برای قفسه بندی فروشگاه از قفسه های راک کارکرده استفاده کنیم یا نو؟

معرفی قفسه راک

در مقاله های دیگر به معرفی انواع قفسه ها پرداختیم و با کاربرد هر یک از آن ها آشنا شدیم. قفسه های دیگر، تحت عنوان قفسه راک انبار شناخته شده است، که تحمل وزن بالایی نسبت به سایر قفسه فروشگاهی و انبار دارد. صنایع مختلفی که دارای وسایل سنگین می باشند، برای نگهداری و ارسال محصول به این متریال وابسته و نیازمندند.

انبارها از دیرباز تا اکنون مورد استفاده برای صنایع مختلف بودند و بسیار پرکاربرد و با اهمیت اند، بنابراین قفسه ها نیز نقش مؤثر و مفیدی را در این زمینه ایفا میکنند. قفسه های راک، به دلیل مقاومت و استحکام بالا در برابر ضربه و فشار، همچنین تحمل وزن بالا به نسبت سایر قفسه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

طراحی و ساخت قفسه راک

برای استحکام و مقاومت قفسه ها از تقویت کننده های مایل، عمودی و افقی استفاده می شود. نصب این محصول بسیار ساده و قابل تغییر در فضای مورد استفاده می باشد. به صورتی که در ساخت قفسه های راک از دو روش بدون پیچ و همراه پیچ بهره برده می شود. برای متصل کردن ستون ها در مدل پیچ دار، از پیچ و مهره استفاده می شود، اما در مدل بدون پیچ، ستون ها بدون پیچ و با طراحی خاص در هم متصل می شوند.

قطعات تشکیل دهنده قفسه ها راک را ستون، ناودان، بازویی و تقویت کننده ها تشکیل میدهند. چیدمان قفسه های راک صنعتی همچنین قفسه های دیگر باید به گونه ای باشد که فواصل بین آن ها استاندارد باشد. زیرا محصولات انبار توسط لیفتراک جا به جا می شوند و باید فضای کافی در راهرو برای گذاشت و برداشت کالا وجود داشته باشد. هم چنین هنگام بارگذاری کالا رعایت نکات ایمنی جهت جلوگیری از ریزش قفسه ها و سقوط محصولات الزامی می باشد.

انواع قفسه راک

قفسه های راک صنعتی به سه نوع سبک، سنگین و نیمه سنگین تقسیم می شوند. این قفسه ها دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی نسبت به سایر قفسه ها می باشند. و از تحمل وزن بالایی نیز برخوردارند.

 • قفسه راک سبک: این قفسه ها برای فروشگاه ها و انبارها مناسب است. چرا که برای بارگذاری کالاهای سبک با حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرد. و امکان طراحی و ساخت این محصول متناسب با فضای مورد استفاده امکان پذیر است. و قادر به تحمل بار تا ۱۵۰کیلوگرم می باشند.
 • قفسه راک نیمه سنگین: این نوع قفسه بندی در انبارهایی با وزن نیمه سنگین کاربرد دارند و نسبت تحمل وزن این قفسه کمتر از قفسه راک سنگین می باشد. قادر به تحمل بار تا ۳۰۰کیلوگرم می باشند.
 • قفسه راک سنگین: این نوع قفسه ها برای کالاهای سنگین و انبارهای بزرگ که امکان جا به جایی با لیفتراک امکان پذیر است، مورد استفاده قرار می گیرد. امکان بارگذاری تا ارتفاع هفت متر امکان پذیر است و با توجه به نیاز مصرف کننده قابل تغییر است و قادر به تحمل بار تا سه تن می باشند.

ویژگی قفسه راک

 • متنوع بودن
 • مقاوم و مستحکم در برابر فشار و وزن زیاد
 • قابلیت اجرایی تا ارتفاع هفت متر
 • هزینه ی بالا در خرید و نصب
 • قابل استفاده توسط لیفتراک
 • امکان تغییر در محیط دلخواه

برای قفسه بندی فروشگاه از قفسه های راک کارکرده استفاده کنیم یا نو؟

انواع قفسه های راک سنگین

 • قفسه بندی پالت درایو:این نوع قفسه بندی که فضای بسیاری را می طلبد، دارای تحمل وزن بالایی می باشد، هم چنین دو برابر قفسه پالت راک است. این محصول که به نام درایوین و خود راهرو نیز شناخته میشود، بیستر در نگهداری و ذخیره سازی نوشیدنی ها و صنایع غذایی کاربرد دارد، و در سردخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • قفسه پانل راک: این نوع قفسه بندی به دلیل استفاده از کف پوش در ساخت آن به راک کفپوشدار نیز معروفند. و برای نکهداری و ذخیره ی کالاهای سنگین و نیمه سنگین مناسب اند. اجزای تشکیل دهنده این نوع قفسه بندی رابط، پالت ها، نگهدارنده، بازویی، محافظ قاب، محافظ ستون، تابلو راهنما و کفپوش پانل راک می باشد.
 • قفسه فلزی راک: این نوع قفسه بندی در حیطه ی قفسه بندی سنگین و صنعتی قرار می گیرد. بازو که یکی از اجزای تشکیل دهنده این قفسه بندی می باشد، به دلیل افزایش میزان بارگذاری دارای اهمیت بسیاری می باشد. قاب، روا فرمی و کفپوش از دیگر اجزای تشکیل دهنده قفسه بندی فلزی راک به شمار می رود.

کاربرد قفسه راک

 • انبار و ذخیره سازی اقلام و کالا
 • مورد استفاده برای نگهداری اقلام فروشگاه
 • امکان دسترسی آسان به محصولات
 • چیدمان منظم و در دسترس
 • مقاومت بالا در برابر وزن بالا

قفسه های راک برای چه کسانی مناسب است؟

قفسه های راک صنعتی به دلیل کاربرد بسیاری که در امور انبارداری دارند، صاحبین این مشاغل از جمله کارخانجات، فروشگاه ها شرکت ها، مراکز خرید و زنجیره ای را به این فکر انداخته که از حداقل فضا، حداکثر استفاده را ببرند و نظم و چیدمان را نیز به محصولات خود ببخشند. که این کار سبب دسترسی هر چه بهتر کارکنان نیز می شود.

خرید قفسه راک نو یا کارکرده؟

صاحبین مشاغل و صنایع مختلف بر اساس نیاز خود می توانند انتخاب کنند که از چه نوع قفسه ای استفاده نمایند. واضح است که قفسه های کارکرده قیمت پایین تری نسبت به قفسه های نو دارند و کیفیت قفسه ها نیز در این زمینه مورد بحث است. چرا که قفسه های کارکرده از کیفیت کمتری نسبت به قفسه نو برخوردارند. در صورت بررسی قفسه های نو و کار کرده از نظر جنس و قیمت و کیفیت بای مقاوم بودن آن در مقابل وزن سنگین را بسنجید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید