تجهیزات جا به جایی مواد،اهمیت تجهیزات حمل و نقل مواد چیست؟

اهمیت تجهیزات حمل و نقل مواد چیست؟

MHE برای موفقیت یک شرکت بسیار مهم است زیرا به نظر می رسد مواد را به طور کارآمد مدیریت کند. نگهداری و جابجایی نامناسب می تواند باعث از بین رفتن محصول، مواد آسیب دیده و ناکارآمدی در زنجیره تامین شما شود. برای جلوگیری از این مسائل، باید روی تجهیزات جا به جایی مواد که برای نیازهای شرکت شما و موادی که با آنها کار می کنید طراحی شده اند، سرمایه گذاری کنید.

مزایای تجهیزات جا به جایی مواد

در زیر برخی از راه‌هایی وجود دارد که یک سیستم حمل و نقل مواد خوب می‌تواند مزایای مشخصی را برای یک شرکت فراهم کند:

1. کاهش ضایعات مواد و محصولات

مشکل رایجی که انبارها و تاسیسات با آن مواجه هستند، نبود سیستم های ذخیره سازی مناسب و وجود تجهیزاتی است که مواد را به درستی مدیریت نمی کند. این مسائل می تواند منجر به آسیب یا هدر رفتن محصولات در طول فرآیند ذخیره سازی یا حمل و نقل شود. این ضایعات مواد می تواند منجر به هزینه های بالاتری برای شرکتی که مواد را مدیریت می کند و مشتریان ناراضی که انتظار دارند از محصولاتشان به خوبی مراقبت شود، شود.

تجهیزات ذخیره سازی مناسب انبار تضمین می کند که اقلام موجود در انبار شما ایمن ذخیره می شوند. به عنوان مثال، انباشتن قاب ها می تواند به یک شرکت کمک کند تا مواد خرد شونده را بدون آسیب رساندن به اقلام روی هم قرار دهد. تجهیزات حمل و نقل انبار بهبود یافته همچنین به جابجایی مواد با کارآمدتر و ایمن‌تر کمک می‌کند و احتمال افتادن یا آسیب دیدن مواد را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، یک سیستم حمل و نقل مواد می تواند به شرکت ها کمک کند تا ردیابی دقیق تری از موجودی خود داشته باشند. به عنوان مثال، قفسه بندی مناسب و ویژگی های سازمانی به شرکت ها کمک می کند تا دقیقا بدانند محصولات را کجا پیدا کنند و در صورت نیاز به جابجایی آنها را پیگیری کنند. سیستم های کامپیوتری می توانند به طور خودکار موجودی شما را ردیابی کنند و اطمینان حاصل کنند که همیشه مقدار صحیح محصولات را در اختیار دارید.

2. کاهش هزینه های جابجایی مواد

یکی از بزرگترین دغدغه های کسانی که از تجهیزات جابجایی مواد در تجارت خود استفاده می کنند، کاهش هزینه است. بیشتر فرآیند تولید یک شرکت حول محور جابجایی مواد، تهیه و ذخیره سازی است. این جنبه‌های فرآیند می‌تواند هزینه قابل توجهی داشته باشد، به خصوص اگر سیستم حمل و نقل مواد شما ناکارآمد باشد. اگر سیستم حمل و نقل مواد شما نتواند جریان مواد را به طور کارآمد اداره کند، ممکن است توقف اتفاق بیفتد که منجر به هزینه های جدید و سودآوری کمتر می شود.

 

تجهیزات جا به جایی مواد،اهمیت تجهیزات حمل و نقل مواد چیست؟

 

تجهیزات و سیستم های مناسب جابجایی مواد، روند تولید را روان نگه می دارد. سیستم های کاملاً خودکار می توانند اط مینان حاصل کنند که هیچ حدس و گمانی در کار با محصول وجود ندارد و احتمال خطای کاربر را کاهش می دهد. حتی تجهیزات دستی مناسب می تواند به شرکت کمک کند تا مواد را بهتر مدیریت کند و اطمینان حاصل کند که به طور موثر از نقطه A به نقطه B می رسد.

هزینه های اولیه بالاتر تجهیزات پیچیده تر ارزش آن را دارد، زیرا به شرکت کمک می کند تا مواد بیشتری را با سرعت و کارایی بیشتر مدیریت کند. در دراز مدت، هزینه های مرتبط با خطاها، تجهیزات آسیب دیده و توقف کار را کاهش خواهید داد.

3. ظرفیت انبار بزرگتر

بهینه سازی ظرفیت انبار برای نگهداری کالاهای بیشتر یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای افزایش سودآوری خود انجام دهید. با تجهیزات ذخیره سازی و جابجایی مناسب، می توانید از فضای بیشتری در انبار خود برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی استفاده کنید.

ساید لودرها به شما این امکان را می دهند که راهروهای خود را نزدیک به هم قرار دهید، زیرا به راحتی می توانند بین آنها قرار بگیرند و تجهیزات را از هر طرف انتخاب کنند. نمونه دیگری از تجهیزات انبار که فضای کف شما را باز می کند، استفاده از قفسه ها، قاب های روی هم و نیم طبقه است. با استفاده از این تجهیزات ذخیره سازی و جابجایی، می توانید پالت ها و مواد را با خیال راحت روی هم قرار دهید.

با افزایش ظرفیت انبار خود، می توانید کالاهای بیشتری را بدون افزایش هزینه های ذخیره سازی خود نگهداری کنید. ذخیره سازی کارآمد به معنای تولید کارآمد است. در نتیجه، می توانید توانایی تولید کلی خود را افزایش دهید و به طور بالقوه سودآوری خود را افزایش دهید.

4. شرایط کاری بهتر و ایمنی کارگران

بلند کردن دستی مواد و حمل و نقل آنها می تواند برای کارگران بسیار وقت گیر و سخت باشد. کارگران ممکن است با انجام این نوع کار دستی دچار سوختگی شوند و در معرض خطر بیشتری برای صدمات باشند. با تجهیزات، کار آنها را بسیار آسان‌تر می‌کنید، آنها را برای کارهای بیشتر آزاد می‌کنید و محل کار لذت‌بخش‌تری ایجاد می‌کنید. همچنین احتمال وقوع اشتباهات را کاهش می‌دهید، که باعث می‌شود مدیران در طول هفته کاری سردردهای کمتری برای مدیریت داشته باشند.

علاوه بر این، هنگامی که بیشتر فرآیند جابجایی مواد را خودکار می‌کنید و به کارکنان تجهیزات قدرتمندی برای تحمل بارهای سنگین می‌دهید، نیروی کار خود را برای کارمندان بسیار ایمن‌تر می‌کنید. بلند کردن مواد سنگین می تواند صدمات مزمن زیادی ایجاد کند، به خصوص اگر کارگران به درستی آموزش ندیده باشند. موادی که به درستی ذخیره نشده اند نیز ممکن است بر روی کارگران بیفتد و به آنها آسیب زیادی وارد کند. MHE در انبارها به کارگران کمک می کند تا این وظایف سخت را انجام دهند و احتمال آسیب دیدگی آن ها را کاهش دهد.

5. جریان بهتر مواد

اغلب مواد به صورت خام وارد تاسیسات می شوند و به صورت محصولات یا کالاهای تکمیل شده از آن خارج می شوند. اگر تاسيسات شما مراحل متعددي از يك فرآيند توليد را انجام مي دهد، مواد بايد به آرامي جريان داشته باشند. نداشتن تجهیزات انبار مناسب می تواند منجر به توقف تولید شود. به عنوان مثال، یک سیستم حمل و نقل نامناسب مواد می تواند باعث آسیب به محصول یا تاخیر در رسیدن مواد به مرحله مناسب شود.

با یک سیستم و قطعات تجهیزات بهبود یافته، گردش مواد خود را در اطراف تاسیسات بهبود می بخشید. مواد سریع‌تر به ایستگاه‌ها و مکان‌های مورد نیاز می‌رسند و جریان شما ثابت می‌ماند. یک اثر جانبی مثبت جریان مواد بهبود یافته این است که باعث می شود مواد برای مدت زمان کوتاه تری در تاسیسات شما باقی بمانند و سریعتر به دست مصرف کنندگان برسد.

 

تجهیزات جا به جایی مواد،اهمیت تجهیزات حمل و نقل مواد چیست؟

 

6. بهبود توزیع

توانایی شما در تحویل کالاهای نهایی به عمده فروشان و خرده فروشان برای رضایت این مشتریان بسیار مهم است. نداشتن MHE و سایر تجهیزات انبار می تواند باعث شود که محصولات خود را بسیار کندتر به دست مشتریان برسانید. تجهیزات و سیستم های ذخیره سازی و بسته بندی ضعیف می تواند منجر به آسیب دیدن محصولات شود. محصولات آسیب دیده و توزیع کندتر دستور العملی برای مشتریان ناراضی است.

با بهترین تجهیزات حمل و نقل مواد در گوشه خود، می توانید مطمئن شوید که محصولات شما به طور ایمن ذخیره شده و به درستی توزیع می شوند. به عنوان مثال، یک سیستم نوار نقاله می تواند محصولات را در مراحل مختلف فرآیند تولید حرکت داده و آنها را در موقعیت توزیع قرار دهد.

لینک های مربوط

نکات مهم در رابطه با تجهیزات حمل و نقل موجود در انبار

تجهیزات مناسب برای جا به جایی مواد ضرورری در انبار

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید