سیستم ذخیره سازی راک

سیستم های قفسه ذخیره سازی راک

قفسه بندی انبار یکی از اجزای زیرساختی اساسی است که عملیات بدون درز و سازماندهی بهینه انبار را تسهیل می کند. سیستم ذخیره سازی راک، انبارها را قادر می‌سازند تا استفاده از فضا را به حداکثر برسانند و محصولات را به طور مؤثر سازماندهی کنند و در عین حال دسترسی آسان را برای چیدن ساده فراهم کنند.

اما قفسه ها تنها یک تکه از پازل هستند. بهره وری کلی همچنین به عوامل متعدد دیگری مانند طرح تاسیسات، عرض راهروها، تقاضای محصول، آموزش موثر برای اطمینان از استفاده ایمن و کارآمد از سیستم های قفسه بندی تاسیس شده و موارد دیگر بستگی دارد.

ما این راهنمای جامع سیستم ذخیره سازی راک را گردآوری کرده ایم تا به اپراتورهای انبار دیدگاه ها و استراتژی های مختلفی را در مورد حداکثر استفاده از فضا و زیرساخت برای افزایش سود و همچنین متغیرهای کلیدی که اپراتورها می توانند برای بهبود نتایج دستکاری کنند، ارائه دهیم.

 

قفسه راک چیست ؟

سیستم ذخیره سازی راک برای نگهداری کالاهای سنگین استفاده می شود. به دلیل هزینه نسبتا کم، تطبیق پذیری و سادگی نصب، قفسه انباری راک سنگین، نیمه سنگین و سبک در مقایسه با سایر سیستم های ذخیره سازی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت می توان محصولات روی هم را در ظروف پلاستیکی یا فلزی یا جعبه های معمولی بسته بندی کرد و همچنین به صورت فله ای نگهداری کرد.

ساختار چنین قفسه هایی بسیار ساده است. آنها به راحتی از قطعات منفرد جمع می شوند: قاب ها، تراورس، جامپرها و قفسه های فلزی. همه عناصر قفسه با پیچ و مهره های لنگر، نئوپان، فولاد گالوانیزه به هم متصل می شوند و گاهی اوقات می توان از مش به عنوان مواد قفسه استفاده کرد.

سیستم های ذخیره سازی راک می توانند در یک اندازه باشند و برای نگهداری محصولات با اندازه ها و وزن های مختلف در نظر گرفته شده اند. آنها را می توان با اضافه کردن طول و تعداد بخش ها تغییر داد. نحوه اتصال قفسه ها عمدتاً با مقادیر بارهای رخ داده تعریف می شود.

در صورت لزوم، قفسه ها را می توان با تقسیم کننده ها و محدود کننده ها، که در پشت یا کناره ها قرار دارند، نصب کرد. هدف از نصب محدود کننده ها محدودیت فضا در قفسه است. Dividers جداسازی فضای کار قفسه را فراهم می کند. چنین قفسه هایی به صورت دستی چیدمان می شوند. در ضمن دسترسی رایگان به هر کالایی در هر زمان را فراهم می کنند.

 

موارد استفاده قفسه راک

سیستم ذخیره سازی راک به طور گسترده ای در انبارها استفاده می شود و بسته به تعداد اضلاع تقسیم می شوند:

 • مجرد: در امتداد دیوارهای محل انبار قرار دارند و فقط از یک طرف دسترسی دارند.
 • دوبل: امکان سرویس دهی دو طرفه را دارند، زیرا دسترسی رایگان از دو طرف ارائه می شود.

قفسه راک همچنین در بایگانی ها و کتابخانه ها نصب می شود. آنها در تجارت بسیار محبوب هستند. قفسه بندی ترکیبی با قفسه و سینی فرصت ذخیره سازی در سوپرمارکت های بزرگ و هایپرمارکت ها را فراهم میکند.

کالاها در سینی‌هایی در طبقات بالایی نگهداری می‌شوند. در حالی که طبقات پایین به شکل قفسه‌هایی چیده شده‌اند که در آن کالاها برای مشتریان نمایش داده می‌شوند. تنها ناراحتی چنین سازه هایی حساسیت آنها به خواص پوشش کف است.

 

مزایای قفسه بندی راک

 • سازگاری آسان برای وظایف خاص
 • خواص استحکام بالا
 • فرصت تشکیل خطوط بزرگ با اقتصاد روی قفسه ها
 • پتانسیل بزرگ برای ادغام با سایر سیستم های ذخیره سازی
 • ساختار پیش ساخته مدولار با فرصت تبدیل
 • طیف گسترده ای از لوازم جانبی
 • دسترسی به هر قطعه کالا در هر زمان
 • فرصت کالاهای متنوع و مکان بارها، از جمله کالاهای غیر سایز
 • بدون نیاز به بارگیری و تخلیه تجهیزات

 

کاربرد قفسه بندی راک

کارکرد این نوع قفسه ها بنا به نوع کارخانه تولیدی تعیین می شود.  در واقع میتوان گفت که این مورد نوعی قفسه ذخیره سازی با عملکرد هزینه نسبتاً خوب است که برای ذخیره سازی فشرده و کارایی متمرکز مناسب است. به سیستم ذخیره سازی راک نوع، راهرو، درایو، کوربل و غیره نیز گفته می شود که این نام ها نیز با توجه به برخی ویژگی های آنها تعیین می شوند.

این نوع از قفسه ها اغلب در انبارهای مواد غذایی، دارو، تنباکو و سایر تولید کنندگان استفاده می شود. زیرا این قفسه ها برای نیازهای ذخیره سازی این محصولات پیچیده تر هستند. به عنوان مثال، به عنوان غذا، معمولاً می توان یک دسته را در مقادیر زیاد تولید کرد، به طوری که ویژگی های تنوع کم و مقدار زیاد به حالت ذخیره سازی از طریق قفسه پاسخ می دهد.

 

اجزای تشکیل دهنده پانل راک

مهم ترین اجزای تشکیل دهنده پانل راک عبارتند از:

 • فریم راک
 • بازویی
 • کفپوش های پانل راک
 • رابط
 • محافظ ستون ها، قاب، پشتی قفسه
 • پالت ها و باکس پالت
 • نگهدارنده ها
 • پالت لاستیک و بشکه

 

انواع قفسه های راک

 1. سنگین
 2. نیمه سنگین
 3. سبک

 

قفسه های راک سنگین

قفسه های سنگین بزرگتر از قفسه های سبک و متوسط ​​می باشند.  از قفسه پالت سنگین برای ذخیره سازی کالاهای پالت استفاده می شود و به طور کلی توسط ورق قفسه فولادی مقطعی (با پالت) جوش داده می شود.

توسط میله کشش افقی ، عمودی و تیر و سایر اجزا متصل می شود. این نوع قفسه قابلیت تحمل وزن بارهایی با وزن یک تن تا 3 تن را داراست. همچنین ارتفاع چند لایه این نوع قفسه بندی را می توان با توجه به نیاز اجناس کارخانه طراحی کرد. البته، به طور کلی، 4 تا 5 طبقه در اکثریت وجود دارد.

 

قفسه های راک نیمه سنگین (با بار متوسط)

​​برای قطعات بزرگ و سنگین با وزن بیش از 10 کیلوگرم استفاده می شود. این یک سیستم مدرن ذخیره سازی است که به خوبی با انواع کالاها سازگار است و دارای ضریب ایمنی بالا است. قفسه بار متوسط ​​شامل قاب های عمودی است که از پست هایی با سطح مقطع 55 × 40 میلی متر، ضخامت 2 میلی متر، مونتاژ شده توسط سیستم پروفیل های افقی و مورب به هم متصل شده اند.

ساختار قاب های ایمن امکان استفاده از این سیستم ذخیره سازی را برای چیدمان سیستم قفسه ای چند سطحی و چند طبقه با بار کلی بالای 7 تن فراهم می کند. سوراخ کردن پست سیستماتیک با فاصله 50 میلی متری فرصتی را برای اصلاح ارتفاع طبقات ذخیره سازی و همچنین نصب طیف گسترده ای از لوازم جانبی فراهم می کند که امکان ادغام این سیستم قفسه بندی با سایر انواع تجهیزات انبارداری را فراهم می کند.

عمق قفسه استاندارد از 600 تا 1600 میلی متر است. فاصله ارتفاع ردیف می تواند 50 میلی متر باشد و ارتفاع کل ساختار قفسه بندی می تواند به 9 متر برسد. طول یک بخش می تواند به 3000 میلی متر برسد که امکان ذخیره سازی کالاهای بزرگ را بدون استفاده از قفسه های بار سنگین فراهم می کند.

 

قفسه های راک سبک

قفسه های سبک وزن سازه هایی هستند که اتصال قفسه ای مستقیم به قاب بدون تیر دارند. چنین روش ایمن سازی باعث کاهش قابل توجه شدت فولاد پروژه در کاهش ناچیز ظرفیت باربری می شود. قفسه ها سبک می شوند، فشار کمتری بر روی زمین ایجاد می کنند و هزینه های کمتری برای حمل و نقل و نصب نیاز دارند.

با این حال، آنها استحکام کافی دارند: بخش قفسه بار تا 5000 کیلوگرم را تحمل می کند و سطح ذخیره سازی تا 375 کیلوگرم را تحمل می کند. آنها در انبارها بسیار درخواست می شوند، جایی که کالاهای کوچک باید به صورت دستی ذخیره شوند.

قفسه های سبک وزن به خوبی به عنوان گلدان خود نگهدار برای نیم طبقه های سبک وزن عمل می کنند. آنها به راحتی نصب می شوند. از جمله بر روی سکوهای باربر ساختمانی، در هنگام باز آرایی انبارها بدون مشارکت متخصصان سازنده متحرک هستند.

 

نتیجه گیری

واقعیت امروز، با رشد خرید آنلاین و نیاز به داشتن شبکه گسترده مراکز تدارکات و توزیع در سراسر کشور، بهینه سازی فضا را کلیدی می کند. برای رفع این نیاز، سیستم های قفسه بندی پالت و راه حل های چیدن داریم.

در طول سال‌ها، بخش سیستم ذخیره سازی راک صنعتی از سیستم‌های قفسه‌بندی پالت قابل تنظیم به واقعیت فعلی با سیستم‌های همه‌کاره، پویا و سازگار با نیازهای هر کسب‌وکار پیشرفت کرده است. در اینجا به انواع مختلف قفسه بندی صنعتی راک اشاره کردیم.

برای خرید انواع قفسه انباری راک وارد سایت تک قفسه شده و سفارشات خود را ثبت نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق شماره های تماس 02165610032 و  02165610031 با ما در اتباط باشید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

تماس با ما