بلاگ

اولین فروشگاه زنجیره ای جهان

اولین فروشگاه زنجیره ای جهان

فروشگاه زنجیره ای Lord & Taylor یک فروشگاه خرده فروشی بزرگ آمریکایی است و قدیمی ترین فروشگاه در آمریکا محسوب میشود. این شرکت اکنون 38 فروشگاه و 651 کارمند دارد.

ساموئل لرد متولد انگلیس در سال 1824 تجارت کالاهای خشک را در نیویورک آغاز کرد و فروشگاه اصلی که در سال 1826 به لرد اند تیلور تبدیل شد فعالیت خود را در قالب یک فروشگاه زنانه در خیابان کاترین در دو پل فعلی، منهتن آغاز کرد. این شرکت محصولاتی مانند لباس زنانه، کفش، جواهرات، محصولات زیبایی، عطر، لوازم خانگی و… ارائه می‌دهد.

پسر عموی همسر لرد، جرج واشنگتن تیلور، در سال 1834 به او پیوست و فروشگاه لرد اند تیلور نامگذاری شد. شعبه مرکزی این فروشگاه در خیابان پنجم نیویورک قرار دارد(2019-1914).

لرد اند تیلور همچنین دارای فروشگاه هایی در منطقه شیکاگو و فلوریدا هستند. شرکت لرد اند تیلور به دلیل داشتن ویترین های پر زرق و برق فروشگاه هایش معروف شد.

جیمز اس. تیلور، برادر زن لرد، در سال 1845 جایگزین جورج تیلور شد. این شرکت در سال 1853 ساختمان جدیدی در خیابانهای Grand و Chrystie احداث کرد و سال بعد به آن مکان منتقل شد. بعد از مدتی پسر لرد، جان تی لرد، و کارمندش جان اس. لایل را به عنوان شرکای این شرکت معرفی کرد.

در 29 آگوست 1859، لرد و تیلور فروشگاه دوم خود را در برادوی در خیابان بزرگی در محله SoHo امروزی افتتاح کردند و فروشگاه قدیمی را باز نگه داشتند. در همان زمان، لرد و تیلور شرکت عمده فروشی را افتتاح کردند.
لرد در سال 1862 بازنشسته شد. ساموئل لرد جونیور و جورج واشنگتن تیلور لرد جانشین شرکای اصلی در هدایت شرکت شدند.

در سال 1870 ، فروشگاه برادوی به بالای ساختمان چدنی در برادوی و خیابان 20، در منطقه ای معروف به ” “Ladies’ Mile”” منتقل شد. این فروشگاه توسط جیمز اچ گیلز طراحی شد. فروشگاه جدید در حدود سال 1890 به شرق گسترش یافت.

لرد و تیلور در سال 1873 با مشکلات اقتصادی روبرو شدند، گرچه شرکای اصلی در سال 1879 به شرکت “وام زیادی” دادند. در سال 1894 شرکت در حال رشد سریع بود و در سالهای 1903 و 1906 فروشگاه های خود را در خیابان پنجم باز می کرد. فروشگاه مرکز شهر به کار خود ادامه داد و تا خیابان Forsyth گسترش یافت. املاک ساموئل لرد فروشگاه گراند استریت را در سال 1901 فروخت.

فروشگاه برادوی پس از افتتاح فروشگاه جدید، در تاریخ 26 مارس به سرعت فروخته شد. فروشگاه جدید در تاریخ 30 اکتبر 2007 به یک بنای تاریخی شهر نیویورک تبدیل شد.

لرد و تیلور در نوامبر 1915 اعلام کرد که تجارت عمده فروشی خود را به فروش خواهد رساند.

در سال 1945 ، دوروتی شاور اولین زنی شد که به عنوان رئیس لرد اند تیلور رئیس یک شرکت بزرگ خرده فروشی در ایالات متحده شد. وی به عنوان معاون رئیس جمهور با کار با شرکت معروف طراحی Raymond Loewy Associates، اولین فروشگاه شعبه را در منهست، نیویورک افتتاح کرد.

این فروشگاه از 66 مغازه منفرد تشکیل شده بود. روابط لرد و تیلور با Raymond Loewy Associates تا سال 1969 ادامه داشت.

بسیاری از خدمات ویژه لرد و تیلور، از جمله خریداران شخصی، هنگام ریاست شیور معرفی شدند. شیور در سال 1959 درگذشت.

تحت رهبری مدیر عامل شرکت جوزف ای بروکس در دهه 1970، این شرکت به تگزاس، ایلینوی و میشیگان گسترش یافت. در اوایل دهه 1980، فلوریدا جنوبی 11 فروشگاه را به سرعت پشت سر هم افتتاح کرد.

شرکت لی تات(Le Tote) دو سال پیش (از نوامبر2019) با خرید حقوق فروشگاه های لرد اند تیلور مالک آن شد و زیر مجموعه Le Tote قرار گرفت.

لی تات در 2 آگوست 2020 درخواست حمایت از ورشکستگی فصل 11 را ارائه داد اما در تاریخ 27 آگوست سال 2020 اعلام کرد لرد اند تیلور منحل می‌شوند.
این فروشگاه اکنون اعلام ورشکستگی کرده و گفته است حدود 139 میلیون و 900 هزار دلار بدهی دارد.

همچنین در اکتبر 2020 گروه saadia اعلام کرد این فروشگاه را به عنوان تنها تجارت آنلاین خریداری می‌کند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تماس با ما