قیمت هر متر قفسه فروشگاهی

ابعاد فضای قفسه و قیمت هر متر قفسه فروشگاهی

موضوع ابعاد فضای قفسه و قیمت هر متر قفسه فروشگاهی همیشه جز مهم ترین مباحث در حوزه چیدمان و انبار کارخانه ها و فروشگاه هاست. شرکت‌ها معمولا هزینه‌های قابل توجهی را برای دریافت محصولات خود در فروشگاه، قرار دادن امن و اجرای تبلیغات متحمل می‌شوند.

بسیار مهم است که شرکت ها استاندارد اجرایی را که برای آن پرداخت می کنند، دریافت کنند. مهمتر از آن، شرکت ها باید بتوانند به طور دقیق قیمت هر متر قفسه فروشگاهی را از نظر فروش افزایشی ارزیابی کنند.

 

فضای قفسه خرده فروشی چیست؟

این اصطلاح مقدار فضایی است که فضای فیزیکی اختصاص یافته به یک برند یا محصول در فروشگاه می باشد. در بیشتر موارد، یک قفسه با انواع مارک ها و محصولات بارگیری می شود.

هر کدام از آن برندها طبیعتاً فضای بیشتری برای خود و فضای کمتری برای رقبای خود می خواهند. فراتر از آن، قرار دادن و فضاسازی مناسب در قفسه بندی فروشگاه می تواند فروش را افزایش دهد. بنابراین، حداقل باید از فضای قفسه موجود و مناطقی که برای بهبود وجود دارد، درک داشته باشید.

 

راهنمای هزینه های فضای قفسه خرده فروشی

مجموعه رو به رشد برندها و رقابت زیاد برای فضای قفسه بندی فروشگاهی به خرده فروشان این امکان را می دهد که هزینه های قابل توجهی از فضای قفسه را دریافت کنند.

بحث‌های متعددی در مورد اینکه آیا هزینه‌های اخذ شده واقعاً کارایی تخصیص فضا را افزایش می‌دهد یا معاملات پشتیبان بین فروشگاه‌ها و تولیدکنندگان را ترویج می‌کنند، وجود دارد. در این قسمت انواع گسترده ای از هزینه های متحمل شده را بررسی میکنیم :

 

هزینه های اسلات / فهرست:

هزینه‌های اسلاتینگ (یا کارمزد فهرست‌بندی) مقدار پولی است که سازنده به خرده‌فروش می‌پردازد و این هزینه در پیاده سازی و ساخت قفسه نمود پیدا میکند. این معامله معمولاً پس از یک فرآیند بررسی محدوده زمانی انجام می‌شود که خرده‌فروش در مورد پتانسیل یک محصول برای ایجاد فروش و سود متقاعد شود.

 

محل نمایش:

فروشگاه ها برای ویژگی های فصلی و نمایشگرهای تبلیغاتی که در انتهای راهروها ظاهر می شوند، هزینه های قابل توجهی دریافت می کنند. یک تولید کننده ممکن است هزینه زیادی برای هر نمایشگر در هر فروشگاه بپردازد. هزینه بسته به محصول متفاوت است.

به عنوان مثال فروشندگان در صورت تمایل برای معرفی یک برند و یا محصول جدید می توانند از قرار دادن محصول فوق دور از دسته تنقلات و شاید نزدیکتر به نوشیدنی ها جلب توجه خریداران را جلب کنند. بنابراین، راهنمای سریع هزینه های فضای قفسه در صورتی که خریداران معمولی برند را خریداری کنند، یا اگر محصول در قفسه خانه خریداری شده باشد، نرخ بازگشت سرمایه (ROI) کاهش می یابد.

 

اندازه گیری ROI برای توجیه هزینه های فضای قفسه

برای دستیابی به بازگشت سرمایه (ROI) مناسب در این هزینه ها، شرکت ها باید اطمینان حاصل کنند که هزینه فضایی را که برای آن پرداخت کرده اند به دست می آورند و این فضا در واقع فروش را به حداکثر می رساند و اصول قفسه بندی اموالی هستند که در فروشگاه اجرا می شوند.

 

عوامل تاثیر گذار در قیمت هر متر قفسه فروشگاهی

بدیهی است که در بحث قفسه‌ بندی نیز مانند هر مرحله دیگری، مشتریان به‌ طور معمول اولین سؤال خود را به آگاهی از قیمت قفسه بندی، جهت تصمیم گیری در مورد میزان بودجه بندی برای خرید اختصاص می‌دهند.

در این مطلب، شرکت تک قفسه در راستای روشن شدن و راهنمایی هرچه بهتر شما عزیزان در مورد نحوه محاسبه قیمت قفسه‌ها به شرح نکات زیر می‌پردازد. نکته قابل توجه اینکه، با توجه به پارامترهای متعدد و تأثیرگذار در نحوه محاسبه قیمت هر متر قفسه‌ فروشگاهی باید بگوییم نمی‌توان قیمت دقیق ارائه داد.

 

نوع محصول قفسه‌ بندی :

در این صنعت انواع مختلفی از قفسه ها وجود دارد که با توجه به کارایی آنها در جایگاه های مختلف، در ابتدا نوع سیستم و سپس نیازهای مشتری مشخص میگردد.

برای نمونه، در نگهداری اقلام سبک و کم حجم از قفسه هایی مانند مشبک و یا کفپوشدار استفاده می گردد. نگهداری اقلام سنگین و دارای حجم زیاد نیازمند استفاده از قفسه هایی مانند پالت راک، راک کفپوشدار سنگین و موارد دیگر است.

با عنایت به موضوع ذکر شده، طبیعی است که هزینه قفسه بندی برای انبارهای دارای اقلام سبک کمتر از انبارهای اقلام سنگین است. دلیل این امر نیاز به متریال و مقاطع سبک تر است. در واقع نگهداری اقلام سنگین در قفسه ها نیازمند متریال سنگین برای توان مقاومتی بالاتر است.

 

ابعاد و اندازه :

دیگر پارامتر مهم در تعیین قیمت، ابعاد و اندازه  قفسه ها است. دلیل این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که کوچک‌ترین تغییر در ابعاد قفسه‌ها (اعم از طول، عمق، ارتفاع) در نوع چیدمان و نقشه باعث تغییر قیمت خواهد شد. بنابراین جهت ارائه دقیق قیمت هر متر قفسه‌ فروشگاهی می‌بایست ابعاد و اندازه‌ها مشخص گردد.

 

تعداد / حجم :

این پارامتر در تعیین قیمت بسیار مهم است. چرا که در اکثر سیستم های انبار و نگهداری کالا و مواد هرچه تعداد و پیوستگی قفسه‌ها بیشتر باشد باعث کاهش قیمت تمام‌ شده خواهد بود (به دلیل اشتراک ستون‌های و موارد دیگر).

مورد مهم دیگر در این پارامتر تعداد طبقات قفسه‌ها است که هرچه تعداد طبقات بیشتر باشد قیمت قفسه بندی هم به نسبت افزایش می یابد.

 

توان تحملی سیستم مورد استفاده :

پارامتر مهم و تأثیرگذار دیگر در قیمت هر متر قفسه فروشگاهی، توان تحمل بار طبقات است. به طوری که اگر تحمل بار طبقات به‌صورت حداقلی باشد مقاطع سبک‌ تر استفاده می‌گردد و در صورت نیاز به تحمل بالاتر نیاز است که مقاطع سنگین‌ تر بکار برده شود. موضوع تغییر مقاطع روی قیمت‌ها تأثیر دارد.

 

پوشش رنگ یا فام :

لازم به ذکر است که محصولات قفسه‌ بندی دارای رنگ استاندارد هستند و تنوع زیادی ندارند. بنابراین در صورت درخواست مشتری مبنی بر رنگ خاص و یا سفارشی قیمت ها تغییر خواهد کرد (حدود 5 الی 10 درصد).

در فروشگاه ها و هایپرمارکت ها به دلیل ارتباط مستقیم با مشتری و تاثیر رنگ قفسه ها بر الگوی خرید مشتریان، این موضوع بسیار حائز اهمیت است. بنابراین شرکت تک قفسه با توجه به اصول روانشناختی رنگ‌ها و تسلط بر نوع اثر هر یک از این رنگ‌ها در بخش‌های مختلف فروشگاه، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد میکند.

 

اتصالات :

آخرین پارامتر و یکی از مهم‌ترین موضوعات (با توجه به پیچ و مهره‌ای بودن اکثر سیستم های قفسه بندی) نوع اتصالات مورد استفاده می‌باشد.

بنا به درخواست مشتری می‌ توان درجه و گرید اتصالات، جهت ایمنی بیشتر و نیز تعداد اتصالات بکار رفته کاهش یا افزایش داشته باشد که همین امر باعث تغییر در قیمت هر متر قفسه فروشگاهی می‌گردد.

 

بررسی کامل قفسه های فروشگاهی

امروزه در هر فروشگاهی اعم از سوپرمارکت تا هایپرمارکت، با انواع قفسه‌ فروشگاهی روبرو می‌شویم که هر کدام نقشی مهم و ارزشمند را در راستای چیدمان و کاهش فضای اشغال شده در فروشگاه ایفا می‌کنند.

به طور واضح می‌توان گفت که هیچ فروشگاهی را نخواهید یافت که در  تجهیزات فروشگاهی خود، از قفسه‌بندی برای چیدمان اجناس خود استفاده نکرده باشد، چرا که اساس هر فروشگاه بر پایه چیدمان اجناس بر روی قفسه فروشگاهی بنا شده است.

 

چیدمان در قفسه فروشگاهی خود ایستا

از مشهورترین قفسه فروشگاهی، می‌توان به قفسه خود ایستا اشاره کرد. قفسه‌ای که بیشتر برای اجناس سبک طراحی شده و به راحتی قابل انتقال است. این قفسه‌ها با پایه‌های متعادل بر روی زمین قرار می‌گیرند و در قفسه‌ بندی  سوپر مارکت و قفسه بندی هایپرمارکت بسیار پرکاربرد هستند.

یکی از مزیت‌های بزرگ این قفسه فروشگاهی، این است که انتخاب تعداد طبقات آن بر عهده خریدار است و در هر تعدادی قابل تنظیم است. بنابراین خریداران درخصوص قیمت توانایی گزینش دارند.

 

چیدمان در قفسه فروشگاهی یک طرفه

قفسه بندی یکطرفه معمولا در کنج دیوار نصب می‌شود، ارتفاع آن نیز قابل تنظیم است و عرض استاندارد آن مابین 25 تا 50 سانتیمتر است که می‌توان عرض آن را تغییر داد. این قفسه ها از جنس ام دی اف یا ورق گالوانیزه می‌باشند. همچنین چیدمان در این قفسه فضای لازم را برای نصب اکسسوری نظیر تیکت قیمت و گارد را دارد.

 

چیدمان در قفسه فروشگاهی دو طرفه

قفسه بندی دو طرفه بسیار آسان نصب می‌شود و نیازی به پیچ و مهره و … ندارد. قابلیت‌های فراوان و حضور گسترده آن در هایپرمارکت‌ها نشان از محبوبیت بالای آن دارد.

از هر دو طرف این قفسه قابل تنظیم ارتفاع است و عرض آن به طور استاندارد بین 25 تا 50 سانتیمتر و قابل گسترش است و قابلیت نصب اکسسوری را نیز داراست. شما همچنین این امکان را دارید که در هر رنگ دلخواه قفسه بندی مدنظر خود را سفارش بدهید.

 

نتیجه گیری

در فضای قفسه بندی و قیمت هر متر قفسه فروشگاهی، پارامترهای تاثیر گذار در قیمت به ابعاد، نوع متریال، نوع رنگ و توان تحملی قفسه وابسته است. از افتخارات تک قفسه برابری طرح ها و همچنین کیفیت طرح ها از جمله قفسه های فلزی و قفسه های فروشگاهی با محصولات خارجی است.

شرکت تک قفسه علاوه بر همکاری با پروژه های داخل کشور افتخار همکاری با پروژه های خارج کشور را داراست. چرا که تک قفسه همواره در تلاش برای به روز رسانی خود از نظر کیفیت کالا و طرح و … است. برای ارتباط با مشاورین ما و دریافت پیشنهاد از جانب آنان در زمینه انتخاب قفسه های فروشگاهی و همچنین اطلاع دقیق از قیمت با شماره 2-02165610031 با ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

تماس با ما