تجهیزات ارزان قیمت برای افزایش کارایی

تجهیزات ارزان قیمت برای افزایش کارایی در انبار

در فضای پویای تجارت الکترونیک امروزی، تجهیزات ارزان قیمت برای افزایش کارایی انبارداری بیش از داشتن فضای کافی برای ذخیره‌سازی موجودی را شامل می‌شود. تجهیزات انبارداری مناسب می تواند به طور قابل توجهی کل فرآیند زنجیره تامین را بهینه کند. برای اجرای روان، اکثر تاسیسات دارای چک لیست تجهیزات انبار هستند که الزامات تجهیزات لازم برای مدیریت یک عملیات انبار موفق را مشخص می کند.

 

نگهداری انبار چیست؟

تعمیر و نگهداری انبار به سیستمی اطلاق می شود که یک صاحب کسب و کار برای نگهداری تسهیلات ذخیره سازی تمام محصولات شرکت در شرایط کارکرد در هر زمان در نظر گرفته شده است. این بدان معناست که سیستم های نوار نقاله را در حال کار نگه دارید، اطمینان حاصل کنید که جرثقیل ها کار می کنند و هر ماشینی را به موقع تعمیر کنید تا از اختلال در عملکرد روزانه انبار جلوگیری شود.

تجهیزات ارزان قیمت برای افزایش کارایی در انبار برای صاحبان مشاغل ضروری است زیرا هر گونه خرابی تجهیزات ضروری و قفسه های انبار منجر به تاخیر در دریافت محصولات به مشتریان می شود که منجر به رضایت کمتر مشتری و از دست دادن فروش می شود. همچنین عملکرد کلی کسب و کار را مختل می کند و باعث می شود شرکت کارایی کمتری داشته باشد.

 

چک لیست کامل تجهیزات انبار

چک لیست تجهیزات انبار معمولاً ایمنی عمومی انبار، تجهیزات ارزان قیمت برای افزایش کارایی در انبار و تجهیزات ایمنی بارگیری را پوشش می دهد. جزئیات در زیر ذکر شده است:

 

تجهیزات ایمنی انبار عمومی

کار در یک انبار، مانند هر شغل سخت دیگری، مستلزم رعایت پروتکل های ایمنی است. افراد حرفه ای باید با وسایل نقلیه صنعتی و پالت های کالا کار کنند. یک خطای کوچک می تواند به شدت بر سلامت و ایمنی کارگران تأثیر بگذارد. به این ترتیب، در زیر چند ابزار ایمنی ضروری وجود دارد که همه تجهیزات انبار در زیر آمده است :

 

جعبه کمکهای اولیه

مانند بسیاری از جنبه های اجرای عملیات انبارداری، موارد استاندارد در جعبه کمک های اولیه وجود دارد. اما جعبه کمک های اولیه دو طبقه بندی دارد: کیت کلاس A و کیت کلاس B. هر دو کیت حاوی باند، درمان سوختگی و الکل یا هر ضد عفونی کننده دیگری هستند. با این حال، کیت های کلاس B شامل ابزارهای تخصصی در صورت وقوع حادثه در یک انبار با خطرات ایمنی اضافی است.

 

نرده

دو نوع ریل کلی باید در هر انباری وجود داشته باشد: ریل راهبند و نرده. ریل های مانع سازه از آسیب های احتمالی ناشی از سوء استفاده از وسایل نقلیه صنعتی محافظت می کنند. در نتیجه، نرده ها از لغزش و سقوط در منطقه تولید یک انبار جلوگیری می کنند.

 

آینه

وقتی صحبت از کار در یک انبار شلوغ می شود، دیدن همه چیز از همه جهات ضروری است. آینه های ایمنی به کارمندان امکان دید را می دهند، به خصوص در مناطق پرتردد. دید بیشتر می تواند از حوادث جلوگیری کند.

 

موانع

موانع ابزار مفیدی برای محدود کردن دسترسی به یک منطقه ناامن هستند. برخی از مناطق در یک کارگاه ممکن است به دلیل ساخت و ساز مداوم یا خطرات ایمنی ممنوع باشد. این زمانی است که از موانع تاشو استفاده می شود. با این حال، موانع مغناطیسی نیز یک جایگزین کم هزینه هستند.

 

تشک های ضد لغزش و ضد خستگی

کارگرانی که مجبور به ایستادن طولانی مدت هستند بیشتر در معرض حوادث هستند. هرچه بیشتر بایستند، خسته تر می شوند و احتمال لیز خوردن یا افتادن بیشتر می شود. تشک های ضد خستگی سطح سخت را نرم می کنند. آسایش لازم را برای کارکنانی که اکثر اوقات در منطقه تولید هستند فراهم می کند.

 

کلاه های سخت

کلاه های سخت یک الزام برای انبارهایی است که کارکنان را در معرض خطراتی قرار می دهد که می تواند از بالای سر آنها وارد شود. این تجهیزات خاص برای انبارهایی که از لیفتراک برای حمل و نقل محصولات استفاده می کنند ضروری است.

 

علائم ایمنی قابل مشاهده

علائم ایمنی ممکن است بی معنی به نظر برسند، اما آنها ابزار ایمنی موثری هستند. به ویژه مناطق پرتردد باید با علائم ایمنی تجهیز شوند. ضروری است که این علائم ایمنی برای همه قابل مشاهده باشد.

 

تجهیزات برای افزایش بهره وری و کارایی انبار

هنگامی که ایمنی و امنیت یک انبار ایجاد شد، تمرکز باید به بهره وری و کارایی معطوف شود. بهره وری یک انبار موفقیت کلی را تعیین می کند، در حالی که کارایی تعیین می کند که چقدر این کار به خوبی انجام می شود.

تجهیزات زیر باعث افزایش بهره وری و کارایی انبار می شود:

  • سیستم ذخیره سازی : قفسه های پالت، قفسه بندی، قفسه های تخصصی
  • حمل و نقل مواد : لیفتراک، جک پالت، کامیون دستی
  • بسته بندی : ترازوهای صنعتی، دستگاه های استرچ روپینگ، میزهای بسته بندی

انتخاب و استفاده از تجهیزات مناسب تضمین می کند که انبار شما همیشه به خوبی کار می کند.

 

چگونه هزینه های انبار را کاهش دهیم ؟

هزینه اجرای تاسیسات شما شامل نیروی کار و عملیات است. کاهش زمان از دست رفته و بهره وری در سمت عملیات دو راه برای کاهش هزینه های ذخیره سازی شما است. با این حال، راه‌های دیگری برای ارزان‌تر کردن اداره انبار خود دارید.

 

بهبود بهره وری انرژی

اگر مصرف انرژی تاسیسات خود را ارزیابی نکرده اید و به دنبال راه هایی برای کاهش آن نبوده اید، یکی از راه های اصلی کاهش هزینه های انبار خود را از دست داده اید. تا حد امکان از نور طبیعی استفاده کنید. نور اتکای شما به برق را کاهش می دهد و همچنین در سرمای زمستان گرمای خورشید را به انبار شما می کشاند و هزینه های گرمایش شما را کاهش می دهد.

نور حساس به حرکت را در نظر بگیرید که با خالی شدن اتاق به طور خودکار خاموش می شود. این کنترل های نور می توانند برق مورد نیاز برای روشن نگه داشتن اتاق های خالی را کاهش دهند.

زمینه دیگری که امکانات شما می تواند در آن بهبود یابد هزینه های گرمایش و سرمایش است. عایق بندی مناسب کلید تنظیم دمای داخل تاسیسات است. گرمای تابستان و سرمای زمستان برای کارگران شما احساس ناراحتی کمتری دارند، وقتی که آنها یک مانع عایق ضخیم بین خود و عناصر دارند. جدا نگه داشتن جایگاه های اسکله از بقیه قسمت های انبار شما نیز می تواند تاثیر درهای باز را بر راحتی افرادی که در داخل کار می کنند کاهش دهد.

موتورهای الکتریکی مورد استفاده در تاسیسات شما مقدار زیادی انرژی مصرف می کنند. تا 65 درصد از برق مصرفی تاسیسات شما صرف موتورهای صنعتی می شود. کاهنده‌های دنده به موتورهای شما کمک می‌کنند تا با راندمان مشابه با قدرت کمتر کار کنند. اگر نیاز به ارتقای تجهیزاتی دارید، کم مصرف ترین دستگاه هایی را که می توانید بخرید انتخاب کنید. هر گونه هزینه اضافی با صرفه جویی در انرژی که در طول زمان خواهید دید جبران می شود.

 

هزینه های کار را بدون کاهش کارمندان کاهش دهید

همانطور که کارگران زمان خود را در زمین کاهش می دهند، با آموزش متقابل کارگران دیگر، از زمان استراحت آنها به طور فزاینده ای استفاده کنید. داشتن نیروی کار با مجموعه ای از مهارت ها، یافتن یک جایگزین را در صورت بیمار شدن کارمند آسان تر می کند. همچنین یک گروه آموزش دیده برای افزایش نیروی کار خود در یک منطقه از انبار در زمان های پرتقاضا خواهید داشت.

به عنوان مثال، در طول فصل حمل و نقل تعطیلات، می توانید کارگران را از سایر قسمت های تأسیسات خود بیرون بکشید تا در چیدن محصولات کمک کنند. با عدم نیاز به استخدام و آموزش کارمندان فصلی در هزینه صرفه جویی خواهید کرد. شما همچنین کارکنان خود را با ارزش تر می کنید و وفاداری آنها را به تجارت خود افزایش می دهید.

 

تعمیر و نگهداری تجهیزات

بالابرها و سایر تجهیزاتی که کارگران شما در انبار استفاده می کنند نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. خرابی در حین استفاده باعث اتلاف وقت و هزینه تعمیرات می شود. یک برنامه چرخشی برای بیرون کشیدن ماشین ها برای تعمیر و نگهداری معمول ایجاد کنید. انجام این کار به شما اطمینان می دهد که همیشه تجهیزات قابل اعتمادی را برای کارگران خود در صورت نیاز در دسترس دارید. با تعمیر و نگهداری منظم، در هزینه تماس برای تعمیرات اضطراری یا تعویض یک قطعه تجهیزات نیز صرفه جویی خواهید کرد.

 

ذخیره سازی استفاده شده را انتخاب کنید

در مقایسه با خرید ظروف ذخیره‌سازی جدید، گزینه‌های مستعمل یا بازسازی‌شده می‌توانند 40 درصد از شما صرفه‌جویی کنند. جعبه و کیف تنها چیزهایی نیستند که با انتخاب دست دوم می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. پالت‌ها، سطل‌ها، جعبه‌ها، آسترهای قفسه و موارد دیگر از مکان‌های مختلف به‌عنوان قطعات باکیفیت و متعلق به قبل در دسترس هستند. شما در هزینه این گزینه های ذخیره سازی برای انبار خود صرفه جویی می کنید و در عین حال امکانات خود را برای بهتر سازماندهی می کنید.

 

نتیجه گیری

در این مقاله بحث مختصری از تجهیزات و ماشین آلات انبار مورد استفاده در جنبه های مختلف عملیات انبار ارائه شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد محصولات مرتبط، با مشاورین ما مشورت کنید تا با جزئیات مربوط به محصولات بیشتر آشنا شوید.

این فروشگاه اینترنتی سلامت کالای تولید شده را تضمین می‌کند و همواره برای رضایتمندی مشتریان محترم تلاش می‌کند.برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید قفسه فروشگاهی وارد سایت تک قفسه شده و سفارشات خود را ثبت نمایید. همکاران ما در اسرع وقت نسبت به تحویل محصولات اقدام می‌نمایند. همچنین برای ارتباط با مشاورین ما و دریافت پیشنهاد از جانب آنان در زمینه انتخاب قفسه های فروشگاهی و همچنین اطلاع دقیق از قیمت با شماره 2-02165610031 با ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

تماس با ما