخواه بین شلف ها، نرده حفاظ برای جلوگیری از ریزش اجناس،درج اتیکت قیمت، ارتفاع و رنگ بندی دلخواه و قابلیت نصب در کنج و یا کنار دیوار اشاره داشت.

 

قفسه یکطرفه دیواری

این نوع از قفسه ها قابلیت همسو سازی و جایگیری در فضاهای کوچک و یا بزرگ را دارند. بسته به نیاز مشتری در ارتفاع های مختلف توانایی تولید دارند. علاوه بر این قابلیت تولید و تنظیم در طول های مختلف را نیز دارند. همچنین می توان مابین قفسه ها از دیواره های جداساز نیز استفاده کرد. با توجه به قابلیت نصب این قفسه ها بر روی دیوار، استحکام و طول عمر بیشتری نسبت به سایر نمونه های خود دارند.

همچنین به دلیل وجود محفظه های کوچک فنس مانند در پشت و یا زیر آنها، مناسب برای انواع فروشگاه ها به خصوص فروشگاه های پوشاک می باشند. علاوه بر همه اینها باید افزود، در مصارف خانگی نیز بسیار مورد رواج و استفاده قرار گرفته اند. زیرا علاوه بر جلوه بصری زیبا و شیک، نگهدارنده های مقاومی برای لوازم خانگی شما از جمله تلویزیون می باشند.

 

قفسه دوطرفه

بهترین مورد استفاده قفسه های دو طرفه در هایپر مارکت و فروشگاه های زنجیره ای بزرگ است. اندازه و ابعاد استاندارد آنها در حدود طول 97 سانتیمتر می باشد اما با توجه به درخواست مشتریان و میزان فضای قابل دسترس در انواع ابعاد، قابلیت تولید را دارند.

اصول استاندارد مورد استفاده آنها عموما کوتاه تر از قفسه های یک طرفه است و بیشتر به صورت جزیره ای در راهروهای میانی قرار گرفته می شوند. در واقع میتوان گفت یکی از بهترین راهکارها به منظور استفاده صحیح از فضا به کارگیری از قفسه های دوطرفه است.

 

نکات مهم در انتخاب انواع قفسه های فروشگاهی

 • اطلاعات درباره وزن و حجم کالاها از مهم ترین نکات در انتخاب انواع قفسه های فروشگاهی می باشد. با توجه به آنکه قفسه ها برای ظرفیت های متفاوت تهیه و تولید میشوند، هریک برای تحمل وزن کالاهای متفاوتی در نظر گرفته می شوند.
 • توجه به میزان فضای موجود و در اختیار، از دیگر نکات حین سفارش انواع قفسه هاست. میتوان با بررسی میزان فضا، قفسه های کارآمدتری را سفارَش داد.
 • همچنین توجه به جنس کالا و نوع محصول نیز در این انتخاب کارآمد خواهد بود. به طوری که جنس سطح قفسه ها می بایست متناسب با نوع محصول قرار گرفته بر روی سطح آن باشد.
 • با توجه به رنگبندی های متفاوت قفسه ها، میتوان آنها را متناسب با تم فروشگاه و یا برند محصول خود انتخاب کرد. این موضوع در جذب مخاطب بیشتر بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
 • نوع ارتفاع قفسه ها باید متناسب با مشتریان شما تنظیم گردد. به فرض مثال در اسباب بازی فروش ها می توان با طراحی ارتفاع کم قفسه ها، دسترسی کودکان به اسباب بازی ها را راحت تر کرده و همین امر میتواند وجه تمایز فروشگاه شما نسبت به سایرین گردد.
 • با توجه به بودجه در اختیار خود، اقدام به تصمیم گیری در مورد کاربردی ترین نمونه قفسه فروشگاهی نمایید.
 • با توجه به فضای موجود، انتخاب قفسه ها را با دقت انجام دهد.

 

تولید انواع قفسه های فروشگاهی در شرکت تک قفسه

تک قفسه تولید انواع قفسه‌های فروشگاهی، قفسه‌های انبار و … را برعهده دارد. این شرکت خدمات نصب این محصولات و پشتیبانی آن‌ها را نیز برعهده دارد.قفسه فروشگاهی در تبری، شیراز، مشهد ، تهران، کرج و سراسر کشور امکان‌پذیر می‌باشد.

قیمت قفسه‌های تولید شده در تک قفسه بسیار مناسب می‌باشد و در کیفیت و طرح‌های گوناگونی ساخته شده است. این فروشگاه اینترنتی سلامت کالای تولید شده را تضمین می‌کند و همواره برای رضایتمندی مشتریان محترم تلاش می‌کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید قفسه فروشگاهی وارد سایت تک قفسه شده و سفارشات خود را ثبت نمایید. همکاران ما در اسرع وقت نسبت به تحویل محصولات اقدام می‌نمایند. همچنین در صورت تمایل میتوانید با اعضای تیم فروش تک قفسه به شماره  2-02165610031 تماس بگیرید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید