معرفی قفسه فلزی یا مشبک و کاربرد آن در صنعت

معرفی قفسه های مشبک

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی عموم افراد به استفاده از امکانات و تجهیزات موجود و در دسترس پرداخته اند.انبارها که به دلیل افزایش جمعیت و تقاضا برای خرید نقش قابل توجه ای در دنیای امروز ایفا میکنند، دارای تجهیزاتی همانند قفسه های مشبک، قفسه راک در انواع سنگین، نیمه سنگین و… برای سهولت در کارها می باشند.

مهم ترین تجهیزات انبارها و مکان های ذخیره سازی و یا ارائه محصول، سیستم قفسه بندی است. قفسه بندی انبارها به سه دسته ی خانگی، فروشگاهی و صنعتی تقسیم میشوند. سیستم قفسه بندی به دلیل متنوع بودن برای انواع انبارها مناسب است و متناسب با نیاز افراد طراحی و ساخته می شود. قفسه ها به دلیل متنوع بودن به دو دسته ی ثابت و متحرک تقسیم می شوند. قفسه ها علاوه بر امکان سهولت در دسترسی به اقلام و کالاها، فضایی جذاب و منظم را به فضا میبخشند.

انواع قفسه ها

در این بخش به بررسی اجمالی انواع قفسه هایی که از آن ها برای دخیره سازی کالاها و محصولات خود استفاده می کنیم می پردازیم. هر یک از انواع قفسه ها دارای ویژگی های خاص خود هستند که می بایستی با توجه به نیاز خود و همچنین نوع محصولات، مکان مورد نظر و… انتخاب شوند.

قفسه فروشگاهی

این نوع قفسه بندی در مدل های خودایستا یک طرفه و خود ایستا دو طرفه و دیواری طراحی می شوند. سوپرمارکت و هایپرمارکت ها همگی از فرواه های بسیار پرطرفدار در دنیا شناخته شده اند که با توجه به نوع نیاز و فضای مورد استفاده در فروشگاه ها، نوع و رنگ قفسه را طراحی و اجرایی میکنند‌.

قفسه صنعتی

صنایع مختلفی که دارای وسایل سنگین می باشند، برای نگهداری و ارسال محصول به این متریال وابسته و نیازمندند. انبارها از دیرباز تا اکنون مورد استفاده برای صنایع مختلف بودند و بسیار پرکاربرد و با اهمیت اند. بنابراین قفسه ها نیز نقش مؤثر و مفیدی را در این زمینه ایفا میکنند.

قفسه های انبار، به دلیل مقاومت و استحکام بالا در برابر ضربه و فشار، همچنین تحمل وزن بالا به نسبت سایر قفسه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. و توسط نیروی انسانی حمل و جا به جا می شوند. این قفسه های برای کالاهای حجیم و سبک کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.

قفسه پیچ و مهره ای یا مشبک چیست؟

نام دیگر قفسه پیچ و مهره ای قفسه مشبک است. که در رده ی قفسه های قدیمی با تحمل وزن بالا قرار میگیرد. دارای دو اجزا شامل پایه و صفحه می باشد که توسط پیچ و مهره بهم متصل می شوند. از ویژگی های آن میتوان به رنگ طوسی و گالوانیزه آن اشاره نمود، که ضد زنگ و خوردگی می باشد. و به صورت های مختلف مناسب فضا و خواسته ی مشتریان قابل تغییر و اندازه گیری است. بنابراین فضایی کاملا منظم و قابل دسترس را در اختیار افراد می گذارد.

 

معرفی قفسه فلزی یا مشبک و کاربرد آن در صنعت

 

کاربرد قفسه مشبک

بیشترین کاربرد قفسه های مشبک یا پیچ و مهره ای در انبارهای کوچک و خانگی و حتی سالن ها و فروشگاه های کوچک می باشد. بیشترین ارتفاع آن ها ۹متر و دارای دهانه ی ۹۵سانتی متری هستند.

رنگ قفسه های مشبک

قفسه های مشبک به رنگ طوسی معروف هستند. اما رنگ گالوانیزه آن ها نیز که ضد نم و خوردگی می باشد و به صورت سفارشی ساخته می شود. رنگ هایی چون قرمز، سفید و آبی نیز در آن ها موجود است.

ویژگی و ابعاد قفسه های مشبک

  • استفاده از نیروی انسانی در حمل کالا
  • قابلیت افزایش ارتفاع تا ۹ متر
  • مقرون به صرفه و نصب آسان
  • بازو بسته شدن راحت و بدون آسیب دیدگی
  • دارای ارتفاع حداکثر ۹متر و دهانه ۹۵ سانتی متر و عمق از ۲۰ تا۶۰ می باشد.

فضای مورد استفاده قفسه های مشبک

قفسه های مشبک یا پیچ و مهره ای که به دلیل قابلیت استفاده در فضاهای کوچک، قفسه انباری نیز نامیده می شوند، بسیار سبک و قابلیت بازو بسته شدن به صورت کاملا آسان را دارند. به همین دلیل بسیار حائز اهمیت می باشند و در مکان مورد استفاده توسط نیروی انسانی کالاها را بارگذاری میکنند.

قفسه فروشگاهی

تجهیزات فروشگاهی

قفسه سوپر مارکتی

قفسه فلزی

استند فروشگاهی

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید