میز چک اوت فروشگاه

میز چک اوت چیست؟

فروشگاه ها دارای کالای ضروری و مورد نیاز افراد جامعه هستند. به همین دلیل آمار مراجعه به فروشگاه ها بسیار بالا است. صاحبین این مشاغل در پی ارائه بهترین خدمات به مشتریان خود هستند. که با وجود شلوغی و حجم بالای مشتریان باز هم رضایت آن ها را بدست آورند. استفاده از تجهیزات کاربردی فروشگاهی مثل میز چک اوت یکی از مهم ترین عواملی است که باید به آن توجه شود.

نوع تجهیزات فروشگاهی به گونه ای است که می توانید بسته به نوع فروشگاه خود از لوازم مورد نیازتان استفاده نمایید. این تجهیزات برای سهولت خرید مشتریان است. مهم ترین بخش از مراجعه به فروشگاه، بخش تسویه خرید مراجعه کننده است. که برای جلوگیری از تشکیل صف های طولانی مشتریان، میز چک اوت یا میز صندوق فروشگاهی ضروری است. که سرعت عمل صندوق دار را نیز افزایش میدهد و موجب رضایت مشتری خواهد شد.
میز چک اوت در دو نوع: ثابت (دارای نوار نقاله) و متحرک (بدون نوار نقاله) وجود دارد و مورد استفاده قرار میگیرد. باید دقت لازم در انتخاب میز چک اوت که به آن، کانتر فروشگاهی یا میز پیشخوان فروشگاهی هم گفته میشود داشته باشید. چرا که کاربردی ترین و ضروری ترین تجهیزات فروشگاهی به شمار میرود.

کاربردمیز چک اوت ثابت (بدون نوار نقاله) در فروشگاه رفاه

میز چک اوت یا میز صندوق دار جهت محاسبه قیمت و تسویه خرید مراجعه کننده برای صندوق دار در نظر گرفته شده است که بخش پایانی و نهایی در مراجعه به فروشگاه رفاه به شمار میرود. میز چک اوت ثابت، همانطور که از نامش پیداست فاقد موتور و نوار نقاله هستند. دور میز با کلاف از جنس PVC ضد ضربه پوشش داده شده است. همچنین دور میز از ورق آلومینیومی استفاده شده است.

میز چک اوت ثابت در ابعاد و طول مختلف تولید میشود که مشتریان میتوانند با توجه به فضایی که در اختیار دارند میز مورد نیاز خود را انتخاب و جهت تسویه مراجعه نمایند. مالکین فروشگاه رفاه، بنا به نوع و سلیقه ی خود، رنگ مورد علاقه و اکسسوری مورد نیاز از جمله: نصب کشوی پول و پایه مانیتور را به امکانات میز خود اضافه کردند. به میز چک اوت ثابت که بدون نوار نقاله است، اکسپرس نیز گفته میشود که طول آن بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ سانتی متر متغیر است.

میزهای بدون نوار نقاله برای فروشگاه های کوچک با مشتری کم مناسب ترند، زیرا فاقد نوار نقاله بوده و نسبت به میز چک اوت نقاله دار حجم کم تری را اشغال میکند‌. ارزان تر بوده و از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر است.

خرید استند فروشگاهی

خرید قفسه فروشگاهی

خرید چرخ فروشگاهی

قفسه سوپرمارکتی

کاربرد میز چک اوت متحرک (دارای نوار نقاله ) در فروشگاه رفاه

میز چک اوت متحرک دارای یک موتور است که موجب حرکت و چرخش نوار نقاله روی میز میشود. میز نقاله دار این امکان را به صندوق دار میدهد که با سرعت بیشتری کار تسویه مشتری را انجام دهد. یه قسمت اصلی میز چک اوت نقاله دار: نوار نقاله، تخلیه کالا و صندوق میباشد.
برای انتخاب یک میز چک اوت عالی برای فروشگاه های رفاه به موارد زیر توجه میشود:

 

 

  • ضخامت، سرعت حرکت و حفاظ جانبی نوار نقاله
  • نوع برند و گارانتی موتور
  • ورق استراکچر
  • بررسی کمد اپراتور و سیستم مکانیزه
  • امنیت کشو های مخصوص پول
  • بررسی سیستم قطع کن بررسی محفظه جدا کننده محصول

تفاوت کاربرد میز چک اوت ثابت و متحرک در فروشگاه رفاه در چیست؟

همانطور که گفته شد تفاوت میزهای چک اوت در وجود و عدم وجود نقاله است. میزهای پیشخوان دارای نقاله به وسیله فشار یک پدال، کالاها را جابه جا میکنند که موجب رفاه مشتریان و آسان تر شدن کار صندوق دار میشود. اما میز پیشخوان ثابت فاقد نقاله بوده و برای فروشگاه های کوچکتر مناسب است. قیمت میز های نقاله دار از بدون نقاله بیشتر است. همچنین ابعاد میز نقاله دار نسبت به بدون نقاله بیشتر است که برای فروشگاه های بزرگتر مورد استفاده قرار میگیرد. از آنجایی که فروشگاه های رفاه دارای شعب مختلفی هستند از هر دو نوع میز استفاده مینمایند.

مزایای استفاده از میز چک اوت در فروشگاه های رفاه

همانطور که پیش تر گفته شد میزهای چک اوت با توجه به سلیقه ی مشتری انواع مختلف دارند که میتوانید با اضافه کردن اکسسوری های مختلف مثل:اسکنر، پایه کارت خوان، سبد نگهداری کیسه پلاستیکی، کشوی پول قفل دار و … میز خود را کاملا شخصی سازی کنید.
به مواردی مانند:
• کاهش نیروی انسانی
• عدم انتظار در صف های طولانی
• سهولت کار در بخش صندوق
• افزایش رضایت مشتری
میتوان اشاره کرد.

مطالب مرتبط:

انواع میز پیشخوان در فروشگاه ها و سوپر مارکت ها

آشنایی با انواع استند های فروشگاهی

معرفی مدل های مختلف میز چک اوت، انواع صندوق فروشگاهی و پیشخوان مغازه

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید