راهنمای مبتدیان برای قفسه بندی پالت

راهنمای مبتدیان برای قفسه بندی پالت

اگر انبار شما مانند بسیاری از انبارها است، انبارها را در قفسه های پالت سازماندهی می کنید. با تعداد زیادی اندازه و انواع قفسه راک، محدود کردن گزینه های شما ممکن است دشوار به نظر برسد. با این حال، می‌توانید بهترین قفسه‌های پالت را برای نیازهای تأسیسات خود با بررسی موادی که ذخیره می‌کنید و نحوه دسترسی به آنها پیدا کنید. به خواندن راهنمای قفسه بندی پالت ما ادامه دهید تا درباره بهترین راه حل ها برای انبار شما بیشتر بدانید.

چرا به قفسه های پالت نیاز دارید

پالت ها بارهای کالا را در یک انبار یا سایر تاسیسات ذخیره سازی نگهداری می کنند. طراحی پالت ها، جابجایی اجناس روی آنها را با لیفتراک آسان می کند. برای حفظ آنچه روی پالت ذخیره کرده اید از آفات و رطوبت، نباید پالت ها را مستقیماً روی زمین نگه دارید. ذخیره سازی در کف کالاها را در معرض خطر آسیب قرار می دهد در حالی که جابجایی آنها را در صورت نیاز دشوارتر می کند.

انباری که به خوبی سازماندهی شده باشد، بسیار پربارتر از انباری است که بدون ترتیب است. قفسه های پالت به شما کمک می کنند تا کالاها را در نقاطی که به راحتی پیدا می شوند نگهداری کنید و در عین حال فضای کف را کاهش دهید. اگر سیستم ذخیره سازی کافی داشته باشید، کارگران شما می توانند سریعتر در محل حرکت کنند و پالت ها را سریعتر بازیابی کنند. قفسه های پالت که برای ذخیره موجودی استفاده می کنید تفاوت را ایجاد می کنند.

اگرچه ممکن است قبلاً بدانید که چرا به قفسه های پالت نیاز دارید، ممکن است از انواع بسیاری از سیستم های موجود آگاه نباشید. بسته به نحوه چیدمان کالاها در انبار خود، چندین انتخاب از سیستم های قفسه بندی دارید.

انواع قفسه پالت

با سیستم‌های ذخیره‌سازی، گزینه‌های متعددی متناسب با عملیات انبار خود دارید. نحوه ذخیره و جمع آوری موجودی به میزان قابل توجهی نوع قفسه پالت مورد نیاز شما را تعیین می کند. برخی از آنها بر اساس پرکاربردترین سیستم‌های انتخاب و کشش، رایج‌تر از سایرین هستند. گزینه های مختلف قفسه موجود را بیاموزید تا انتخاب مناسب برای امکانات خود را آسان تر کنید.

  • قفسه بندی انتخابی

قفسه بندی انتخابی به عنوان رایج ترین نوع سیستم رتبه بندی می شود. با توجه به طراحی عمودی و ذخیره سازی یک عمق، می توانید از اکثریت فضا برای ذخیره سازی استفاده کنید. این سیستم برای اولین بار ذخیره سازی و بازیابی در ابتدا بهترین است. همچنین با برداشتن از جلو یا پشت قفسه ها به تمام پالت های موجود در انبار دسترسی پیدا می کند.

علاوه بر این، این شکل از قفسه‌بندی باعث افزایش انعطاف‌پذیری می‌شود، زیرا می‌توانید روکش سیمی را اضافه کنید تا امکان ذخیره‌سازی محصولات خارج از پالت را نیز فراهم کنید. متأسفانه، از آنجایی که نمی‌توانید قفسه‌هایی به پهنای سایر روش‌های ذخیره‌سازی داشته باشید، نسبت به انواع مختلف سیستم‌ها به قفسه‌های انتخابی تک عمق بیشتری در تأسیسات خود نیاز خواهید داشت.

 

راهنمای مبتدیان برای قفسه بندی پالت

 

  • Double Deep

قفسه بندی انتخابی ممکن است یک عمق یا دو عمق باشد. برای یک سیستم ذخیره سازی با چگالی بالا برای اولین بار در آخرین بازیابی، قفسه بندی عمیق دوگانه را در نظر بگیرید. اگر کل پالت ها را برای سفارش به جای برداشتن موجودی از پالت ها بازیابی می کنید، از این سیستم استفاده کنید. در مقایسه با سایر اشکال ذخیره سازی با تراکم بالا، قفسه بندی عمیق دو برابر هزینه کمتری دارد و به شما امکان می دهد از فضای قفسه بندی بیشترین استفاده را ببرید. اگر پالت ها را در ارتفاع بالا قرار دهید، آسانسورهای شما ممکن است به دوربین و دسترسی گسترده نیاز داشته باشند تا اپراتورهای شما را به سطوح بالاتر برسانند. حتی بدون قفسه‌های بسیار بلند، برای رسیدن به پالت‌های عقب، به وسیله‌ای برای افزایش دامنه دسترسی کامیون خود نیاز دارید.

  • قفسه بندی جریان پالت

اگر تعداد زیادی پالت حامل کالاهای مشابه را ذخیره می کنید، یک سیستم جریان پالت را در نظر بگیرید که سیستم جریان گرانشی نیز نامیده می شود. این قفسه‌ها قفسه‌ها را به سمت پایین زاویه می‌دهند تا به طور خودکار پالت بعدی را برای چیدن به جلوی قفسه وارد کنند. اگر از اولین سیستم ورودی اول استفاده می‌کنید، قفسه‌بندی جریان پالت ایده‌آل است، زیرا ترتیبی که پالت‌ها را از پشت قفسه‌ها وارد سیستم می‌کنید با ترتیبی که آنها را از جلوی قفسه‌ها انتخاب می‌کنید، یکسان است. بسته به اندازه قفسه هایی که خریداری می کنید، می توانید پالت ها را تا عمق 20 روی هم قرار دهید.

  • Pushback Racks

اگر  سیستم fifo اولین ورودی اولین خروجی را پیاده‌سازی می‌کنید، racking را در نظر بگیرید. این سیستم هر پالت روی یک گاری را در قفسه‌ها با بارگیری پالت‌های جدید برمی‌گرداند. اگرچه می‌توانید این قفسه‌ها را تا شش عمق پر کنید، اکثر اپراتورهای انبار فقط دو قفسه را انتخاب می‌کنند. برخلاف سایر سیستم‌ها، نمی‌توانید پالت‌های نیمه پر شده را روی یک سیستم پوش بک ذخیره کنید. اگرچه می‌توانید تقریباً از تمام فضای موجود استفاده کنید، اما این قفسه‌ها می‌توانند به پالت‌هایی که نباید به یکدیگر برخورد کنند، آسیب وارد کنند.

سیستم های قفسه بندی برای آینده

سیستم قفسه‌بندی یک سرمایه‌گذاری است و شما می‌خواهید که امروز و فردا از نوعی که انتخاب می‌کنید به شما خدمت کند. تغییرات آتی در صنایع انبار و توزیع مستلزم زمان برداشت سریعتر است. تا سال 2028، پیش‌بینی‌های رهبران صنعت نشان می‌دهد که 40 درصد محصولات ظرف دو ساعت یا کمتر ارسال می‌شوند. چگونه تسهیلات شما برای این سناریو در کمتر از یک دهه آماده خواهد شد؟ سیستم قفسه بندی پالت که انتخاب می کنید ممکن است در آمادگی تاسیسات شما نقش داشته باشد.

اگرچه قفسه‌های پالت عمدتاً در طول سال‌ها ثابت مانده‌اند، اما کاربرد و قرارگیری آنها در تأسیسات تغییر کرده است تا امکان ذخیره‌سازی و سیستم‌های بازیابی خودکار یا کاهش زمان برداشت را فراهم کند. آیا سیستمی که اکنون نصب می کنید می تواند نیازهای اساسی زمان های تحویل آینده را برطرف کند؟

تعیین اندازه های پایه و تیرهای قفسه پالت

یکی از مهم ترین ویژگی های ایجاد یک سیستم قفسه بندی، اندازه قطعات است. شما باید پایه‌ها و تیرهایی را انتخاب کنید که اندازه و تعداد پالت‌هایی را که می‌خواهید ذخیره کنید، در نظر بگیرید. اندازه مناسب این قطعات حتی مهمتر از دانستن نحوه ساخت قفسه پالت است زیرا می توانید قفسه ها را به صورت حرفه ای نصب کنید.

اندازه پالت ها و تعداد آنها را در هر قفسه تعیین کنید. پالت های خود و ارتفاع بارهایی را که روی آنها ذخیره می کنید اندازه گیری کنید. هنگام در نظر گرفتن ارتفاع بین تیرها، حداقل 6 اینچ بالاتر از بلندترین محصولاتی که ذخیره می کنید اضافه کنید. همچنین، هنگام محاسبه عمق، امکان ذخیره سازی از همه طرف در اطراف پالت ها را فراهم کنید. اگر سیستمی دارید که امکان انباشتن پالت‌ها را فراهم می‌کند، هنگام انتخاب ارتفاع برای پایه‌ها به آن توجه کنید.

 

راهنمای مبتدیان برای قفسه بندی پالت

 

دهانه های قفسه پالت معمولی 96 اینچ عرض و 42 تا 44 اینچ عمق دارند. این اندازه گیری ها دو پالت استاندارد را در خود جای می دهند. ممکن است برای نگهداری پالت‌های بیشتر به قفسه‌های بزرگ‌تری نیاز داشته باشید. اندازه قفسه های پالت به نوع قفسه های ذخیره سازی که استفاده می کنید نیز بستگی دارد. قفسه های جریان گرانشی به فضایی بین پالت ها نیاز ندارند، به همین دلیل است که نباید از قفسه جریان برای پالت هایی با محتویات به راحتی آسیب دیده استفاده کنید.

به عنوان مثال، در یک مرکز با سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار، ارتفاع پایه ها می تواند به 125 فوت برسد. برخلاف سیستم های قفسه بندی در گذشته که زمانی به طور متوسط 20 فوت قد داشتند، ارتفاع سیستم های امروزی به طور میانگین بین 40 تا 50 فوت است. با تفاوت های بسیار زیاد در ارتفاع پایه ها، ممکن است برای یافتن اجزای قفسه بندی با اندازه مناسب به کمک نیاز داشته باشید. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم اندازه های مناسب برای سیستم قفسه بندی خود را پیدا کنید.

ظرفیت سیستم های قفسه بندی پالت

ظرفیت سیستم شما به میزان ظرفیتی است که سیستم می تواند نگه دارد. ارتفاع عمودی و پرتو هر دو حداکثر وزنی را که سیستم قفسه‌بندی پالت شما تحمل می‌کند کنترل می‌کند. پالت های جداگانه ممکن است هر کدام تا 3500 پوند را تحمل کنند. تعداد پالت هایی که دارید به شما کمک می کند تا در مورد ظرفیت قفسه تصمیم بگیرید. با این حال، سیستم‌های ذخیره‌سازی را خریداری نکنید که وزنی برابر با وزنی که ذخیره می‌کنید را داشته باشند. برای جلوگیری از فروریختن سیستم قفسه بندی، همیشه وزن اضافی اضافه کنید.

راهنمای نصب قفسه پالت

نحوه نصب سیستم قفسه بندی پالت بستگی به نوع خرید شما دارد. برخی از روش‌های نصب و نصب در برخی از نقاط جهان بیشتر از سایر نقاط جهان استفاده می‌شوند، اگرچه می‌توانید انواع آن را در سراسر جهان پیدا کنید. دو روش اصلی جوشکاری یا پیچ و مهره کردن قطعات قاب عمودی است. در انبارهای اروپایی، پیچ و مهره روش ترجیحی است، اما در تأسیسات آمریکایی، اکثرا جوشکاری قطعات عمودی را انتخاب می کنند.

همانند قاب های عمودی، گزینه هایی برای اتصال تیرها و قاب ها دارید. برخی از سیستم ها نیاز به پیچ و مهره دارند در حالی که برخی دیگر از سیستم شکاف دار برای اتصال قطعات استفاده می کنند. با سازنده سیستم قفسه بندی خود مشورت کنید تا ببینید کدام روش را توصیه می کند.

نصب سیستم های قفسه بندی به زمان و پرسنلی نیاز دارد که ممکن است در دسترس نباشید. اگر می خواهید مطمئن شوید که قفسه های ذخیره سازی به اندازه کافی نصب شده اید، خدمات نصب حرفه ای ما را رزرو کنید. با نصب حرفه ای، دیگر نگران این نخواهید بود که آیا سیستم قفسه بندی را به درستی کنار هم قرار داده اید یا خیر. از آنجایی که ایمنی کارمندان شما و امنیت موجودی شما در خطر است، نحوه محکم بودن سیستم قفسه بندی شما در عملیات شما تفاوت ایجاد می کند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید