فناوری RFID چگونه در انبار پیاده سازی می شود؟ مزایا و معایب فناوری شناسایی فرکانس رادیویی، پیاده سازی rfid در انبار در تک قفسه در تهران

سیستم فناوری شناسایی فرکانس رادیویی RFID

چابکی و کارایی در انبارها برای عملکرد روان آنها حیاتی است و یکی از آخرین نوآوری هایی که اکنون دارند فناوری RFID است. فن آوری بارکد به طور قابل توجهی در سال های اخیر تکامل یافته و باعث ایجاد فناوری RFID (شناسایی فرکانس رادیویی) شده است. این سیستم کدهای شناسایی را با استفاده از امواج رادیویی می خواند و خواندن آنها را آسان می کند.

مزایا و سود RFID در انبار

فناوری RFID طیف گسترده ای از مزایای را برای انبارها فراهم می کند. اگر فرآیندها برای افزایش سودآوری خودکار شوند، عملیات آنها بهبود می یابد و در نتیجه کار و زمان صرفه جویی می شود.

برخی از مزایای اصلی استفاده از سیستم های RFID در انبار عبارتند از:

  • سفارشی سازی محصول

به لطف داده های جمع آوری شده در تراشه موجود در هر محصول، محصولات می توانند یک رفتار سفارشی و منحصر به فرد دریافت کنند. بر این اساس، اطلاعات مربوط به هر واحد در حال حرکت در زنجیره تامین همواره کنترل و متمرکز است و تصمیم‌گیری را ساده‌تر می‌کند.

  • چابکی و صرفه جویی در زمان

این فناوری کارایی تمام فرآیندها را در مقایسه با بارکدها و سایر روش های سنتی به طور قابل توجهی بهبود می بخشد. علاوه بر این، کارگران در زمان صرفه جویی می کنند زیرا موجودی محصول خودکار و سریعتر است. این یکی از مزایای اصلی RFID خواهد بود.

  • ثبت نام خودکار

زمانی که تمامی محصولات موجود در انبار با استفاده از این فناوری ثبت شوند، فرآیندهای ورودی و خروجی، انقضا، خطاها و غیره به صورت خودکار خواهد بود. این امر کل فرآیند را سرعت می بخشد و خطاها را از انتخاب محصول تا ارسال به مشتری کاهش می دهد.

ردیابی و قابلیت ردیابی

محصولات همیشه تحت کنترل خواهند بود و به لطف GPS داخلی آنها، شناسایی و مکان یابی کالاها بدون نیاز به خط بصری بین خواننده و برچسب، سریع و آسان خواهد بود. از نظر قابلیت ردیابی، در این نشریه در مورد سیستم های ردیابی برای قفسه بندی صنعتی صحبت می کنیم.

اصالت و صحت

هر محصول اطلاعات منحصر به فرد خود را دارد که به آن اعتبار و صحت می دهد. این یکی از مزایای مهم فناوری RFID است.

موجودی و تکمیل

فرآیند کنترل موجودی بهینه تر شده بنابراین از انبارداری جلوگیری می شود، زیرا در صورت کمبود اقلام، زمانی که اقلام در مکان اشتباه قرار دارند و زمانی که معیوب هستند به ما اطلاع می دهد. استفاده از فناوری RFID باعث بهبود و سرعت بخشیدن به فرآیند مدیریت انبارداری در انبار می شود.

 

فناوری RFID چگونه در انبار پیاده سازی می شود؟ مزایا و معایب فناوری شناسایی فرکانس رادیویی، پیاده سازی rfid در انبار در تک قفسه در تهران

 

معایب احتمالی استفاده از RFID در تدارکات

اگرچه به طور کلی این فناوری‌ها مزیت‌هایی را ارائه می‌کنند و گامی رو به جلو برای این بخش نشان می‌دهند، اما با تمام نوآوری‌ها، یک سری چالش‌ها و مشکلات را نیز با خود به همراه دارند که ممکن است هنگام بررسی کاربرد آنها، نکات منفی باشد.

هزینه نصب بالا

پیاده سازی این فناوری از ابتدا در انبار ما نیاز به سرمایه گذاری اولیه قابل توجهی دارد. در مقایسه با بارکد، این فناوری به وسایل و ابزارهای گران‌تر و پیچیده‌تر مانند نرم‌افزار موجودی RFID، خوانندگان RFID ثابت یا قابل حمل، برچسب‌ها و تراشه‌های RFID و غیره نیاز دارد.

علاوه بر این، هنگام نصب فناوری های جدید، همیشه باید هزینه ها و زمان آموزش کارکنان انبار را در نظر بگیریم.

هزینه های به روز رسانی مداوم

برای حفظ اثربخشی این نوع تجهیزات خودکار، تعمیر و نگهداری و به روز رسانی مداوم مورد نیاز است که مستلزم هزینه مداوم است.

تداخل در تگ های RFID

هنگام کار در آب و هوای مرطوب یا احاطه شده توسط بسیاری از محصولات فلزی، برچسب ها ممکن است به درستی کار نکنند. آنها همچنین می توانند بر امواج رادیویی خارجی تأثیر بگذارند و تداخل ایجاد کنند و عملکرد آنها را کاهش دهند.

علاوه بر این، برخی از مواد مایع یا فلز با این برچسب ها ناسازگار هستند و اجازه عبور اطلاعات از آنها را نمی دهند. هنگامی که تعداد زیادی ارجاع برچسب در یک مکان وجود دارد، آنها می توانند خطا ایجاد کنند زیرا سیگنال های مختلف می توانند خوانش ها را منحرف کنند.

هنگام انتخاب یک سیستم ذخیره سازی یا دیگری، فناوری های RFID برای هر شرکت یا انباری معتبر نخواهد بود، بنابراین قبل از به کارگیری این فناوری، باید نوع کالا و عملکرد روزانه آن را در نظر گرفت.

مشکلات سازگاری

برچسب‌ها بسته به انبارها، بخش‌ها، کشورها و غیره متفاوت است. به همین دلیل، شرکت‌های بین‌المللی ممکن است با سیستم مدیریت مشکل سازگاری داشته باشند و مجبور باشند با افزایش هزینه‌ها، سیستم‌های مختلف را اعمال کنند و با آنها سازگار شوند.

در اینجا ما باید تصمیم بگیریم که چه نوع راه حلی را پیاده سازی کنیم، چه نوع برچسب گذاری RFID انتخاب شود، چه نوع خواننده هایی استفاده شود، آیا چاپگرهای RFID ضروری هستند، انتخاب آنتن مناسب، پورتال ها و دروازه های RFID، و غیره. بودجه نیز وجود دارد. باید در نظر گرفته شود و آنها را با واقعیت مالی شرکت تطبیق داد.

مطالب مرتبط:

تجهیزات فروشگاهی

میز چک اوت فروشگاهی

برچسب اتیکت قیمت کالا، شلف لیبل (برچسب قفسه)

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید