قابلیت ردیابی محصول در سیستم های قفسه بندی پالت چیست؟

قابلیت ردیابی محصول در سیستم های قفسه بندی پالت

قابلیت ردیابی محصول به مجموعه رویه‌ها و روش‌های تعیین‌شده‌ای اشاره دارد که شرکت را قادر می‌سازد تا از تولید تاریخی یک محصول مطلع شود و اطلاعات مربوط به هر فرآیندی را که آن جزء از آن عبور کرده است، داشته باشد.

به عبارت دیگر، این سیستم تجزیه و تحلیل تاریخچه تولید یک محصول را از ابتدا تا انتها هنگام عبور از فرآیندهای داخلی و خارجی یک شرکت، تولید داده‌های مواد اولیه، تجهیزات کار، ماشین‌آلات مورد استفاده در تولید، تاریخ، شیفت، داده های دسته ای، حمل و نقل و حمل و نقل، مواد مصرفی و غیره در نظر دارد.

یک سیستم ردیابی همه نشانه هایی را در اختیار ما قرار می دهد که به طور بالقوه ممکن است محصول را برای مشتری نهایی تغییر دهد. این به مشتری این اطمینان را می دهد که یک عنصر مهم استاندارد در ساخت محصول نهایی خود را دارد. همچنین ایمنی را افزایش می دهد و یک ابزار مدیریت کسب و کار بسیار موثر است.

قابلیت ردیابی محصول برای قفسه بندی صنعتی

در مورد خاص بخش ذخیره سازی صنعتی، سیستم ردیابی اعمال شده برای سیستم های قفسه پالت شامل ردیابی پایه ها و تیرها است که اجزای اصلی تشکیل دهنده سازه های قفسه فلزی هستند.

سیستم ردیابی که از سال 1395 در مرکز تولید AR Racking راه اندازی شده است، از طریق علامت گذاری لیزری شماره سریال روی تیرها و پایه ها در طول فرآیند تولید آنها اجرا می شود.

این اطلاعات در مورد کل فرآیند تولیدی که هر جزء محصول از آن عبور کرده است و یک رکورد مستند از منبع هر جزء بدون نیاز به برچسب اصلی بسته بندی ارائه می دهد و در نهایت برای دانستن اینکه کدام جزء است، طراحی آن و چه ماده خام، رنگ است. یا مواد مصرفی در ساخت اصلی آن استفاده شده است.

این شماره سریال در مراحل نهایی تولید بدون آسیب رساندن به رنگ یا فولاد گالوانیزه حک می شود.

مزایای قابلیت ردیابی محصول

مزایای اصلی اجرای سیستم ردیابی محصول در واحدهای قفسه بندی پالت برای مشتری نهایی عبارتند از:

  • اطمینان بیشتر با داشتن یک سیستم استانداردسازی محصول نوآورانه.
  • ایمنی اضافه شده است
  • خطاهای احتمالی کمتر
  • تشخیص و حل سریع مشکلات

 

قابلیت ردیابی محصول در سیستم های قفسه بندی پالت چیست؟

 

به این مزایا مواردی که توسط شرکت تولیدی به دست آمده است اضافه می شود که باعث کارایی بیشتر و بدون شک به نفع مشتری نهایی می شود:

  • کنترل کامل هر جزء محصول: شناسایی، مبدا، تاریخ، طراحی و مواد اولیه مورد استفاده در تولید آن.
  • فرآیندهای تولید و مدیریت کسب و کار ساده تر.
  • ظرفیت بیشتر برای حل مشکلات احتمالی

فلسفه صنعت 4.0

بنابراین باید توجه داشت که سیستم‌های ردیابی محصول فرآیندی است که در چارچوب به اصطلاح فلسفه صنعت 4.0 تنظیم شده است که به طور فزاینده‌ای در بخش‌های صنعتی در سراسر جهان مرتبط است.

این مفهوم صنعت 4.0 با انقلاب صنعتی جدید مرتبط است که شامل تکنیک های پیشرفته تولید و عملیات است که در سازمان ها یکپارچه شده است.

Industry 4.0 به دنبال ایجاد امکانات تولیدی با سازگاری بیشتر با تقاضای مشتری و فرآیندهای تولید است که همگی استفاده از منابع را برای دستیابی به اتوماسیون و انعطاف پذیری بیشتر بهینه می کند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید