انبار رک: ذخیره سازی خودکار با ارتفاع بالا

انبار رک: ذخیره سازی خودکار با ارتفاع بالا

هنگامی که از حداکثر بهینه سازی فضای انبار یا ذخیره سازی خودکار در ارتفاع صحبت می کنیم، سیستم ذخیره سازی پیشرو در این زمینه، انبار روکش دار (انبار رک) است. در زیر مشخصات، مزایا و کاربردهای این سیستم ذخیره سازی صنعتی پیچیده اما کارآمد را بیان می کنیم.

انبار رک چیست؟

انبار رک یک سیستم ذخیره سازی با ارتفاع بالا است که نه تنها برای نگهداری کالاها بلکه برای پشتیبانی از ساختار ساختمان طراحی شده است. به عبارت دیگر، در این نوع انبارها، قفسه بندی بخشی از ساختار ساختمان و همچنین محل ذخیره یا ذخیره بارهای واحد است.

به طور کلی، آنها برای ذخیره بارهای پالت طراحی شده اند و معمولاً ماشین آلات خودکار را برای اطمینان از جریان کالا در خود جای می دهند.

ویژگی های انبار رک

همانطور که گفته شد مشخصه اصلی انبارهای روکش دار قفسه ای است که ساختمان و محوطه بیرونی را نگه می دارد. با این حال، عوامل زیادی وجود دارد که انبارهای روکش دار را به یک راه حل تدارکات منحصر به فرد تبدیل می کند:

خلیج بلند

اینها انبارهایی با ارتفاع تا 40 متر هستند که در انبارهای مجهز به سیستم قفسه بندی پالت قابل تنظیم معمول نیست.

مقاومت در برابر نیروهای خارجی

قفسه بندی علاوه بر تشکیل بخشی از ساختار ساختمان، در برابر اعمال نیروهای خارجی مانند باد و برف مقاومت می کند. اندازه گیری بر اساس استانداردهای لرزه ای و عوامل جوی انجام می شود.

نصب بدون کار مهندسی عمران

انبارهای قفسه ای نیازی به کار مهندسی عمران ندارند. تنها چیزی که مورد نیاز است ساخت دال کف و گاهی اوقات یک دیوار محیطی ضد آب است. این ساختار امکان ادغام سیستم های حفاظت در برابر آتش و تبخیر و نصب سیستم های زهکشی را فراهم می کند.

انواع قفسه صنعتی

اگرچه درست است که اکثر این انبارها اتوماتیک هستند، اما این سیستم ها می توانند انواع قفسه بندی را در خود جای دهند: قابل تنظیم، فشرده، کنسول، ذخیره سازی زنده و غیره.

ساخت انباری روکش دار (انبار رک)

انبارهای قفسه‌ای از جمله ویژگی‌های دیگر، نیاز به حداقل کارهای مهندسی عمران هستند، اما مراحل خاصی برای تحقق آنها وجود دارد. به طور کلی، مراحل عبارتند از:

مناسب بودن سطح

پس از مطالعه دقیق محل سطح و خصوصیات محیطی که انبار در آن قرار خواهد گرفت، باید زمین را طی فرآیندی آماده کرد که اولاً شامل فاز خاکبرداری و در مرحله دوم فاز پر کردن و تراکم است. پر کردن و فشرده سازی سطح طبیعی دست نخورده زمین را بالا می برد یا این سطح را بازیابی می کند.

 

انبار رک: ذخیره سازی خودکار با ارتفاع بالا

 

  • اسلب

این شامل اعمال یک سطح همگن، عمدتاً بتن، است که کل تأسیسات انبار روی آن پشتیبانی می شود.

  • دیوارهای محیطی

همیشه لازم نیست، معمولاً ارتفاع آنها بین 1 تا 2 متر است و ضد آب هستند.

  • مونتاژ قفسه بندی

این به مرحله نصب قفسه هایی اشاره دارد که بار در آن ذخیره می شود و ساختار انبار را نیز پشتیبانی می کند. اگر انبار رک به جرثقیل های پشته یا سایر انواع ماشین آلات خودکار نیاز داشته باشد، آنها پس از نصب قفسه یکپارچه خواهند شد. .

  • سقف

نما و سقف نمای بیرونی هر انبار قفسه ای را تشکیل می دهند. هر دو کاملاً با قفسه راک که دارای ساختار فلزی بوده یکپارچه شده اند.

مزایای اصلی انبار رک

انبارهای رک دارای مزایای بسیاری نسبت به انواع دیگر راه حل های ذخیره سازی هستند:

  • استفاده کامل از سطح

انبارهای پشتیبان رک مفهوم استفاده از فضا را تجسم می‌کنند، زیرا از مترهای موجود در ارتفاع استفاده کامل می‌کنند، بنابراین امکان ذخیره بارهای واحد بیشتری را فراهم می‌کنند. استفاده عمودی از فضا نه تنها انبارهای روکش دار را به انبارهایی با تراکم بالا تبدیل می کند، بلکه بر معایب محدودیت فضای کف نیز غلبه می کند، اگر بگوییم فضای کف گران است، فضای موجود بیشتری وجود ندارد یا دلیل دیگری وجود دارد که گسترش افقی را محدود می کند.

  • ظرفیت ذخیره سازی بالا

قفسه بندی یک عنصر ساختاری انبار است که نیاز به تیرها و ستون ها را برطرف می کند و بنابراین فضای مفیدی را که می توان به طور کامل به فضای ذخیره سازی اختصاص داد به حداکثر می رساند. علاوه بر این، اتوماسیونی که به طور کلی انبارهای قفسه‌ای را همراهی می‌کند، به کاهش راهروهای کاری به نفع فضای ذخیره‌سازی بیشتر کمک می‌کند.

  • بهره وری بالاتر

ادغام در قفسه‌های ماشین‌آلات خودکار مانند جرثقیل‌های استکر، شاتل و غیره به این معنی است که در انبارهای روکش دار جریان سریع‌تر و کارآمدتر کالا وجود دارد و در نتیجه عملکرد انبار و شرکت افزایش می‌یابد.

  • کنترل سهام

دیجیتالی شدن بیشتر یا تمام فرآیندهای انجام شده در انبارهای خودکار قفسه ای، کنترل مطلق محصولات و جریان عملیاتی را امکان پذیر می کند.

  • سازگاری عالی

این یک راه حل ذخیره سازی است که اجازه می دهد تا هر نوع پیکربندی قفسه بندی و طراحی کاملاً با نوع محصول ذخیره شود. سطح اتوماسیون نیز با توجه به نیاز شرکت متغیر است.

  • بازگشت فوری سرمایه (ROI)

انبارهای قفسه ای نیاز به سرمایه گذاری اولیه قابل توجهی دارند زیرا اغلب آنها تاسیساتی هستند که فضای افقی و عمودی زیادی را اشغال می کنند. آنها همچنین به هماهنگی بسیاری از تیم های مهندسی و ادغام قطعات اتوماتیک نیاز دارند. با این حال، هنگامی که آنها شروع به کار می کنند، به لطف اتوماسیون، با کنترل مطلق در فرآیندها، شاخص های ایمنی بسیار بالا و جریان ثابت کالا، حاشیه خطا به حداقل می رسد. بنابراین، عملکرد تقریباً فوری است و بازگشت سرمایه کوتاه مدت را فراهم می کند.

راه حل ایده آل برای ذخیره سازی سرد

انبارهای قفسه‌ای کاملاً با انبارهایی که نیاز به کار سرد یا کار در اتاق‌های انجماد دارند، به لطف حداکثر فشرده‌سازی فضا، سازگار هستند. مهم است که سیستم‌های قفسه‌بندی پالت برای سردخانه‌ها، چه در انبارهای قفسه‌ای و چه در انواع دیگر انبارها، مانند قفسه‌های گالوانیزه AR Racking به اندازه کافی با این شرایط محیطی و مقابله با خوردگی مقابله کنند.

 

انبار رک: ذخیره سازی خودکار با ارتفاع بالا

 

عواملی که باید در مورد انبارهای قفسه ای در نظر گرفت

اولاً، مطابق با مقررات شماره 305/2011 پارلمان اروپا، مطابق با استاندارد EN-1090 برای نشان‌گذاری CE برای سازندگان سازه‌های قفسه‌بندی فلزی که در جامعه اروپا نصب می‌شوند، لازم است، زیرا در این مورد صنعتی قفسه بندی جزء اساسی ساختمان در نظر گرفته می شود. برای اخذ گواهینامه، الزامات الزامی تحمیل شده توسط استاندارد از نظر مواد، جوش، برش، شکل دهی و عملیات سطحی باید با رعایت کامل رعایت شود.

ثانیاً، اگرچه انبارهای قفسه‌ای تمام الزامات یک کار مهندسی عمران را نمی‌طلبند، اما کارهای مهندسی عمده را تشکیل می‌دهند و پروژه‌هایی هستند که نیاز به تحلیل دقیق، طراحی دقیق، برنامه‌ریزی دقیق و هماهنگی تیمی دارند. به همین دلیل، بسیار متداول است که اجرای این راه حل ذخیره سازی از منظر یکپارچه بررسی شود و به عنوان پروژه کلید در دست مشخص شود.

اگر امکان یک انبار رک برای بهینه سازی فضای ذخیره سازی شرکت خود را در نظر دارید، برای دریافت مشاوره شخصی در مورد پروژه خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نمونه از انبارهای قفسه ای

با توجه به نیاز به ورود و خروج سریع کالا، تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌ها انبارهای رک خودکار را به عنوان راه‌حل ذخیره‌سازی انتخاب می‌کنند. انبارهای پشتیبانی شده از رک با انواع شرکت ها، بخش ها و بارها سازگار می شوند. در اینجا چند نمونه از پروژه های انجام شده توسط AR Racking آورده شده است:

سینتپلاست

نصب انباری تک قفسه ای عمیق به ارتفاع 38 متر برای شرکت رنگ آرژانتینی Sinteplast. این نصب همچنین دارای یک سیستم miniload برای جعبه ها است. با این نصب، ظرفیت ذخیره سازی 18400 پالت ایجاد شد و مشتری ظرفیت حمل و نقل خود را دو برابر کرد.

سالتو سیستمز

AR Racking یک انبار رک با یک لیفتراک عمیق برای این شرکت نصب کرد که به راه حل های کنترل دسترسی اختصاص داده شده است. انبار 26 متری برای تولید دو برابر.

گارسیا باکورو

این برند معروف محصولات لبنی، AR Racking را مأمور ساخت انباری برای محصولات یخچالی خود در سیوداد رئال کرد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید