نکات مهم به هنگام خرید قفسه هایپری

سیستم قفسه بندی و کاربرد آن

یکی از دغدغه های اصلی صاحبان مشاغل از جمله: فروشگاه ها، سوپرمارکت ها، انبارداران و سازمانهای مختلف، استفاده درست از فضای موجود و در دسترس قرار دادن اقلام مختلف برای مشتری است. قفسه هایپری  در انواع مختلف طرح و رنگ به سلیقه ی مشتری و نحوه ی استفاده و کاربرد آن تولید می شوند.

قفسه بندی بازویی، دفتری، لانگ اسپن، فروشگاهی، مشبک، قفسه راک و … از جمله سیستم قفسه بندی هستند که در مکان های مختلف، بسته به نیاز مخاطب مورد استفاده قرار می گیرند. افراد می توانند با استفاده از قفسه ها که کاربرد فراوان دارند در جهت نظم دهی به چیدمان و نگهداری اقلام مختلف نیز بهره ببرند. همچنین با در دسترس بودن محصولات و کالاها، موجب سرعت عمل در کارها و رضایت مشتری می شود.

قفسه ها در رنگ های مختلف، با توجه به مکان و نوع دیزاین، و از جنس چوبی، پلاستیکی و فلزی طراحی میشوند. که نوع فلزی آن از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است و برای اقلام و محصولات سنگین مورد استفاده قرار میگیرد.

قفسه هایپری (هایپرمارکتی) چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مهم بودن زمان، برای جلب رضایت مشتری استفاده از امکانات و تجهیزات فروشگاهی و هایپرمارکتی بسیار حائز اهمیت است. چیدمان منظم و تقسیم بندی هر چه بهتر محصولات علاوه بر اینکه موجب در دسترس بودن راحت و آسان برای مشتری میشود، بلکه شکل و نظم خاصی را در هایپرمارکت حاکم می کند و ساختاری شکیل و فوق العاده را به محیط ارائه می دهد.

برای به نمایش گذاشتن محصولات و کالاهای موجود در هایپرمارکت ها، استفاده از قفسه فروشگاهی یا سوپرمارکتی بهترین راهکار است. چرا که با چیدمانی منظم و تقسیم بندی درست و جدا مثلا: قفسه های حبوبات، بهداشتی آرایشی، خشکبار و … موجب دسترسی هر چه بهتر مشتری میشود. که نه تنها از تلف شدن وقت مشتری جلوگیری میکند، بلکه میزان رضایت آن ها را از خرید در سوپر مارکت شما افزایش میدهد. که همه ی اینها موجب دیده شدن هایپرمارکت و در الویت قرار دادن آن برای خریدهای روزانه است. و سبب افزایش سوددهی میشود.

انواع قفسه های هایپرمارکت

با توجه به ابعاد و فضای داخلی هایپرمارکت، از قفسه هایی با اندازه های متفاوت استفاده میشود.که در طرح ها و رنگ های متنوع، ساختاری زیبا و منظم را به محیط و فضای داخلی سوپر مارکت هدیه میدهد. از آنجایی که تنوع قفسه ها زیاد است میتوانید هر آنچه که نیاز دارید را خریداری نمایید و ظاهری زیبا و در خور را برای هایپرمارکت خود در نظر بگیرید. قفسه های هایپرمارکت در انواع: قفسه بندی دیواری، قفسه بندی خود ایستا یک طرفه، قفسه بندی خود ایستا دو طرفه تولید و طراحی میشوند.

 • قفسه بندی دیواری: همانطور که از نامش پیداست با پیچ و مهره به دیوار متصل میشود. دارای قابلیت تحمل وزن در حد معمول است. با استفاده از قفسه بندی دیواری دیگر جای خالی در سوپر مارکت خود ندارید و بهترین استفاده را از فضای موجود برده اید. این نوع قفسه بندی از پانل، ستون و براکت ها تشکیل شده است. البته در این نوع قفسه بندی ستون ها به دیوار متصل میشوند و قفسه بندی یک طرفه خواهد بود.
 • قفسه بندی خود ایستا یک طرفه: این نوع قفسه بندی هیچگونه اتصالاتی با دیوار ندارند. با پایه و تعادل مناسبی که دارد روی زمین کنار دیوار قرار میگیرد. از آنجایی که یک طرفه میباشد، فقط یک طرف آن قابلیت استفاده دارد.
 • قفسه بندی خود ایستا دو طرفه: این نوع قفسه بندی به دلیل دو طرفه بودن در وسط سوپرمارکت و جایی که مسیر تردد است قرار میگیرد. همانند قفسه های یک طرفه دارای پایه تعادل بوده اما بر خلاف آن در فضای باز قرار میگیرد و نیازی به نصب یا کنار دیوار قرار گرفتن ندارد.

نکات مهم هنگام خرید قفسه های هایپری

تناسب و هماهنگی میان قفسه و محصولات فروشگاه: هنگام خرید باید به این نکته که قرار است چه نوع محصولی از نظر سایز و اندازه در قفسه نگهداری شود را رعایت کنیم. در صورت کالاهای بزرگ از قفسه های بزرگ و برای کالاهای کوچک قفسه های کوچک در نظر گرفته شود.

 

نکات مهم به هنگام خرید قفسه هایپری

 

 • سهولت در جا به جایی و باز و بسته کردن قفسه: امکان سهولت در جا به جایی و باز و بسته کردن قفسه ها بسیار مهم است  چرا که هنگام تغییر و جابه جایی این کار را بسیار آسان تر می کند.
 • استحکام و ماندگاری بالا: با خرید قفسه هایی که از استحکام و مقاومت کافی برخوردارند، دیگر نگران خرابی و شکستگی که موجب هزینه کردن مجدد می شود نیستید. قفسه های مستحکم در برابر وزن کالاهای سنگین مقاوم هستند و دچار مشکلاتی از قبیل ریزش و سقوط نمی شود.
 • زیبایی ظاهری و نحوه چیدمان: زیبایی در فضای فروشگاه سبب جلب مشتری و افزایش خرید می شود. بنابراین با چیدمانی منظم و مدرن و همچنین قفسه های رنگی و متنوع و مناسب محیط فروشگاه می توانید فروش فوق العاده ای داشته باشید.

به خاطر نبود هزینه ی کافی از قفسه های بی کیفیت استفاده نکنید و از یک مشاور جهت انتخاب نمونه ی مناسب فضای فروشگاه استفاده کنید.

نحوه ی چیدمان و قرار دادن قفسه ها در هایپرمارکت ها

دسته بندی و تقسیم کردن درست محصولات و کالاها شرایط مناسبی را برای برقراری ارتباط و جذب مشتری فراهم میکند. لذا بهتر است که صاحبین این مشاغل از برنامه ای دقیق و راهکاری مناسب برای چیدمان محصولات در قفسه ها استفاده نمایند. که اکنون به مواردی از آن اشاره میکنیم.

 1. قرار دادن کالاهای پر مصرف در انتهای قفسه های هایپرمارکت: افراد برای رسیدن به قفسه ی محصولات مورد نیاز و پر مصرف خود که در انتها قرار دارد از قفسه های دیگر که در ابتدای هایپرمارکت وجود دارد عبور میکنند. و همین امر موجب میشود تا محصولاتی را مشاهده کنند، که فراموش کردند یا از وجود همچین محصولی بی خبر بودند را انتخاب کنند. خرید و انتخاب جدید مشتری حتما به نحوه ی چیدمان شما در قفسه ها بستگی دارد‌.
 2. قرار دادن محصولات فصلی در ابتدای قفسه ها: با توجه به فصلی بودن بعضی از محصولات بهتر است آن ها را در ابتدای هایپر مارکت قرار دهیم تا در دید مشتری قرار گیرد و موجب فروش هر چه زودتر آن شود. چرا که با فروش نرفتن این محصولات مجبور به قرار دادن تخفیف برای این نوع از محصولات خواهید شد.
 3. قرار دادن کالاهای مرتبط در کنار هم ( کراس مر چندایزینگ): با کنار هم قرار دادن کالاهایی که مکمل هم هستند میتوانید به افزایش فروش خود کمک کنید. به طور مثال: خمیر دندان و مسواک. این استراتژی برای افزایش میزان خرید و همچنین جلب رضایت مشتری بسیار حائز اهمیت است. لذا برای خرید لوازم مکمل و مورد نیاز خود نیاز به گشتن در قفسه های مختلف را ندارد.
 4. قرار دادن محصولاتی که ممکن است مورد سرقت قرار بگیرند در ابتدای قفسه ها: بهتر است محصولاتی که در معرض سرقت هستند را در نقاط کور هایپر مارکت قرار ندهید. برای جلوگیری از سرقت این محصولات بهتر است در زاویه دید قرار داشته باشند.
 5. قرار دادن محصولات کم مصرف و حاشیه ای در کنار صندوق: اطراف صندوق فروشگاه یکی از محل هایی است که هنگام خروج مشتری نظر آن ها را جلب میکند. پس بهتر است محصولاتی مانند جوراب، آدامس و خوراکی هایی نظیر آن را در معرض دید قرار دهیم.

قفسه فروشگاهی

تجهیزات فروشگاهی

قفسه سوپر مارکتی

قفسه فلزی

استند فروشگاهی

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید