قفسه پالت را از چه کسی می‌خرید، اغلب مهم‌تر از کسی است که آن را ساخته است

قفسه پالت را از چه کسی می‌خرید، اغلب مهم‌تر از کسی است که آن را ساخته است

قفسه پالت، مانند اکثر تجهیزات حمل مواد، از چندین تولید کننده با کیفیت در ایران در دسترس است. سؤال اینکه چه چیزی بخریم معمولاً نسبتاً ساده است. سوال واقعی این است که شما آن را از چه کسی می‌خرید تا بهترین معامله ممکن را از نظر قیمت، تحویل و پشتیبانی دریافت کنید. چندین گزینه وجود دارد.

مستقیم از سازنده

از دیدگاه خریدار، حذف واسطه و اجتناب از علامت گذاری توزیع کننده، منطقی به نظر می رسد. تولیدکنندگان اغلب خوشحال هستند که با مراجعه به توزیع کنندگان خود برای خرید بزرگ، چند دلار اضافی دریافت می کنند، قیمت مناسب و حتی تحویل اولویت را ارائه می دهند.

با این حال، اگر در حین مونتاژ چند قطعه را اشتباه محاسبه کرده یا آسیب دیدید و اکنون نیاز به خرید اضافی کوچک داشته باشید، چه؟ انتظار همین معامله را نداشته باشید. یک خرید بزرگ با تولید کننده ارتباط برقرار نمی کند.

البته، اگر انبار شما کوچک است و یا در خانه هستید و به طور منظم خریدهای زیادی انجام می دهید، ممکن است بتوانید در طول زمان وضعیت ممتاز خود را حفظ کنید. حتی در این صورت، باید به خاطر داشته باشید که اکثر تولیدکنندگان تنها یک یا دو مکان دارند. مگر اینکه در همسایگی آنها قرار داشته باشید، آنها در موقعیتی نیستند که به طور مداوم پشتیبانی منظم ارائه دهند. این یک ریسک است و شما باید تصمیم بگیرید که آیا می توانید با آن زندگی کنید یا خیر.

حدود ده سال پیش، این موضوع توزیع کننده در مقابل خرید مستقیم کمی با بحران مواجه شد. برخی از تولیدکنندگان حریص‌تر واقعاً به دنبال فروش مستقیم بودند. شبکه‌های فروشندگان آنها تقریباً نابود شد زیرا واسطه‌های ناراضی به دنبال شرکای قابل اعتمادتری برای تجارت با آنها بودند. طولی نکشید که این تولیدکنندگان خود را کاملاً وابسته به فروش بزرگی یافتند که بسیار وسوسه انگیز می دانستند، زیرا جریان نقدی ثابت تولید شده توسط یک شبکه فروش سالم را از دست داده بودند.

اوضاع به طور قابل توجهی آرام شده است، اما خرید مستقیم از سازنده هنوز در برخی موارد یک گزینه است. همانطور که گفته شد، ممکن است در یک خرید بزرگ مقداری پول پس انداز کنید.

نکات

  1. فقط به هزینه اولیه نگاه نکنید. حمل، نصب و نگهداری طولانی مدت را نیز در نظر بگیرید.
  2. از سازنده بپرسید که مایل به ارائه چه نوع پشتیبانی طولانی مدت هستند.

نمایندگی های غیر مجاز

شکی نیست که تقریباً همیشه با خرید تجهیزات دست دوم در حراج یا از یک دلال یا واسطه، کمترین قیمت را دریافت خواهید کرد. تجهیزات استفاده شده گزینه مناسبی است اما خطرات خاص خود را دارد.

نکات

  • این گزینه هنگام حمل، نصب و نگهداری شما را کاملاً به حال خود رها می کند. این یک خطر بزرگ است و فقط شما می دانید که آیا می توانید آن را بپردازید.
  • شما هیچ گارانتی ندارید، حتی ضمانتی که با خرید از شخصی که چیزی در مورد قفسه راک پالت می داند ارائه می شود.

توزیع کنندگان مجاز

برای هر سازنده مشخص، احتمالاً چندین توزیع کننده مجاز در منطقه شما وجود دارد. همه آنها یکسان نیستند. برای یک چیز، همه آنها قیمت یکسانی از سازنده دریافت نمی کنند. هرچه حجم آنها بیشتر باشد، تخفیف بیشتری دریافت می‌کنند – پس‌اندازی که باید به شما منتقل کنند.

علاوه بر این، برخی از آنها فقط دفاتر فروش برای تولید کننده هستند. شما با توزیع کننده سفارش می دهید. او یکی را نزد سازنده می‌گذارد، و قیمت سفارش در مکان سازنده است. بسته به اینکه کجاست، ممکن است به دنبال هزینه های هنگفت تحویل باشید. علاوه بر این، سفارش تابع برنامه تحویل سازنده است.

نکات

  • برای قیمت بهتر، به دنبال توزیع کننده که دارای انبار با حجم بالا می باشد، توجه کنید.
  • برای تحویل بهتر، به یک توزیع کننده که دارای انبار با حجم بالا می باشد، توجه کنید.

توزیع کننده با حجم بالای انبار

توزیع کنندگان که دارای انبارهای بزرگ هستند معمولاً عملیات های با حجم بالا را انجام می دهند که در نتیجه تخفیف های بهتری از طرف سازنده و قیمت مناسب برای شما به همراه دارد. مهمتر از آن، آنها شانس بسیار بیشتری برای تحویل سریع، گاهی اوقات حتی در همان روز یا نزدیک به آن، ارائه می دهند. با این حال، باز هم، همه آنها یکسان نیستند.

برخی از شرکت ها خود را توزیع کننده عمده می نامند، اما در واقع چیزی ذخیره نمی کنند. در عوض، آنها از انباری که در کارخانه سازنده نگهداری می شود استفاده می کنند و هنگامی که شما سفارش خود را به آنها سفارش می دهید، سفارش “ارسال سریع” را به سازنده می دهند. این به شما برنامه تحویلی را می دهد که از یک توزیع کننده عمده فروش انتظار دارید، اما می تواند بسیار گران باشد.

 

قفسه پالت را از چه کسی می‌خرید، اغلب مهم‌تر از کسی است که آن را ساخته است

 

نکات

  • این سوال را بپرسید که “این سفارش را با چه قیمتی در اختیار شما قرار می دهد؟” اگر پاسخ محل کارخانه است، شما یک حق بیمه غیرضروری برای تحویل سریع سفارش خود می پردازید.
  • به صورت آنلاین به وب سایت سازنده بروید. اکثر آنها توزیع کنندگان مجاز و عمده فروش را فهرست می کنند. برخی حتی افراد برتر را فهرست می‌کنند تا بدانید چه کسی بهترین تخفیف‌ها را دریافت می‌کند. اگر اطلاعات به صورت آنلاین در دسترس نیست، یک ایمیل به سازنده امتحان کنید.

توزیع کنندگان عمده واقعی مجبور نیستند منتظر سفارش های متعدد برای توجیه هزینه اجاره خود باشند، بنابراین به راحتی به تمام سوال ها و چالش های شما پاسخ می دهند.

توزیع کنندگان عمده نخبه

حتی پس از یافتن یک توزیع‌کننده مجاز با عملکرد برتر که در واقع موجودی اقلام رایج را نگهداری می‌کند، اکنون سطح بیشتری برای کشف وجود دارد. برخی از شرکت ها نمایندگی مجاز تولید کنندگان متعدد و رقابتی هستند. اگر آنها چیزی را که در انبار دارند به شما می‌فروشند.

اگر تمام یا بخشی از سفارش شما باید از کارخانه باشد، دو مزیت اضافی وجود دارد:

  • آن‌ها می‌توانند به سازنده‌ای مراجعه کنند که بهترین زمان‌بندی تحویل فعلی را ارائه می‌کند، بدون اینکه هزینه‌ حمل زیادی را متحمل شوند.
  • آن‌ها می‌توانند به سازنده‌ای مراجعه کنند که تأسیسات آن به محل تحویل کالا نزدیک‌تر است، بنابراین هزینه‌های تحویل را به حداقل می‌رسانند.

در حالت ایده‌آل، می‌خواهید با توزیع‌کننده‌ای که به آن اعتماد دارید، رابطه طولانی‌مدت برقرار کنید، که هر بار که خرید می‌کنید و برای عمر تجهیزاتی که می‌خرید، تمام تلاش خود را می‌کند. با این حال، اگر فقط یک بار خرید می‌کنید، یا از توزیع‌کننده فعلی خود کاملاً راضی نیستید، امیدوارم این موضوع به شما کمک کند تا قبل از خرید بعدی‌تان درباره آن فکر کنید.

مطالب مرتبط

قفسه فروشگاهی

قفسه انباری

قابلیت ردیابی محصول در سیستم های قفسه بندی پالت چیست؟

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید