به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی در انبار

10 گامی که به بهبود کارایی فضای ذخیره سازی انبار شما کمک میکند ؟

به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی در انبار شما یک وظیفه حیاتی برای به دست آوردن انعطاف پذیری برای انواع نیازهای ذخیره سازی است. چه انبار شما تا حدی خالی باشد یا پر باشد، کارایی چیدمان امکان ذخیره سازی سازمان یافته را فراهم می کند که دسترسی و موجودی آسان است.

سیستم‌های قفسه‌بندی صنعتی که بهترین استفاده را از فضای موجود می‌کنند، می‌توانند ذخیره‌سازی عمودی و دسترسی فوری را برای کارمندان فراهم کنند تا پاسخ سریع و خدمات مشتریان را ارائه دهند.

 

موجودی قفسه های انبار

حتی زمانی که تجارت قوی است، یک انبار ممکن است به دلیل وجود فراوانی بیش از حد موجودی یا حرکت کند رنج ببرد. نیاز به نگهداری محصول در راهروها، اسکله ها یا سایر فضاهای نامناسب در سرتاسر انبار می تواند به مانعی برای خدمات کارآمد تبدیل شود و همچنین می تواند با مسدود کردن دید و دسترسی باعث ایجاد مشکلات ایمنی شود.

ایجاد یک طرح جدید برای قفسه های انبار صنعتی سرمایه گذاری در کارایی مداوم انبار شما است. هنگامی که انبار شما به خوبی سازماندهی شده باشد، می توانید بدون تجزیه و تحلیل داده های موجودی، به سرعت گلوگاه ها را شناسایی کنید.

 

عرض و چیدمان راهروی انبار

هنگام انتخاب راه حل های قفسه بندی صنعتی برای انبار خود، عرض راهرو نیز مهم است. راهروهای عریض حرکت کارمندان و لیفتراک ها را در سرتاسر فضا آسان می کند، اما آیا طراحی قفسه بندی و فاصله گذاری شما استفاده از انبار شما را بهینه می کند؟

طراحی مجدد انبار شما یک سرمایه گذاری است، اما سرمایه گذاری است که باید در مدت زمان کوتاهی هزینه های خود را با مدیریت کارآمدتر محصول، عملیات ایمن تر، انعطاف پذیری ذخیره سازی و سهولت مکان یابی محصول در یک فضای مرتب و منظم پرداخت کند.

شرکت تک قفسه تولید کننده انواع قفسه های فروشگاهی و فلزی صنعتی به شما کمک می‌کند تا پیکربندی کف و راهرو خود را ارزیابی کنید و با به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی در انبار در سرمایه گذاری کمک زیادی میکند.

 

استفاده از راهکار قفسه نیم طبقه

یکی از کارآمدترین راه ها برای به دست آوردن فضای عمودی در انبار، اضافه کردن قفسه های نیم طبقه یا سکو است. با قابلیت به دست آوردن اتاق با افزودن طبقه دوم انبار، فضای ایده آلی را برای مقادیر کم موجودی، جعبه های شکسته و اقلام موجودی شل ایجاد خواهید کرد.

از آنجایی که قفسه‌های نیم طبقه لایه دوم کفپوش را ارائه می‌دهند، می‌توان از آن برای کارهایی مانند بسته‌بندی یا آماده‌سازی حمل و نقل استفاده کرد. در حالی که فضای زیادی برای محصولات بزرگ و سنگین در طبقه همکف باقی می‌گذارد.

 

اندازه و فاصله قفسه انبار

ارزیابی فضای قفسه بندی برای اندازه نسبت به نوع موجودی ذخیره شده نیز می تواند با به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی در انبار به کارایی انبار شما کمک کند. فضای ارزشمندی که پر نشده است یا برای اقلام کوچکتر خیلی بزرگ است، قابل ارزیابی و سازماندهی مجدد است.

با ذخیره سازی محصولات کوچکتر در قفسه های صنعتی که به طور خاص نیازهای اندازه آنها را برآورده می کند. فضاهای بزرگتر را می توان برای اقلام بزرگ یا با حرکت سریع برای افزایش دسترسی و کارایی رزرو کرد. بهترین شیوه‌ها شامل نگه‌داشتن اقلامی است که اغلب به آنها دسترسی پیدا می‌کنید.

 

آیا انبار شما پر است؟

در بسیاری از موارد، یک انبار کامل به سادگی یک انبار بی نظم با قفسه بندی نامناسب است. با شناسایی مناطق مشکل دار، فرصتی برای بهبود کارایی در حین استفاده از هر قسمت از اتاق پیدا خواهید کرد. فضای کف محدود است، اما ذخیره سازی عمودی می تواند افزایش زیادی در مقدار محصولی که می تواند ذخیره شود، ارائه دهد.

ذخیره سازی عمودی نیاز به نوع قفسه بندی مناسب برای محصولات با تمرکز بر ایمنی و دسترسی آسان دارد. استفاده ضعیف از فضای انبار موجود یک مشکل رایج است و به راحتی با ارائه راهکار به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی در انبار حل می شود.

 

10 راه برای بهبود استفاده از فضای انبار با قفسه بندی صنعتی

یکی از بزرگترین چالش های پیش روی مراکز انبار و توزیع کمبود فضای در دسترس است. این می تواند منجر به کاهش راندمان ذخیره سازی و جابجایی مواد شود که می تواند تاثیر منفی بر بهره وری کل عملیات داشته باشد. بهینه سازی استفاده از فضای انبار از نیاز به جابجایی گران قیمت یا استفاده از تاسیسات ذخیره سازی خارج از محل شخص ثالث جلوگیری می کند.

هدف از استفاده از فضا افزایش مقدار موجودی است که می تواند در سیستم قفسه بندی و قفسه بندی فعلی شما ذخیره شود. راهی که ایمن باشد و کارایی انبار را افزایش دهد.

 

1. ظرفیت فعلی و استفاده از فضای خود را ارزیابی کنید

تا زمانی که دقیقاً ندانید چه فضاهایی در انبار مورد استفاده هستند و چه فضاهایی کارایی چندانی ندارند، نمی توانید طرح فعلی خود را بهبود ببخشید. ارزیابی استفاده از فضای فعلی شما اولین گام اساسی به سمت بهینه سازی فضای موجود در انبار شما است.

 

2. پهنای راهرو را کاهش دهید

فضای کف انبار شما با عرض راهرو تعیین می شود و یک راهرو بهینه شده ضعیف می تواند در درازمدت هزینه زیادی برای شرکت شما به همراه داشته باشد. به طور معمول، راهروها برای قرار دادن تجهیزات استاندارد بارگیری و بازیابی طراحی شده اند. با این حال، با پیشرفت‌های اخیر در فناوری، لیفتراک‌ها اکنون دارای مشخصات کوچک‌تر و دایره چرخش تنگ‌تر هستند که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد با کاهش عرض راهرو، بهره‌وری را افزایش داده و در هزینه خود صرفه‌جویی کنند. کاهش عرض راهرو به این معنی است که می‌توانید تعداد قفسه‌های ذخیره‌سازی را در سیستم قفسه‌بندی پالت خود افزایش دهید.

 

3. از فضای عمودی استفاده کنید

فضای عمودی در اکثر انبارها یک عنصر بسیار کم استفاده از ذخیره سازی انبار است. گسترش قفسه ها و قفسه های خود به سمت بالا فضای موجود برای موجودی را با حداقل هزینه افزایش می دهد.

چند فاکتور وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. وقتی صحبت از جابجایی مواد در طبقات بالایی می شود، اگر لیفتراک شما نتواند به آن دسترسی پیدا کند، ممکن است نیاز به سرمایه گذاری در تجهیزات اضافی داشته باشید. یک ماژول بالابر عمودی یک سیستم خودکار است که می تواند تمام ارتفاع انبار شما را اجرا کند و از ایمنی کارگران محافظت کند.

 

4. عمق ذخیره سازی خود را مجددا ارزیابی کنید

علاوه بر افزایش ارتفاع سیستم ذخیره سازی، عمق قفسه بندی سیمی یا سیستم قفسه بندی پالت خود را نیز ارزیابی کنید. افزایش عمق سیستم ذخیره سازی شما می تواند به ساختارهای بالا پایداری اضافه کند و تراکم ذخیره سازی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

سیستم های قفسه بندی عمیق دوبل مقرون به صرفه هستند و پیکربندی های انعطاف پذیری را ارائه می دهند که می توانند در کنار کسب و کار شما رشد کرده و تغییر کنند. پالت‌های عمیق دوبل همچنین می‌توانند به شما کمک کنند تا خطوط تولید را در کنار هم نگه دارید تا کارآمدتر حمل و نقل مواد انجام شود.

 

5. نصب نیم طبقه را در نظر بگیرید

یکی از روش های اولیه برای افزایش فضای طبقه، نصب یک نیم طبقه است که راه جایگزینی برای استفاده از فضای عمودی در انبار شما ارائه می دهد. نصب نیم طبقه سریع و ساده است و حداقل اختلال در عملکرد انبار شما ایجاد خواهد شد.

یک قسمت نیم طبقه را در پیکربندی ذخیره سازی فعلی خود بگنجانید و ایستگاه های چیدمان و بسته بندی و همچنین مناطق اداری و کارکنان را به نیم طبقه برای بهره وری بهتر و به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی در انبار منتقل کنید.

 

6. یکپارچه کردن مکان‌های ذخیره‌سازی

اغلب مدیریت ضعیف موجودی و مشکلات مازاد موجودی می‌تواند منجر به قرار گرفتن چندین اقلام در اطراف انبار شود. این نه تنها باعث کاهش بهره وری در هنگام جابجایی مواد می شود، بلکه فضا را نیز هدر می دهد.

 

7. از ذخیره سازی و بازیابی خودکار استفاده کنید

سیستم های ذخیره سازی و بازیابی خودکار با حذف حداقل عرض راهرو از معادله، فضای انبار شما را ذخیره می کند. با یک سیستم خودکار، دیگر نیازی به در نظر گرفتن عرض و فاصله تجهیزات چیدن ندارید، بنابراین می توانید یک سیستم ذخیره سازی با چگالی بسیار بالا ایجاد کنید که به شما امکان می دهد موجودی بیشتری را ذخیره کنید.

سیستم های ذخیره سازی و بازیابی خودکار هزینه های نیروی کار را کاهش می دهد و از ایمنی کارکنان محافظت می کند. و دقت برداشت را برای عملیات انبار پربارتر افزایش دهید. همچنین به شما این امکان را می دهد که با نگه داشتن تمام موجودی در یک سیستم بسته که فقط برای پرسنل مجاز در دسترس است، کنترل بیشتری بر موجودی خود داشته باشید.

 

8. اسلات‌های ذخیره‌سازی با اندازه مناسب

وقتی نوبت به بهره‌وری انبار می‌رسد، یکپارچگی مهم است. اندازه‌بندی مناسب نیاز به موجودی اضافی را کاهش می‌دهد و باعث کاهش ردپای عملیات شما می‌شود. اندازه مناسب شامل استفاده از ظروف با شکل های مختلف و محلول های ذخیره سازی انعطاف پذیر است.

شما همچنین می توانید یک سیستم شکاف با اندازه مناسب را با توجه به اندازه و عملکرد فروش اقلام پیاده سازی کنید. اندازه مناسب فضای ذخیره سازی شما می تواند برای محصولات بدون شکل یکنواخت چالش برانگیز باشد. اقلام حجیم و عجیب و غریب باید سیستم ذخیره سازی اختصاصی خود را از قفسه های کنسولی سنگین داشته باشند تا این اقلام را در کوچکترین فضای ممکن جای دهند.

 

9. موجودی خود را بهینه کنید

بهینه‌سازی موجودی مزایای بسیار زیادی برای شرکت‌های برند بزرگ نشان داده است و می‌تواند به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی در انبار شما کمک کند. بسیاری از شرکت‌ها برای رقابت با تقاضای مشتری وارد چرخه بی‌پایان انباشت بیش از حد موجودی می‌شوند.

 

10. از قفسه‌بندی جریان پالت استفاده کنید

برای عملیات‌های با حجم بالا با گردش مکرر انبار، قفسه‌های جریان پالت می‌توانند فضای شما را با ذخیره‌سازی موجودی با چگالی بالا در یک فضای کوچک و تسهیل بارگیری و بازیابی آسان‌تر، بهینه کنند.

 

نتیجه گیری

بهینه سازی فضای انبار و مرکز توزیع شما کلید عملکرد کارآمدتر و سازنده تر است و می تواند به افزایش درآمد برای شرکت شما کمک کند. برای موثرترین عملیات ممکن، راه‌حل‌های ذخیره‌سازی انعطاف‌پذیر و ارزیابی مستمر فضای شما می‌تواند به انبار شما کمک کند تا مطابق با نیازهای شرکت سازگار شود و رشد کند.

با شماره 2-02165610031 تماس بگیرید تا با کارکنان مجرب شرکت تک قفسه در مورد چگونگی ایجاد راه حل های مناسب برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی در انبار خود صحبت کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


برای خرید این محصول لطفا فرم زیر را پر کنید

× مشاوره خرید