قفسه راک صنعتی و انواع آن

معرفی قفسه ایزی راک نیمه صنعتی

قفسه های دیگر، تحت عنوان قفسه راک انبار شناخته شده است، که تحمل وزن بالایی نسبت به سایر قفسه های فروشگاهی و انبار دارد. صنایع مختلفی که دارای وسایل سنگین می باشند، برای نگهداری و ارسال محصول به این متریال وابسته و نیازمندند. در این بخش به بررسی قفسه راک صنعتی و انواع می پردازیم.

انبارها از دیرباز تا اکنون مورد استفاده برای صنایع مختلف بودند و بسیار پرکاربرد و با اهمیت اند. بنابراین قفسه نیز نقش مؤثر و مفیدی را در این زمینه ایفا میکنند. قفسه های ایزی راک، به دلیل مقاومت و استحکام بالا در برابر ضربه و فشار، همچنین تحمل وزن بالا به نسبت سایر قفسه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند و توسط نیروی انسانی حمل و جا به جا می شوند. این قفسه ها برای کالاهای حجیم و سبک کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع قفسه راک صنعتی

قفسه های راک صنعتی به سه نوع سبک، سنگین و نیمه سنگین تقسیم می شوند. این قفسه ها دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی نسبت به سایر قفسه ها می باشند. و از تحمل وزن بالایی نیز برخوردارند.

 • قفسه راک سبک

از قفسه های راک سبک می توان برای بارگذاری کالاهای سبک که دارای حجم بالایی هستند، استفاده نمود. این قفسه ها قابلیت طراحی و ساخته شدن در سایزها و انواع مختلفی را دارند و می توان آن ها را متناسب با فضای مورد استفاده خود طراحی نموده و سفارش دهید. این قفسه ها قادر به تحمل بار تا 150 کیلوگرم می باشند.

 • قفسه راک سنگین

این نوع قفسه ها برای کالاهای سنگین و انبارهای بزرگ که امکان جا به جایی با لیفتراک امکان پذیر است، مورد استفاده قرار می گیرد. امکان بارگذاری تا ارتفاع هفت متر امکان پذیر است و با توجه به نیاز مصرف کننده قابل تغییر است. و قادر به تحمل بار تا سه تن می باشند.

 • قفسه راک نیمه سنگین

در انبارهایی با محصولات نیمه سنگین استفاده از قفسه راک نیمه سنگین گزینه مناسبی می باشد. این قفسه ها نسبت به قفسه راک سنگین قدرت تحمل کمتری دارند و قادر به تحمل بار تا ۳۰۰کیلو گرم است.

 • معرفی قفسه ایزی راک

این نوع قفسه برای انبارهایی با ارتفاع کم کاربرد دارد. چرا که کالا ها توسط نیروی انسانی جا به جا می شوند. قفسه ایزی راک با طراحی و ساخت در عمق های متفاوت مناسب برای انواع کالاهای حجیم می باشند. قفسه بندی ایزی راک همانند قفسه بندی پانل راک دارای کفپوش بر روی بازوهای قفسه است که حمل را توسط نیروی انسانی راحت تر میکند و چینش کالا به صورت دستی امکان پذیر است. انعطاف پذیر و دارای تحهیزاتی چون توری و ورق در پشت خود می باشد که قابل تغییر و اندازه گیری هستند و برای نگهداری انواع کالاهای سبک و حجیم مناسب اند.

طراحی و ساخت قفسه راک صنعتی

برای استحکام و مقاومت قفسه ها از تقویت کننده های مایل، عمودی و افقی استفاده می شود. قطعات تشکیل دهنده قفسه ها راک را ستون، ناودان، بازویی و تقویت کننده ها تشکیل میدهند. نصب این محصول بسیار ساده و قابل تغییر در فضای مورد استفاده می باشد. به صورتی که در ساخت قفسه های راک از دو روش بدون پیچ و همراه پیچ بهره برده می شود.

برای متصل کردن ستون ها در مدل پیچ دار، از پیچ و مهره استفاده می شود، اما در مدل بدون پیچ، ستون ها بدون پیچ و با طراحی خاص در هم متصل می شوند. چیدمان قفسه های راک صنعتی همچنین قفسه های دیگر باید به گونه ای باشد که فواصل بین آن ها استاندارد باشد. زیرا محصولات انبار توسط لیفتراک جا به جا می شوند و باید فضای کافی در راهرو برای گذاشت و برداشت کالا وجود داشته باشد. هم چنین هنگام بارگذاری کالا رعایت نکات ایمنی جهت جلوگیری از ریزش قفسه ها و سقوط محصولات الزامی می باشد.

ویژگی قفسه ایزی راک نیمه سنگین

 • متنوع بودن
 • مقاوم و مستحکم در برابر فشار و وزن متوسط
 • قابلیت اجرایی تا ارتفاع هفت متر
 • هزینه ی مناسب در خرید و نصب
 • قابل استفاده توسط نیروی انسانی
 • امکان تغییر در محیط دلخواه

قفسه راک صنعتی و انواع آن

کاربرد قفسه ایزی راک نیمه سنگین در انبار

 • انبار و ذخیره سازی اقلام و کالا
 • مورد استفاده برای نگهداری اقلام فروشگاه
 • امکان دسترسی آسان به محصولات
 • چیدمان منظم و در دسترس
 • مقاومت بالا در برابر وزن متوسط
 • امکان تنظیم ارتفاع به میزان مورد نیاز
 • استفاده از جک پالت برای بارگذاری در قفسه

قفسه های راک صنعتی برای چه کسانی مناسب است؟

قفسه های راک صنعتی به دلیل کاربرد بسیاری که در امور انبارداری دارند، صاحبین این مشاغل از جمله کارخانجات، فروشگاه ها شرکت ها، مراکز خرید و زنجیره ای را به این فکر انداخته که از حداقل فضا، حداکثر استفاده را ببرند و نظم و چیدمان را نیز به محصولات خود ببخشند. این کار سبب دسترسی هر چه بهتر کارکنان نیز می شود.

نحوه سفارش دهی انواع قفسه های ذخیره سازی مورد نیاز از تک قفسه

یکی از بزرگترین دغدغه هایی که تمامی مشتریان در زمان خرید قفسه های فروشگاهی دارا می باشند، این است که از طریق چه روش هایی می توانند، قفسه های مورد نیاز خود را مورد سفارش قرار دهند و به راحتی و بدون دغدغه خاصی، خرید خود را ثبت نمایند.
یکی از مهم ترین روش های ثبت سفارشات، این است که خریدهای خود را با استفاده از روش آنلاین و به صورت اینترنتی به ثبت برسانید که در حال حاضر این روش از خرید، اهمیت زیادی دارد و طرفداران بسیاری را برای خود قرار داده است.

بنابراین در صورتی که تمایل به ثبت سفارشات خود به صورت آنلاین داشته باشید، می توانید تمامی سفارشات خود را به صورت اینترنتی و از طریق لینک سایت تک قفسه ثبت نمایید و کارشناسان فروش ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه می باشند و می توانند به صورت دقیق شما را مورد راهنمایی قرار دهند که چه نوع قفسه ای با چیزی که در نظر شما می باشد، همخوانی دارد و می تواند به عبارتی کار شما را راه بیندازد.

به همین منظور نیز می توانید هم اکنون با کارشناسان مجموعه ما ارتباط برقرار نموده و تمامی سفارشات خود را با توجه به شرایط فروشگاه خود بیان نمایید و نوع نیاز خود را نیز مطرح کرده و سفارشات اصلی خود را مورد ثبت قرار دهید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید