چه نوع قفسه هایی مناسب انبار هستند؟

چه نوع قفسه هایی مناسب انبار هستند؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی عموم افراد به استفاده از امکانات و تجهیزات موجود و در دسترس پرداخته اند. انبارها که به دلیل افزایش جمعیت و تقاضا برای خرید نقش قابل توجه ای در دنیای امروز ایفا می کنند، دارای تجهیزاتی برای سهولت در کارها می باشند. که مهم ترین آن سیستم قفسه بندی است. قفسه بندی انبار به سه دسته ی خانگی، فروشگاهی و صنعتی تقسیم میشوند.

سیستم قفسه بندی به دلیل متنوع بودن برای انواع انبارها مناسب بوده و متناسب با نیاز افراد طراحی و ساخته می شود. قفسه ها به دلیل متنوع بودن به دو دسته قفسه ثابت و قفسه متحرک تقسیم می شوند. قفسه ها علاوه بر امکان سهولت در دسترسی به اقلام و کالاها، فضایی جذاب و منظم را به فضا میبخشند.

انواع قفسه ها

قفسه فروشگاهی و صنعتی بیشتر از جنس فلز میباشند که متناسب با فضا و نیاز افراد مورد استفاده قرارمی گیرند.

قفسه فروشگاهی

این نوع قفسه بندی در مدل های خودایستا یک طرفه و خود ایستا دو طرفه و دیواری طراحی می شوند. سوپرمارکت و هایپرمارکت ها همگی از فرواه های بسیار پرطرفدار در دنیا شناخته شده اند که با توجه به نوع نیاز و فضای مورد استفاده در فروشگاه ها، نوع و رنگ قفسه را طراحی و اجرایی میکنند‌.

قفسه صنعتی

در مقاله های دیگر به معرفی انواع قفسه ها پرداختیم. و با کاربرد هر یک از آن ها آشنا شدیم. قفسه های دیگر، تحت عنوان قفسه راک انبار شناخته شده است، که تحمل وزن بالایی نسبت به سایر قفسه های فروشگاهی و انبار دارد. صنایع مختلفی که دارای وسایل سنگین می باشند، برای نگهداری و ارسال محصول به این متریال وابسته و نیازمندند.

انبارها از دیرباز تا اکنون مورد استفاده برای صنایع مختلف بودند و بسیار پرکاربرد و با اهمیت اند. بنابراین قفسه ها نیز نقش مؤثر و مفیدی را در این زمینه ایفا میکنند. قفسه های انبار، به دلیل مقاومت و استحکام بالا در برابر ضربه و فشار، همچنین تحمل وزن بالا به نسبت سایر قفسه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. و توسط نیروی انسانی حمل و جا به جا می شوند. این قفسه های برای کالاهای حجیم و سبک کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.

طراحی و ساخت قفسه راک صنعتی

برای استحکام و مقاومت قفسه ها از تقویت کننده های مایل، عمودی و افقی استفاده می شود. نصب این محصول بسیار ساده و قابل تغییر در فضای مورد استفاده می باشد. به صورتی که در ساخت قفسه های راک از دو روش بدون پیچ و همراه پیچ بهره برده می شود. برای متصل کردن ستون ها در مدل پیچ دار، از پیچ و مهره استفاده می شود، اما در مدل بدون پیچ، ستون ها بدون پیچ و با طراحی خاص در هم متصل می شوند.

قطعات تشکیل دهنده قفسه ها راک را ستون، ناودان، بازویی و تقویت کننده ها تشکیل میدهند. چیدمان قفسه های راک صنعتی همچنین قفسه های دیگر باید به گونه ای باشد که فواصل بین آن ها استاندارد باشد. زیرا محصولات انبار توسط لیفتراک جا به جا می شوند و باید فضای کافی در راهرو برای گذاشت و برداشت کالا وجود داشته باشد. هم چنین هنگام بارگذاری کالا رعایت نکات ایمنی جهت جلوگیری از ریزش قفسه ها و سقوط محصولات الزامی می باشد.

 

چه نوع قفسه هایی مناسب انبار هستند؟

 

انواع قفسه راک صنعتی

قفسه های راک صنعتی به سه نوع سبک، سنگین و نیمه سنگین تقسیم می شوند. این قفسه ها دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی نسبت به سایر قفسه ها می باشند. و از تحمل وزن بالایی نیز برخوردارند.

 • قفسه راک سبک: این قفسه ها برای فروشگاه و انبار مناسب است. چرا که برای بارگذاری کالاهای سبک با حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرد. و امکان طراحی و ساخت این محصول متناسب با فضای مورد استفاده امکان پذیر است و قادر به تحمل بار تا ۱۵۰کیلوگرم می باشد‌.
 • قفسه راک سنگین: این نوع قفسه ها برای کالاهای سنگین و انبارهای بزرگ که امکان جا به جایی با لیفتراک امکان پذیر است، مورد استفاده قرار می گیرد. امکان بارگذاری تا ارتفاع هفت متر امکان پذیر است و با توجه به نیاز مصرف کننده قابل تغییر است. و قادر به تحمل بار تا سه تن می باشند.
 • قفسه ایزی راک نیمه سنگین: این نوع قفسه بندی در انبارهایی با وزن نیمه سنگین کاربرد دارند. و نسبت تحمل وزن این قفسه کمتر از قفسه راک سنگین می باشد. و قادر به تحمل بار تا ۳۰۰کیلو گرم است.
 • معرفی قفسه ایزی راک: این نوع قفسه برای انبارهایی با ارتفاع کم کاربرد دارد. چرا که کالا ها توسط نیروی انسانی جا به جا می شوند. قفسه ایزی راک با طراحی و ساخت در عمق های متفاوت مناسب برای انواع کالاهای حجیم می باشند. قفسه بندی ایزی راک همانند قفسه بندی پانل راک دارای کفپوش بر روی بازوهای قفسه است که حمل را توسط نیروی انسانی راحت تر میکند و چینش کالا به صورت دستی امکان پذیر است. انعطاف پذیر و دارای تحهیزاتی چون توری و ورق در پشت خود می باشد که قابل تغییر و اندازه گیری هستند و برای نگهداری انواع کالاهای سبک و حجیم مناسب اند.

ویژگی قفسه ایزی راک نیمه سنگین

 • متنوع بودن
 • مقاوم و مستحکم در برابر فشار و وزن متوسط
 • قابلیت اجرایی تا ارتفاع هفت متر
 • هزینه ی مناسب در خرید و نصب
 • قابل استفاده توسط نیروی انسانی
 • امکان تغییر در محیط دلخواه

کاربرد قفسه ایزی راک نیمه سنگین در انبار

 • انبار و ذخیره سازی اقلام و کالا
 • مورد استفاده برای نگهداری اقلام فروشگاه
 • امکان دسترسی آسان به محصولات
 • چیدمان منظم و در دسترس
 • مقاومت بالا در برابر وزن متوسط
 • امکان تنظیم ارتفاع به میزان مورد نیاز
 • استفاده از جک پالت برای بارگذاری در قفسه

قفسه پیچ و مهره ای

نام دیگر قفسه پیچ و مهره ای قفسه مشبک است که در رده قفسه های قدیمی با تحمل وزن بالا قرار میگیرد. دارای دو اجزا شامل پایه و صفحه می باشد که توسط پیچ و مهره بهم متصل می شوند. از ویژگی های آن میتوان به رنگ طوسی و گالوانیزه آن اشاره نمود، که ضد زنگ و خوردگی می باشد و به صورت های مختلف مناسب فضا و خواسته ی مشتریان قابل تغییر و اندازه گیری است. بنابراین فضایی کاملا منظم و قابل دسترس را در اختیار افراد می گذارد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید