چگونه ظرفیت راک پالت را اندازه گیری کنیم؟

نحوه محاسبه ظرفیت بار راک پالت

در تئوری، فهمیدن چگونگی تعیین ظرفیت قفسه نسبتاً ساده است. حداکثر وزن بارهای راک پالت ترکیبی خود را محاسبه می کنید، سپس عرشه، تیرها، پایه ها، مهاربندی ها و صفحات پایه خود را اندازه می گیرید تا بالاتر و فراتر از حد پیش بینی شده باشند. اندازه اجزای قفسه همیشه سطحی فراتر از هر امکان عملی را هدف قرار می دهد که شما هرگز از ظرفیت وزن شناخته شده سیستم رک خود فراتر نروید.

با این حال، در عمل، چیزهای بیشتری در این مورد وجود دارد. هر سازنده و تامین کننده قطعات قفسه آزادانه محدودیت های وزن طراحی شده را برای هر قطعه ارائه می دهد. ترفند این است که مطمئن شوید هر جزء رک با شریک مجاور خود سازگار است و به عنوان یک حلقه ضعیف نیست. سیستم‌های رک بخش‌های قابل پیش‌بینی زیرساخت انبار هستند.

آنها در طول سالیان متمادی تکامل یافته اند. دو نهاد حاکمیتی اصلی وجود دارد که مشخصات قفسه‌ها را تجویز می‌کنند و اطمینان می‌دهند که صنعت از روش‌های تولید و مونتاژ ایمن و قابل اعتماد پیروی می‌کند. این دو مرجعی هستند که هنگام محاسبه ظرفیت قفسه پالت باید در مورد آنها بدانید.

موسسه ملی استاندارد آمریکا (ANSI)

این سازمان غیرانتفاعی طیف وسیعی از صنایع را نمایندگی می کند و استانداردهای یکسانی را برای طراحی و ساخت ارائه می دهد. سند آن‌ها ANSI-MH 16.1-2012 محدودیت‌ها و مشخصات وزن قفسه‌بندی انبار آمریکایی را پوشش می‌دهد که شامل موضوعات تخصصی مانند ظرفیت قفسه پالت در حالت ایستاده و حتی ظرفیت وزن قفسه‌بندی پالت قطره‌ای است.

موسسه تولید راک (RMI)

هر سازنده معتبر سیستم قفسه بندی پالت متعلق به RMI است. این شامل مهندسان، طراحان و تامین کنندگان قطعات رک با کیفیت می شود. موسسه Rack Manufacturing با ANSI کار می‌کند تا اطمینان حاصل کند که انبارهای آمریکایی سیستم‌های سطح بالایی را نصب می‌کنند که خراب نمی‌شوند، مشروط بر اینکه اندازه حرفه‌ای و با استانداردهای سخت‌گیرانه نصب شده باشند.
هنگامی که در حال محاسبه ظرفیت قفسه پالت هستید، هیچ جایگزینی برای مشاوره با یک متخصص سیستم رک وجود ندارد. حتی اگر می‌توانید حداکثر رتبه‌بندی بار تولیدکنندگان را به صورت آنلاین یا در مواد تبلیغاتی بیابید، تجربه و راهنمایی یک متخصص قفسه‌بندی، تضمینی حیاتی در انتخاب اجزای مناسب برای ساختن یک سیستم ایمن است.

مراحل تعیین حداکثر بار راک پالت

در اینجا روش چهار مرحله ای است که متخصصان قفسه برای تعیین حداکثر بار استفاده می کنند.

1. محاسبه ظرفیت عمودی

اگر یکی از اجزای یک سیستم قفسه برای محاسبه صحیح بسیار حیاتی است، آن پایه شماست. همچنین در صنعت قفسه بندی، پایه هایی به نام قاب می شنوید. این قطعات وزن کل سیستم را که از پالت‌های بارگیری شده جمع‌آوری می‌شود، روی عرشه‌ها قرار می‌گیرد، از تیرها عبور می‌کند و از طریق پایه‌ها به سمت زمین فرستاده می‌شود، تحمل می‌کنند.

عمودی ها دو دسته بندی وزنی را جذب و انتقال می دهند. هر نوع وزنی به ظرفیت کلی پایه های شما می افزاید. از نظر مهندسی، این دو بار در سیستم قفسه پالت شما اتفاق می افتد و در امتداد پایه های شما حرکت می کند.

  • بارهای مرده: این نوع بار به خودی خود وزن ثابت سیستم قفسه راک شما را در بر می گیرد. این شامل کل فشار گرانشی اعمال شده توسط عرشه ها، تیرها، مهاربندها و خود پایه ها است. ظرفیت رک شما باید خودش را حفظ کند، اما سیستم شما باید با خیال راحت از پالت های بارگذاری شده شما نیز پشتیبانی کند.
  • بارهای زنده: پالت های بارگیری شده شما یک کالای سیال هستند. گاهی اوقات، قفسه های شما با حداکثر ظرفیت و بدون فضای اضافی هستند. در دوره‌های دیگر، شما پالت‌هایی دارید که به داخل و خارج از انبارتان می‌روند و بیرون می‌روند و روی قفسه‌هایتان می‌روند. پالت های بارگذاری شده، بارهای زنده نامیده می شوند. در حالی که وزن اجزای رک شما هرگز تغییر نمی کند، بارهای پالت شما تغییر نمی کند و به همین دلیل است که رتبه بندی ظرفیت رک شما باید از حداکثر بارهای زنده و مرده که بر سیستم شما فشار می آورد تجاوز کند.

مهندسان ظرفیت ایستادن شما را از ابعاد قاب محاسبه می کنند. این شامل ارتفاع پایه های شما، عمق طراحی آنها یا فاصله بین آنها و اندازه گیری های فیزیکی پایه ها یا ستون های عمودی است. طراحان همچنین حداکثر ظرفیت عمودی را از مواد مورد استفاده برای ساخت قاب ها محاسبه می کنند. امروزه، اکثر سازندگان قفسه بندی از فولاد سرد به عنوان محصول مورد استفاده خود استفاده می کنند، اگرچه برخی از ستون های فولادی نورد گرم نیز وجود دارد.

نمونه ای از ظرفیت وزنی عمودی راک پالت، یک جفت قاب عمودی Husky Invincible® 144 اینچی با ستون هایی به ابعاد 3 اینچ x 1-5/8 اینچ است. این قطعه عمودی با عمق 42 اینچی، ظرفیت 16700 پوندی دارد. یک قاب بزرگتر به طول 192 اینچ و با ستون های 3 اینچ در 3 اینچ می تواند 25300 پوند را نگه دارد. این موردی است که یک جزء بزرگتر قادر به حمل ظرفیت قابل توجهی است.

 

چگونه ظرفیت راک پالت را اندازه گیری کنیم؟

 

2. محاسبه ظرفیت تیر

اطلاعات مهمی که باید در مورد تیرها بدانید این است که نسبت استحکام یا ظرفیت حمل بین طول و عمق وجود دارد. عرض تیر نقش چندانی در اندازه‌گیری اجزای قفسه ندارد. با این حال، عمق بسیار مهم است. چرا؟ به دلیل نیروهای گرانشی که بر روی یک تیر قفسه بارگذاری شده عمل می کنند.

تیرها فشرده سازی را تجربه می کنند که نیروی رو به پایین است که توسط بار زنده وارد می شود. تیرها همچنین نیروی کششی را که از مرکز یا نقطه بار کشیده می‌شود و در طول مسیر تیر به طرفین می‌پیوندد و وزن را به نقطه اتصال عمودی آن منتقل می‌کند، جبران می‌کنند.

وقتی ظرفیت پرتو را اندازه می‌گیرید، قانون شما این است که هرچه تیر طولانی‌تر باشد، عمیق‌تر باید باشد. با استفاده از نمونه تیر رک Husky Invincible® 96 با عمق 3.5 اینچ، می تواند تا 4044 پوند در هر جفت را حمل کند. اگر عمق این پرتو هشت فوتی را به 4.3 اینچ افزایش دهید، این جفت اکنون می تواند 6111 پوند را تحمل کند. از این گذشته، حداکثر ظرفیت وزنی طول پرتو 144 اینچی تنها 3000 پوند است، اما اگر عمق یک پرتو بلند 144 اینچی را به 6 فوت افزایش دهید، اکنون 7820 پوند در هر جفت خواهد بود.

حداکثر ظرفیت تیر شما تعیین می کند که سیستم شما به چه اندازه ای از پایه ها نیاز دارد. محاسبه سیستم‌های رک با دانستن حداکثر وزنی که شما پیش‌بینی می‌کنید پالت‌های خود را نگه دارند، شروع می‌شود. سپس، جفت پرتوهای خود را بر اساس طول پرتو یا فاصله “ورودی واضح” اندازه بگیرید. هنگامی که این پارامترها را بدانید، می توانید اندازه قاب عمودی و ظرفیت تحمل وزن خود را با تیرها مطابقت دهید.

همانطور که می بینید، تیرها پایه اصلی در ساختن یک سیستم قفسه محکم و قابل اعتماد هستند که متناسب با نیازهای انبار فردی شما باشد. تیرها باید به اندازه کافی استحکام داشته باشند و باید تحت شرایط متغیر زیادی کار کنند. با این حال، می‌توانید انتظار داشته باشید که تیرهای قفسه‌بندی شما کمی زیر بار خم شوند، حالتی که مهندسان حالت عادی آن را انحراف می‌نامند.

3. درجه بندی خم شدن یا انحراف تیرهای قفسه پالت

سازندگان تیرهای قفسه ای از فولاد با عیار بالا برای همه اجزاء از جمله عرشه ها، پایه ها، صفحات پایه و تیرها استفاده می کنند. شما نباید خم شدن و خم شدن را با عمود یا صفحه تجربه کنید، اما اعضای متقاطع افقی شما برای خم شدن یا انحراف ساخته شده اند. این پدیده در مهندسی طبیعی است.

تیرهای قفسه منحرف یا خم می شوند زیرا تا حدی الاستیک هستند. این بدان معناست که در هنگام فشار و کشش اندکی فرو می‌روند. این بخش جدایی ناپذیر طراحی تیرها جای نگرانی ندارد. این بخشی از طراحی مورد نظر آنها است. مهندسان نرخ انحراف تیر قفسه استاندارد را در یک استاندارد ایمنی قابل قبول تعیین می کنند. میزان کمان، افتادگی یا انحراف 0.55٪ از حرکت افقی تیر است. تقسیم دهانه تیر بر 180 حداکثر انحراف مجاز را به دست می دهد.

برخی از سازندگان قفسه‌ها تحمل‌های انحراف شدیدتری را برای کاربردهای خاص مشخص می‌کنند. در شرایط رباتیک مانند سیستم های ذخیره سازی و بازیابی خودکار، درصد انحراف تنها 0.42 است. با سیستم‌های خودکار، احتمال کمتری وجود دارد که اپراتورهای انسانی یک پرتوی بیش از حد تحت فشار را بگیرند و طراحان با احتیاط اشتباه می‌کنند.

مهندسان معمولاً فاکتورهای بار و واکنش ها را برای جبران بیشترین شانس خستگی یا شکست استرس مشخص می کنند. نکته جالب این است که درجه انحراف در درجه اول برای آگاه کردن کارگران انبار از شرایط بار است و آنها را هنگام مشاهده یک تیر در حال انحراف آگاه می کند. این اطمینان را به کارگران می دهد که محدودیت های ایمنی بارگیری قفسه های خود را می دانند و از هرگونه وزن بیش از حد بر روی تیرها یا سایر اجزا اجتناب می کنند.

4. محاسبه ظرفیت عرشه

عرشه ها یا سکوهای قفسه پالت به عنوان تثبیت کننده های افقی عمل می کنند که به طور مساوی بارهای پالت را در سراسر تیرها و از طریق پایه ها به پایین پراکنده می کنند. پالت های بارگذاری شده معمولاً از نظر توزیع مستقیم وزن ناهموار هستند و عرشه هایی که به درستی طراحی شده اند، تماس انتقال وزن بالا و پایین را جبران می کنند. در اینجا دو طبقه بندی بار وجود دارد که مهندسان هنگام محاسبه حداکثر ظرفیت وزن قفسه پالت در نظر می گیرند.

  • بارهای یکنواخت: بارهای یکنواخت وزن را از یک سطح به سطح دیگر به طور مساوی تقسیم می کنند. آنها ساکن هستند و در فشار مساوی پراکنده می شوند. به عنوان مثال، عرشه قفسه ای با بارگذاری مناسب است که وزن را به طور مداوم در طول یک تیر منتقل می کند.
  • بارهای نقطه ای: بارهای نقطه ای غلظت وزنی ناهموار هستند. آنها انتقال وزن ناسازگاری هستند که در آن قسمتی از سطح تماس فشار بیشتری نسبت به قسمت دیگر دارد. یک مثال خوب بار نقطه ای، لغزش های پالت است که وزن کل پالت را جمع آوری می کند و سپس بار را در مناطق بسیار متمرکز در سراسر عرشه یا تیر منتقل می کند.

همه سیستم های قفسه انبار از عرشه استفاده نمی کنند. برخی از سیستم ها لبه های پالت را مستقیماً روی تیرها یا پایه ها قرار می دهند. کار بدون عرشه یک مورد واضح برای بارگذاری نقطه ای است و سیستم های رک بدون عرشه شما برای محکم و ایمن بودن به محاسبات دقیق وزن نیاز دارند.

یک قفسه پالت چقدر می تواند وزن داشته باشد؟

سیستم قفسه‌بندی پالت شما باید برای تحمل حداکثر وزنی که احتمالاً روی آن قرار می‌دهید کافی باشد. عاقلانه است که ظرفیت رتبه بندی شده سازنده خود را به یک پله فراتر از آنچه که تصور می کنید ذخیره کنید، افزایش دهید. با این حال، ممکن است اندازه و وزن قفسه خود را بیش از حد ارزیابی کنید. ارزیابی بیش از حد، هزینه‌های غیرضروری دارد و هزینه‌های بیش از حد بازده کمی دارد. سیستم‌های قفسه‌های بزرگ نیز حجیم‌تر هستند و فضای ذخیره‌سازی انبار ارزشمندی را اشغال می‌کنند.

ساده ترین راه برای تعیین وزن سیستم پالت شما مشورت با متخصصان است. حرفه ای هایی که در طرح های قفسه انبار تخصص دارند، دقیقا می دانند که شما به چه چیزی نیاز دارید. یک تامین کننده معتبر و با تجربه قطعات راک با شما همکاری خواهد کرد تا نیازهای شما را ارزیابی کند. آنها بهترین افراد واجد شرایط برای محاسبه سیستم قفسه بندی پالت ایمن، قابل اعتماد و مقرون به صرفه هستند که سال ها به امکانات شما خدمت می کند.

قفسه فروشگاهی

تجهیزات فروشگاهی

قفسه سوپر مارکتی

قفسه فلزی

استند فروشگاهی

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید