آیا می دانستید کشتی به اصطلاح نوح قرن بیست و یکم از سیستم های ذخیره سازی AR Racking استفاده می کند؟

آیا می دانستید کشتی به اصطلاح نوح قرن بیست و یکم از سیستم های ذخیره سازی AR Racking استفاده می کند؟

در یکی از دورافتاده‌ترین مکان‌های روی زمین، با دمای انجماد و چشم‌اندازی نزدیک‌تر به داستان‌های علمی تخیلی تا واقعیت، تنها در 1000 کیلومتری قطب شمال، به اصطلاح Doomsday Vault یا کشتی نوح قرن بیست و یکم را می‌بینیم.

این سازه که در سال 2008 افتتاح شد و در جزیره نروژی اسپیتسبرگن در 1000 کیلومتری نروژ و 1000 کیلومتر دیگر از قطب شمال واقع شده است، بزرگترین خزانه بذر در جهان است که در آن دانه ها از تمام گوشه های کره زمین با هدف حفظ تنوع زیستی خود در طول زمان نگهداری می شوند.

قفسه بندی AR Racking به دلیل مقاومت زیاد و دوام طولانی مدت در برابر چنین شرایط نامساعدی برای این پروژه بسیار مهم نصب شد.

طاق روز قیامت

این طاق که در آن زمان توسط وزیر کشاورزی نروژ به عنوان “کشتی نوح کشاورزی” نامیده شد، در یک سیلو به عمق 130 متر در کوهی از ماسه سنگ یخ زده و تحت شرایط حفاظت، نظارت و نگهداری بسیار سخت ساخته شده است.

طاق بیرونی در برابر شرایط آب و هوایی شدید یا بلایای طبیعی مانند زلزله، سونامی، تشعشعات خورشیدی، فعالیت های آتشفشانی یا اثرات نگران کننده فزاینده تغییرات آب و هوایی مقاوم است.

 

"آیا

 

محل یخی آن همچنین به لطف لایه های یخ دائمی (یخ دائمی یخ زده) که ساختار را احاطه کرده و آن را به یک فریزر طبیعی تبدیل می کند، از مشکلات تبرید برای نمونه ها در صورت قطع برق جلوگیری می کند.

قفسه بندی بلند در سیستم ذخیره سازی AR Racking

واحدهای Longspan Shelving نصب شده تضمین می کنند که دانه های ذخیره شده در طول سال ها در بهترین شرایط نگهداری می شوند و می توانند بدون هیچ مشکلی در آن شرایط دمایی شدید مقاومت کنند.

همه این اقدامات کیفی و ایمنی این سازه را به بزرگترین انبار بذر در جهان با ظرفیت تا 2 میلیارد دانه تبدیل کرده است و در آن یک “پشتیبان” از تمام دانه های جهان برای محافظت از تنوع زیستی کره زمین در صورت لزوم ذخیره می شود. از هرگونه فاجعه طبیعی یا انسانی

در AR Racking ما مفتخریم که سیستم های قفسه بندی ما دانه هایی را که می توانند تنوع زیستی سیاره را تضمین کنند ذخیره و محافظت می کنند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید