چگونه حداقل عرض راهرو را برای لیفتراک محاسبه نماییم؟

محاسبه حداقل عرض راهرو برای لیفتراک

تعیین حداقل عرض راهرو در انبار شما یک تصمیم بسیار مهم است. مطمئناً نمی خواهید با پهن کردن غیر ضروری راهروهای خود فضای ارزشمند را از دست بدهید. با این حال، قرار دادن قطعات قفسه‌بندی و قفسه‌بندی بیش از حد به یکدیگر فاجعه‌بار خواهد بود.

محاسبه حداقل عرض راهرو برای حرکت و عملکرد لیفتراک یک مصالحه است. شما باید پارامترهای دقیق لیفتراک خود و نیازهای فیزیکی مطلق آنها برای عملکرد را بدانید. این با آشنایی با ویژگی های لیفتراک شما شروع می شود. در اینجا اطلاعات اولیه ای است که باید در مورد لیفتراک های خود در نظر بگیرید، قبل از اینکه بتوانید به راحتی حداقل عرض راهرو را که می توانند در آن قرار بگیرند محاسبه کنید.

  • ابعاد بیرونی: لیفتراک ها ماشین های سه بعدی هستند. طول، عرض و ارتفاع ثابتی دارند. ارتفاع لیفتراک معمولاً مانعی برای تنظیم حداقل عرض راهروها نیست. برخی از لیفتراک ها می توانند 30 فوت یا بیشتر را با دکل خود به طور کامل باز کنند. با این حال، طول و عرض لیفتراک شما محدودیت هایی را نشان می دهد. محدودترین اندازه گیری عرض آن است، زیرا این حداقل اندازه راهرو است که می تواند از آن عبور کند.
  • شعاع چرخش: اگر از یک لیفتراک تعادل نشسته استفاده می‌کنید، باید دایره‌ای را که باید درون آن بچرخد، جبران کنید. بر اساس طراحی، اکثر لیفتراک ها دارای شعاع چرخشی تنگ هستند. این به ویژه در مورد مدل های سه چرخ صادق است. اما حتی اگر لیفتراک شما بتواند در محدوده خود بچرخد، این حداقل اندازه گیری طول آن خواهد بود. بیشتر لیفتراک ها به طور طبیعی طولانی تر از عرض خود هستند، و بیشتر این به دلیل ضایعات لاین یا چنگال است.
  • طول سر و بار: طراحان و سازندگان طول لیفتراک را از طریق دو اندازه گیری محاسبه می کنند. اول طول سر است. این مرز فیزیکی بین عقب ماشین و صفحه دکل است که در آن شاخک ها شروع می شوند. دومین اندازه گیری طول بار است، که تنها به میزان بیرون زدگی چنگال های فلزی نیست. طول بار شامل حداکثر اندازه پالت یا سایر بارهای دسته لیفتراک است.
  • پشته زاویه راست: این اندازه گیری حداقل نیاز لیفتراک شما را برای جابجایی یک پالت از موقعیت انتخاب یا قرار دادن به یک پیکربندی اجرا می دهد که در آن ماشین و بار می توانند با خیال راحت در راهرو حرکت کنند. همانطور که می توانید درک کنید، پشته زاویه مناسب به ابعاد بیرونی و شعاع چرخش و همچنین طول سر و بار اضافه می کند. اینجا جایی است که طرح‌های لیفتراک راهروی باریک از نظر نقشه و هدف، فضای حیاتی را حفظ می‌کنند. با این حال، هنگام محاسبه حداقل عرض راهرو، همیشه مواردی وجود دارد که می توان برای پشته زاویه راست ایجاد کرد.
  • فاصله: مهم نیست که حداکثر اندازه گیری های لیفتراک خود را چقدر دقیق و دقیق محاسبه می کنید، قبل از اینکه حداقل اندازه های عرض راهرو را انجام دهید باید مقداری فاصله را در نظر بگیرید. ترخیص یک حفاظت است. هیچ فرمول مشخصی برای آن وجود ندارد. این رقمی امن تر از متأسفانه است و خطای اجتناب ناپذیر اپراتور را در نظر می گیرد. قاعده کلی پیشنهادی کارشناسان مدیریت مواد این است که حداقل یک قدم به خودتان اجازه دهید.

تصمیم گیری در مورد اینکه راهروهای انبار شما چقدر باید باشد

هنگامی که شما برای حداکثر کارایی در طرح‌بندی راهروهای حداقلی تلاش می‌کنید، یک متر فاصله به نظر می‌رسد فضای اضافی زیادی وجود دارد. در انبارهای با راهروهای بسیار باریک، پای فاصله می تواند یک راهروی پنج فوتی را تا شش فوت گسترش دهد. این افزایش 20 درصدی در فضا است، و به نظر می رسد فضای گران زیادی برای رها کردن وجود داشته باشد.

هنگام تصمیم گیری در مورد پهنای راهروهای انبار خود همیشه باید احتیاط کنید. قبل از اینکه محصولات جابجایی مواد ثابت خود را در جای خود تنظیم کنید، باید با محدودیت های تجهیزات موبایل خود شروع کنید. قرار دادن قفسه‌های پالت یا واحدهای ذخیره‌سازی و قفسه‌بندی در یک موقعیت امن بسیار آسان‌تر از بیرون رفتن و خرید تجهیزات جدید جابجایی مواد برای قرار دادن راهروهای باریک انبار است.

منطقی به نظر می رسد که راهروهای خود را به حداقل اندازه که تجهیزات موبایل شما هنوز کار می کنند، باریک کنید. این یکی از بهترین راهبردها برای استفاده حداکثری و بهترین استفاده از فضای ذخیره سازی است. با این حال، محاسبه حداقل اندازه راهرو می تواند مشکل باشد. بهترین رویکردی که می توانید اتخاذ کنید کار با یک توزیع کننده سراسری محصولات ذخیره سازی و تجهیزات جابجایی مواد است.

قفسه راک

قفسه فروشگاهی

تجهیزات فروشگاهی

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید