قدیمی ترین فروشگاه های زنجیره ای ایران

قدیمی ترین فروشگاه های زنجیره ایی ایران

امروزه در اکثر کشور های جهان فروشگاه های زنجیره ای با روند روبه رشد بوجود آمده اند. تعدادی از این فروشگاه ها قدیمی تر و برخی نیز به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده اند. اما به طور کلی تاریخچه همه این فروشگاه ها مربوط به دهه های اخیر است و زمان زیادی از تاسیس آن ها نمی گذرد. فروشگاه های زنجیره ای در سطح یک شهر، کشور یا چندین کشور با مدیریتی واحد فعالیت می‌کنند.

فروشگاه های زنجیره ای قدیمی در ایران:

در این بخش به بررسی پیشینه ی فروشگاه های قدیمی در ایران می پردازیم.

فروشگاه زنجیره ای فردوسی

اولین فروشگاه زنجیره ای در ایران، فروشگاه زنجیره ای فردوسی است. اولین شعبه این فروشگاه در خیابان فردوسی تهران و در سال ۱۳۳۶ تاسیس شد. با ادغام فروشگاه با شرکت معاملات خارجی در سال ۱۳۵۱ نام این فروشگاه از فردوسی به فروشگاه شهر و روستا تغییر یافت. این فروشگاه با وجود تعداد شعب زیاد در سراسر کشور به علت داشتن ۵۲ میلیارد تومان کسری بودجه در سال ۸۱ منحل شد.

فروشگاه زنجیره ای سپه

شرکت تعاونی ارتش در سال ۱۳۲۸ در تهران تاسیس شد و در سال ۱۳۴۷ به تعاونی مصرف سپه تغییر نام یافت. این فروشگاه یک فروشگاه خرده فروشی، عمده فروشی و فروش مجازی است که خدمات خود را در قالب سوپرمارکت، فروشگاه های زنجیره ای، خرده فروشی و هایپرمارکت ارائه می‌دهد.

 

قدیمی ترین فروشگاه های زنجیره ای ایران

 

فروشگاه زنجیره ای کوروش

مغازه های زنجیره ایی کوروش یکی از اولین فروشگاه های زنجیره ایی در ایران است که توسط حمید کاشانی اخوان در سال ۱۳۴۹ تاسیس شد. سپس احمد خیامی با او وارد مشارکت شد. این فروشگاه بعد از انقلاب مصادره و در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و به فروشگاه زنجیره ای قدس تغییر نام یافت که به دلیل عدم توانایی در پرداخت وام هایی که پیش از انقلاب دریافت کرده بودند این فروشگاه ها برای همیشه در اواخر دهه هفتاد تعطیل شدند.

فروشگاه  شهروند

شرکت خدماتی کالای شهروند در آبان ماه ۱۳۷۲ و اولین فروشگاه شهروند در سال ۱۳۷۳ در میدان آرژانتین تهران و با عنوان ” فروشگاه بیحقی” تاسیس شد. اکنون این فروشکاه در سطح شهر تهران، لواسان، پرند و مارلیک کرج دارای ۴۴ شعبه است و شامل انواع سوپرمارکت، فروشگاه های زنجیره ای، خرده فروشی و هایپرمارکت است.

فروشگاه رفاه

فروشگاه رفاه (سهامی عام) مجموعه ای از فروشگاه های زنجیره ایی کالاهای تند مصرف در ایران می‌باشد که در سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون دارای ۷۰۰ شعبه در سراسر ایران می‌باشد. این فروشگاه نیز شامل انواع سوپرمارکت، فروشگاه های زنجیره ای، خرده فروشی و هایپرمارکت است.

تولید و مجری انواع قفسه بندی و قفسه فروشگاهی

شرکت تک قفسه با 20 سال تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع قفسه های فلزی از جمله قفسه فروشگاهی، قفسه انباری، قفسه راک، قفسه هایپری با بسیاری از کمپانی های معتبر و معروف ایرانی همکاری داشته و در تمام این سال ها سعی کرده ایم با به کارگیری همزمان نوآوری و کیفیت بهترین محصولات را برای شما مشتریان عزیز تولید کنیم. برای خرید انواع قفسه های انبار، خرید قفسه فروشگاهی، قفسه های پیش ساخته می توانید به سایت تک قفسه مراجعه نموده و از مشاورین ما جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت قفسه های فروشگاهی، استعلام قیمت قفسه راک کمک بگیرید.
تک قفسه با داشتن نیروهای مجرب و کارآزموده یکی از معتبر ترین مراکز ارائه خدمات قفسه بندی، قفسه فروشگاهی، قفسه انباری، قفسه بندی سوپرمارکتی، قفسه بندی درایوین راک، قفسه بندی کانتی لور، قفسه بندی مزنین، قفسه بندی سرد خانه ای، قفسه بندی پیچ و مهره ای، قفسه بندی بازویی، قفسه بندی صنعتی، قفسه بندی دیواری، قفسه فروشگاهی وسط فروشگاهی، قفسه فروشگاهی یک طرفه، قفسه فروشگاهی دو طرفه، قفسه فروشگاهی گرد، قفسه فروشگاهی سفارشی، قفسه بندی انباری نیم طبقه صنعتی، قفسه بندی بندی هایپرمارکتی و… در ایران می باشد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید